Kyle Anderson levert PDC-tourkaart in, Kuivenhoven profiteert

PDC
zaterdag, 06 februari 2021 om 15:33
Kyle Anderson
Kyle Anderson heeft besloten zijn PDC-tourkaart in te leveren, zodat hij in Australië er als vader kan zijn voor zijn zoon Charles en samen met zijn vrouw Tara verwachten ze een tweede kind in 2021. Dit betekent in dat Maik Kuivenhoven, die waarschijnlijk al in voorbereiding was op PDC Q-School waar hij in de Finalefase die 13 februari begint zou instromen, alsnog zijn PDC-tourkaart houdt. Hij is dan immers de nieuwe nummer 64 van de PDC na het PDC WK 2021.
De voormalig winnaar van de Auckland Darts Masters verbleef sinds de coronauitbraak in maart vorig jaar in Queensland, Australië, nadat hij naar huis teruggekeerd was vanuit het Verenigd Koninkrijk. The Original was sinds 2014 PDC-tourkaarthouder, nadat hij deze wist te behalen op PDC Q-School. In 2017 pakte hij zijn eerste, en enige, Players Championshiptitel. 2017 was sowieso zijn jaar want hij wist ook de Auckland Darts Masters te winnen na een sensationele finale tegen landgenoot Corey Cadby. Hij wist zowel op het PDC WK 2014 als in de halve finale van het European Championship 2017 een 9-darter op TV te gooien. Tevens wist hij in 2018 samen met Simon Whitlock de halve finale van de PDC World Cup te halen. Op het PDC WK haalde hij viermaal de laatste 32, maar wist nooit de laatste 16 te halen.
De 33-jarige speler speelt dit weekend in de Queensland Bubble de DPA (= Dart Players Australia, red.) Satellite Tour. Op het eerste toernooi haalde hij de laatste 16 en besloot vervolgens om zijn PDC-tourkaart in te leveren.
Anderson zei: ''Na het spelen in het DPA toernooi vandaag en in verband met de pandemie had ik een lang gesprek met mijn management en besloten om per direct mijn PDC-tourkaart in te leveren. Ik heb zeven geweldige jaren gekend bij de PDC, maar in de komende maand verwachten mijn vrouw en ik ons tweede kind. Dus het is wel zo eerlijk om mijn PDC-tourkaart in te leveren en een nieuwe ster de kans geef om zijn droom te bereiken. Ik wil de PDC bedanken voor hun geweldige steun, die ze mij gegeven hebben, en ik hoop iedereen weer te zien in de World Series in Australië.''
Mark Elkin, de manager van Kyle Anderson, voegde toe: ''Kyle heeft de laatste zeven jaar zoveel offers gebracht, zag zijn familie maar twee of drie keer in het jaar en dit heeft uiteindelijk zijn tol geëist. We hebben het meermaals gehad over zijn PDC-tourkaart en hij was vastberaden terug te komen op het PDC-circuit. Ik denk dat het genomen besluit een enorme last van zijn schouders haalt, wij wensen hem het beste en hij zal altijd deel blijven van ons team. We zullen hem nauwgezet blijven volgen op de DPA-Tour.''

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
december 2025
07
zondag
07 dec - 07 dec
Kerkeböske, Helden

De Helden Cup – Winter Edition belooft een dag vol spanning, precisie en gezelligheid. Er wordt gespeeld op 10 dartsbanen, met plek voor maximaal 128 deelnemers. We starten met poules en vervolgens een A en B ronde. Tevens zal er middels het 2K-Darts software gespeeld worden op tablets. 📍 Locatie: Kerkeböske – Aan de Koeberg 3, 5988 NE Helden 🕐 Tijden: Zaal open: 11:00 Inschrijven tot: 12:45 Start toernooi: 13:00 💶 Inschrijfkosten: Voorinschrijving: €10 Op de dag zelf: €12,50 🏆 Prijzengeld: A-ronde: 1e €200 | 2e €100 | 3e/4e €50 | 5e t/m 8e €25 B-ronde: 1e €50 | 2e €25 | 3e/4e €12,50 🎯 Inschrijven via: 2K-Darts software, klik hier om in te schrijven. 💶 Betaling via : link 📣 Hosted by: Kerkeböske, Peter Hendriks & Jerry “Electric” Hendriks

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading