Belgian Darts Open: Zonneveld wint, Lap verliest bij debuut, Devroey geniet op eigen podium en Schweyen geeft voorsprong weg

PDC
vrijdag, 20 maart 2026 om 12:45
ET3 Afternoon Luke Woodhouse V Pascal Devroey-28
De derde Euro Tour van het seizoen begint vrijdagmiddag om 13.00 uur met de openingssessie van de Lecot Belgian Darts Open in Wieze. In de Oktoberhallen gaat de vijfde editie van het Belgische Euro Tour-toernooi van start, met onder meer Niels Zonneveld in de openingswedstrijd en ook Sietse Lap als Nederlandse debutant op het podium.
De Belgian Darts Open groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde op de kalender. Dave Chisnall schreef de eerste editie op zijn naam, Michael van Gerwen won de tweede, terwijl Luke Littler zowel in 2024 als in 2025 de sterkste was in Wieze. Vorig jaar haalde Mike De Decker nog de finale op eigen bodem, maar daarin moest de Belg met 8-5 zijn meerdere erkennen in The Nuke.

Vijfde editie in Wieze

De inzet is dit jaar ook groter dan ooit. Waar er bij de eerste editie in 2022 nog 140.000 pond aan prijzengeld te verdelen was, ligt dat bedrag inmiddels op 230.000 pond. In de eerste middagsessie komen direct meerdere bekende namen in actie. Voor Nederland gaat de aandacht vooral uit naar Niels Zonneveld en Sietse Lap, die zijn debuut maakt op de Euro Tour. Later op de dag volgen in de avondsessie ook nog Wessel Nijman, Raymond van Barneveld en Dirk van Duijvenbode.

Zonneveld opent Belgian Darts Open met zege op Haavisto

Niels Zonneveld heeft de eerste wedstrijd van de Belgian Darts Open winnend afgesloten. De Nederlander versloeg Jani Haavisto vrijdagmiddag met 6-4 en zette daarmee direct de toon in Wieze.
Zonneveld moest er wel voor werken. Na een 1-0 achterstand knokte hij zich met onder meer een 96 finish naar een 4-2 voorsprong. Haavisto gaf zich echter niet gewonnen en bleef in het spoor, mede dankzij een fraaie 101 finish en een 87 finish waarmee hij in leven bleef.
In de slotfase liet Zonneveld nog meerdere kansen liggen om de partij eerder te beslissen, maar in de tiende leg maakte hij het alsnog af via dubbel 2. De Nederlander noteerde daarbij een sterk wedstrijdgemiddelde van 101.01 en gooide bovendien vijf keer 180.
Uitslag: Niels Zonneveld (101.01) 6-4 Jani Haavisto (91.83)

Devroey geniet van eerste Euro Tour-optreden, maar verliest van Woodhouse

Voor Pascal Devroey is het avontuur op de Belgian Darts Open geëindigd in de eerste ronde. De Belg ging in Wieze met 6-2 onderuit tegen Luke Woodhouse, maar beleefde op eigen bodem wel een moment om niet snel te vergeten.
Woodhouse had de partij lange tijd stevig in handen en liep uit naar een 4-0 voorsprong. Devroey liet zich echter niet helemaal wegspelen en zorgde in de zesde leg voor het hoogtepunt van zijn wedstrijd. Met een knappe 112 finish pakte de Belg zijn eerste leg, waarna de ontlading groot was op het podium in Wieze.
Niet veel later maakte Devroey er via dubbel 6 ook nog 5-2 van, maar verder liet Woodhouse het niet meer komen. De Engelsman trok de partij daarna in zijn eigen leg over de streep. Voor Devroey bleef zo vooral de ervaring over van een bijzonder optreden op eigen bodem.
Uitslag: Luke Woodhouse (96.90) 6-2 Pascal Devroey (77.73)

Hieronder een aantal foto's vanuit Wieze van Jenny Segers

Debuut van Sietse Lap eindigt in ruime nederlaag tegen Menzies

Het debuut van Sietse Lap op de Euro Tour is vrijdag uitgelopen op een teleurstellende nederlaag. De Nederlander kwam in Wieze niet in zijn spel en moest met 6-1 zijn meerdere erkennen in Cameron Menzies.
Lap leverde direct zijn eerste leg in en keek al snel tegen een achterstand aan. In de derde leg wist hij nog wel op het scorebord te komen, maar verder kon hij weinig vuist maken tegen de Schot. Ook twee 180-scores in de vierde leg brachten daar geen verandering in, mede doordat Lap meerdere dubbels onbenut liet.
Menzies liep daarna verder weg en gooide onderweg ook nog een fraaie 116 finish. Voor Lap kwam zo een snel einde aan zijn eerste optreden op het Euro Tour-podium. De Nederlander bleef steken op een wedstrijdgemiddelde van 78.53 en benutte slechts één van zijn elf kansen op een dubbel.
Uitslag: Cameron Menzies (85.30) 6-1 Sietse Lap (78.53)

Schweyen laat Wieze dromen, maar geeft ruime voorsprong alsnog uit handen

Francois Schweyen leek lange tijd op weg naar een Belgische opsteker in de middagsessie van de Belgian Darts Open. De Belg kwam in Wieze knap op een 4-1 voorsprong tegen Ryan Meikle, maar zag de Engelsman daarna volledig terugkomen en alsnog met 6-4 winnen.
Schweyen begon sterk aan de partij en zette het thuispubliek direct op de banken met een 118 finish in de openingsleg. Daarna volgden ook nog finishes van 113 en 142, waarmee de Belg halverwege de wedstrijd een uitstekende uitgangspositie had opgebouwd.
Toch kantelde het duel daarna volledig. Meikle profiteerde van slordige legs op de dubbels en vocht zich stap voor stap terug in de wedstrijd. Bij 4-4 liet Schweyen nog een grote kans liggen om opnieuw afstand te nemen, waarna de Engelsman het karwei afmaakte. Zo bleef een eerste Belgische zege in de middagsessie uit, ondanks een hoger wedstrijdgemiddelde van Schweyen.
Uitslag: Ryan Meikle (85.36) 6-4 Francois Schweyen (89.83)

Uitslagen Belgian Darts Open 

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading