Jamai van den Herik gooit 9-darter bij Winmau World Masters-kwalificatie, maar mist hoofdtoernooi

PDC
woensdag, 28 januari 2026 om 15:59
TL_2026WCR1_VanDenHerik1
De 22-jarige Jamai van den Herik heeft woensdag voor vuurwerk gezorgd tijdens de voorrondes van de Winmau World Masters in Milton Keynes. De Nederlander gooide in de groepsfase een 9-darter tegen Dominik Gruellich, maar zag zijn droom op een plek in het hoofdtoernooi toch in rook opgaan. Via 180, 177 en een 144-finish noteerde hij de perfecte leg om op 1-1 te komen in de partij. Uiteindelijk verloor Van den Herik beide groepsduels en eindigde hij als laatste in zijn poule, waardoor hij de knock-outfase en een World Masters-ticket misloopt.

Perfecte leg tegen Gruellich

In de groepsfase werd Van den Herik ingedeeld in groep AL, met naast hem de Duitser Dominik Gruellich en voormalig Lakeside-kampioen Darius Labanauskas. In zijn duel met Gruellich liet de Nederlander zien waarom hij als één van de grootste talenten van zijn generatie wordt gezien.
In de tweede leg van de partij volgde de perfecte reeks: 180, 177 en een 144-finish voor een 9-darter en een gelijke stand in legs. Toch kantelde het duel daarna in het voordeel van de Duitser, die de partij alsnog naar zich toetrok en uiteindelijk ook de groep won. Op sociale media werd de prestatie van Van den Herik kernachtig samengevat:
“Jamai van den Herik fires in a nine-dart finish but only to be beaten in three straight sets by Dominik Gruellich! 9⃣”

Geen ticket voor hoofdtoernooi

Ondanks zijn 9-darter bleef een beloning in de vorm van een plek in het hoofdtoernooi uit. In zijn eerste groepswedstrijd moest Van den Herik al zijn meerdere erkennen in Darius Labanauskas. De Litouwer won met 3-1, waarna Gruellich met 3-0 te sterk was voor de Nederlander.
Alleen de groepswinnaars plaatsten zich voor de knock-outfase van het kwalificatietoernooi. Daarin worden uiteindelijk acht tickets verdeeld voor de hoofdtabel van de Winmau World Masters, waar onder meer Luke Humphries, Luke Littler, Van Gerwen en Gian van Veen al zeker van deelname zijn.
Voor Van den Herik betekent het dat zijn World Masters-avontuur na één speeldag voorbij is, al blijft de 9-darter een moment dat hem én de Nederlandse fans nog lang zal bijblijven.

Opnieuw bewijs van groeiend talent

De perfecte leg in Milton Keynes past in de lijn van de ontwikkeling die Van den Herik de afgelopen jaren doormaakt. De darter uit Alblasserdam is 22 jaar oud en maakte in 2025 al indruk met titels op zowel de Challenge Tour als de Development Tour.
Eerder in 2025 gooide hij ook al een 9-darter op de Challenge Tour in Milton Keynes, waar hij bovendien Challenge Tour 12 op zijn naam schreef. Daarmee bevestigde hij zijn status als één van de meest opvallende spelers zonder Tour Card op de PDC-circuits.
Recent debuteerde Van den Herik bovendien op het PDC WK in Alexandra Palace, waar hij in de eerste ronde verloor van Madars Razma, maar wel zijn eerste stappen op het grootste podium mocht zetten.

Uitslagen Groep AL – Winmau World Masters-kwalificatie (Milton Keynes)

  • Darius Labanauskas – Jamai van den Herik 3–1
  • Dominik Gruellich – Jamai van den Herik 3–0
  • Dominik Gruellich – Darius Labanauskas 3–2

Jelti

loading

Loading