De zaterdagavond van de Grand Slam of
Darts is begonnen met verrassingen én spanning. Zowel Connor Scutt als Niko Springer zorgden voor een stunt door respectievelijk Daryl Gurney en Gary Anderson te verslaan. Ook Luke Woodhouse en Michael Smith begonnen hun toernooi met een overwinning, al verliep dat bij “Bully Boy” allesbehalve overtuigend.
Na vier wedstrijden ligt de avond nog volledig open, met onder meer
Luke Littler en
Michael van Gerwen die later op de avond in actie komen.
Gurney laat zege glippen tegen Scutt
De avondsessie begon met een nipte overwinning voor Connor Scutt, die na negen legs met 5–4 te sterk was voor Daryl Gurney. Beide spelers hielden elkaar in evenwicht, Gurney noteerde een gemiddelde van 93,80, Scutt 91,60 maar de Engelsman trok aan het langste eind dankzij koelbloedige finishes op de juiste momenten.
Scutt brak Gurney drie keer in de partij, waaronder in de beslissende leg waarin hij 25 uitgooide via 9, D8 voor de winst.
Gurney liet vooral in de beginfase kansen liggen, maar kwam toch knap terug van 2–3 naar 4–3. In de slotfase was het echter Scutt die het hoofd koel hield en de eerste winst in Groep E op zijn naam schreef.
Daryl Gurney (93.80) 4–5 Connor Scutt (91.60) (E)
Woodhouse opent sterk met zege op Schindler
Luke Woodhouse is zijn Grand Slam-campagne uitstekend begonnen met een overtuigende 5–2 overwinning op Martin Schindler. De Engelsman startte furieus, liep snel uit naar 3–0 en kwam eigenlijk niet meer in de problemen.
Woodhouse gooide solide met een gemiddelde van 96,7, tegenover 91,85 voor Schindler. Hoogtepunt was een fraaie 120-finish in de beslissende leg, waarmee hij de winst veiligstelde.
Schindler wist met finishes van 122 en 87 nog twee legs te pakken, maar zag zijn tegenstander uiteindelijk te sterk aan de oche.
Martin Schindler (91.85) 2–5 Luke Woodhouse (96.7) (C)
Smith ontsnapt na matige partij tegen Aspinall
Michael Smith heeft zijn eerste groepsduel in de
Grand Slam of Darts met moeite gewonnen. De voormalige wereldkampioen boog een 0–2 achterstand om in een 5–3 zege op Nathan Aspinall, die zichzelf tekortdeed door te veel dubbels te missen.
Aspinall begon sterk, maar liet in de middenfase meerdere kansen liggen op de dubbels, waardoor Smith de partij kon kantelen. Ondanks het lage niveau, Smith gooide 88,21 gemiddeld en Aspinall 89,08, trok “Bully Boy” de overwinning naar zich toe dankzij een beslissende break in de achtste leg.
Nathan Aspinall (89.08) 3–5 Michael Smith (88.21) (A)
Springer verrast Anderson met knappe zege
Niko Springer heeft voor een verrassing gezorgd door Gary Anderson met 5–3 te verslaan. De Duitser bleef opvallend koel tegenover de tweevoudig wereldkampioen en profiteerde van enkele gemiste dubbels bij de Schot.
Anderson begon sterk met een gemiddelde van 99,88, maar kon zijn overwicht niet verzilveren. Springer pakte in de vierde leg met een knappe 152-finish (T20, T20, D16) het momentum en trok de partij naar zich toe met vier legs op rij. Daarmee boekt hij zijn eerste overwinning in Groep G, terwijl Anderson teleurgesteld achterblijft.
Gary Anderson (99.88) 3–5 Niko Springer (93.63) (G)
Lees hieronder verdere met het laatste deel van de avond: