Joe Cullen is helemaal in zijn nopjes met zijn eigen jeugdschool

PDC
vrijdag, 13 april 2012 om 17:56
PDC nuland jeugd13
Het Engelse jeugdtalent Joe Cullen komt zelf nog maar net uit de Jeugdtour van de PDC en is pas met zijn 3e jaar bezig bij het professionele circuit van de PDC, maar dat zal hem er niet van weerhouden om nog jongere jeugdspelers een stapje verder te helpen.
Joe Cullen heeft namelijk net als de Engelse speler Steve Brown een eigen darts school opgezet en is onder de indruk van het talent dat bij zijn school aan de slag is gegaan. Cullen is ervan overtuigd dat dit de toekomstige PDC sterren zijn.
Op een dag kwam ik een speler tegen die er heel lang over deed om zijn 2e pijl te gooien en toen ik hem vroeg waarom hij dat deed antwoorde hij dat hij op Justin Pipe wilde lijken. Ik had niet verwacht dat ze die zouden kennen en dat toont aan hoe groot het darten nu is. Die jonge spelers willen hun idolen nadoen."De 22-jarige Engelsman zei tegen een Britse krant het volgende: "Ik had niet verwacht dat mijn academie zo'n goede start zou doormaken.
Het duurde 6 maanden om de jongeren mee te krijgen en tot nu toe heb ik 15 leerlingen. De jongste is maar 8 jaar en dat is een mooie leeftijd om te beginnen. Ik ben pas begonnen toen ik 16 was. Dit toont wel aan dat er veel interesse is in darten. Iedereen kijkt wekelijks naar de Premier League en het WK.
Cullen heeft zelf ook een prima begin van zijn eigen seizoen en heeft nu al genoeg ponden bij elkaar gespeeld om zich te kwalificeren voor de Speedy Hire UK Open. Op dit moment is Cullen zelfs nog maar £800,- verwijderd van plaatsing voor de World Matchplay. Tijdens het laatste toernooi in Barnsley won hij onder andere van Kevin Painter, maar verloor hij een ronde later van Raymond van Barneveld. 
De trainingen van de darts school van Joe Cullen staan altijd op woensdag gepland in Bradford en Cullen geniet zichtbaar van het hectische schema en de extra verantwoordelijkheid.
''Ze zijn allemaal erg bij de pinken en er zitten een paar hele goede spelers bij. We hebben aan het eind van de sessie altijd een 9-dart challenge en ze knallen er gewoon 140'ers en 125'ers in. Ze moeten er wel plezier in houden en daarom doen we trainen we ook op precisie. Ik gebruik dezelfde opzet als bij golf en dan moeten ze op de verschillende gebieden op het bord richten. Het zou zelfs kunnen dat er in de toekomst een wedstrijd op het programma staat tegen de leerlingen van de academie van mijn collega Steve Brown. Daar gaan we over een paar maanden opzetten.''
.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vr.
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: