Loting en speelschema German Darts Championship is bekend

PDC
maandag, 08 juli 2013 om 19:12
dartfreakz 3407
De loting voor de zesde European Tour van 2013 oftewel de German Darts Championship is verricht. Van 6 tot en met 8 september wordt er in Halle 39 in Hildesheim, Duitsland om de twee na laatste Euro Tour van het jaar gestreden. Het deelnemersveld bestaat uit de top 32 van de Pro Tour Order of Merit op 11 juni, uit Engeland, acht gekwalificeerden uit Europa en vier uit het organiserend land.
De kwalificatietoernooien voor Europa en het gastland worden op 5 september in Hildesheim gespeeld, voor enkele spelers is het dus nog afwachten wie zij in de eerste ronde zullen treffen. Vooralsnog komen er twee Nederlanders en één Belg in het deelnemersveld voor. Na de kwalificatietoernooien op 5 september kunnen er meer Nederlanders en Belgen bijkomen. Michael van Gerwen, Raymond van Barneveld en Kim Huybrechts zijn automatisch geplaatst via de betreffende Pro Tour Order of Merit.
De tegenstander van Michael van Gerwen is al bekend. Mighty Mike zal het in de eerste ronde tegen UK Qualifier 3, Terry Temple, uitkomen. Raymond van Barneveld treft de Engelsman Dennis Smith. Voor Kim Huybrechts is het nog even afwachten met wie hij in de eerste ronde te maken zal krijgen. The Hurricane zal in elk geval tegen de als eerste geplaatste speler van het Europees kwalificatietoernooi uitkomen.
Zoals gebruikelijk wordt de eerste ronde van de European Tour evenementen op twee podia gespeeld, namelijk een hoofdpodium en een tweede podium. Vanaf de tweede ronde op de zaterdag wordt er alleen op het hoofdpodium gespeeld. De kwartfinales, halve finales en finale worden op de zondag afgewerkt. Het schema is verdeeld in middag- en avondsessies. Kim Huybrechts speelt zijn eerste ronde partij op de vrijdagmiddag, Michael van Gerwen en Raymond van Barneveld komen op de vrijdagavond in actie.
De loting en het speelschema (zonder de gekwalificeerden uit Europa en het gastland) ziet er als volgt uit:
De loting
Michael van Gerwen (1) v Terry Temple
Colin Osborne (32) v Nigel Heydon
Phil Taylor (16) v David Pallett
Andy Hamilton (17) v European Qualifier 7
John Part (8) v Darren Webster
Andy Smith (25) v Michael Barnard
Mervyn King (9) v Host Nation Qualifier 1
Steve Beaton (24) v John Henderson
Wes Newton (5) v European Qualifier 4
Kevin Painter (28) v Kevin Dowling
Raymond van Barneveld (12) v Dennis Smith
Justin Pipe (21) v European Qualifier 6
Dave Chisnall (4) v Dean Winstanley
Arron Monk (29) v John Scott
Paul Nicholson (13) v Host Nation Qualifier 3
Stuart Kellett (20) v Matthew Edgar
Simon Whitlock (2) v Alan Tabern
Mark Webster (31) v Mark Dudbridge
Ronnie Baxter (15) v Michael Smith
Colin Lloyd (18) v Daryl Gurney
Kim Huybrechts (7) v European Qualifier 1
Terry Jenkins (26) v European Qualifier 8
Peter Wright (10) v Ricky Evans
James Wade (23) v Host Nation Qualifier 2
Jamie Caven (6) v Darren Johnson
Mark Walsh (27) v Host Nation Qualifier 4
Adrian Lewis (11) v European Qualifier 3
Brendan Dolan (22) v European Qualifier 2
Robert Thornton (3) v European Qualifier 5
Richie Burnett (30) v James Richardson
Ian White (14) v Matt Clark
Gary Anderson (19) v Steve Brown
Het speelschema
Vrijdag 6 september
Middagsessie (13:00-17:00)
Hoofdpodium
Ronnie Baxter v Michael Smith
Colin Lloyd v Daryl Gurney
Kim Huybrechts v European Qualifier 1
John Part v Darren Webster
Mark Walsh v Host Nation Qualifier 4
Dave Chisnall v Dean Winstanley
Kevin Painter v Kevin Dowling
Wes Newton v European Qualifier 4
Podium 2
Colin Osborne v Nigel Heydon
Steve Beaton v John Henderson
Arron Monk v John Scott
Justin Pipe v European Qualifier 6
Stuart Kellett v Matthew Edgar
Mark Webster v Mark Dudbridge
Andy Smith v Michael Barnard
Gary Anderson v Steve Brown
Avondsessie (19:00-23:00)
Hoofdpodium
Mervyn King v Host Nation Qualifier 1
Paul Nicholson v Host Nation Qualifier 3
Raymond van Barneveld v Dennis Smith
Adrian Lewis v European Qualifier 3
Phil Taylor v David Pallett
Michael van Gerwen v Terry Temple
Simon Whitlock v Alan Tabern
James Wade v Host Nation Qualifier 2
Podium 2
Andy Hamilton v European Qualifier 7
Terry Jenkins v European Qualifier 8
Peter Wright v Ricky Evans
Jamie Caven v Darren Johnson
Brendan Dolan v European Qualifier 2
Robert Thornton v European Qualifier 5
Richie Burnett v James Richardson
Ian White v Matt Clark
Zaterdag 7 september
Tweede ronde
Middagsessie (13:00-17:00)
Huybrechts/EQ1 v Jenkins/EQ8
Part/D Webster v A Smith/Barnard
Caven/Johnson v Walsh/HNQ4
King/HNQ1 v Beaton/Henderson
White/Clark v Anderson/Brown
Baxter/M Smith v Lloyd/Gurney
Chisnall/Winstanley v Monk/Scott
Nicholson/HNQ3 v Kellett/Edgar
Avondsessie (19:00-23:00)
Whitlock/Tabern v M Webster/Dudbridge
Newton/EQ4 v Painter/Dowling
van Barneveld/D Smith v Pipe/EQ6
van Gerwen/Temple v Osborne/Heydon
Wright/Evans v Wade/HNQ2
Taylor/Pallett v Hamilton/EQ7
Lewis/EQ3 v Dolan/EQ2
Thornton/EQ5 v Burnett/Richardson
Zondag 8 september
Middagsessie (13:00-17:00)
Derde ronde
Avondsessie (19:00-23:00)
Kwartfinales
Halve finales
Finale

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
07
za.
07 juni om 8:06 - 08 juni om 8:06
Arendonk

Open 2370 keert terug in het eerste weekend van juni Na eerdere succesvolle edities staat het Open 2370 Dartstornooi opnieuw op het programma. Op 7 en 8 juni 2025 wordt de Bemdhal in Arendonk het tafereel voor het grootste dartsfeest van België. Het evenement trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers, die de kans krijgen om topdarts van dichtbij te beleven. Na een reeks succesvolle edities maakt het Open 2370 Dartstornooi opnieuw zijn opwachting. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni 2025 verandert de Bemdhal in het grootste dartsfeest van België. Het tornooi staat garant voor twee dagen vol plezier en topdarts, en trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers uit gans de Benelux. Wedstrijden voor alle niveaus Het Open 2370 Dartstornooi biedt een gevarieerd programma voor spelers van verschillende leeftijden en niveaus. Er zijn tornooien voor Jeugd U12, Jeugd U18, G-Darts, Heren Singles, Dames Singles en Koppeltornooien. De toernooien wordt gespeeld volgens een poulesysteem met A- en B-rondes, waardoor deelnemers meerdere wedstrijden kunnen spelen en zich kunnen meten met anderen van vergelijkbaar niveau. Een gezellig dartsweekend Voor deelnemers en supporters van buiten de regio is het Open 2370 het perfecte moment voor een gezellige weekenduitstap. Arendonk en de omliggende gemeenten bieden tal van verblijfsmogelijkheden, van B&B’s en hotels tot vakantieparken. Ideaal om er met je team of club een dartweekend van te maken. Alle overnachtingsmogelijkheden zijn terug te vinden via de officiële website van Open 2370. Inschrijvingen en praktische info Online inschrijven kan tot en met 5 juni 2025 via www.open2370.be - Inschrijven op de dag zelf is ook mogelijk, maar er wordt dan een extra administratiekost van €7,50 aangerekend. Bezoekers kunnen gratis toegang krijgen tot het evenement.

Promotie
09
ma.
09 juni om 6:26 - 09 juni om 6:26
Nistelrode

Maandag 9 juni wordt er in Nistelrode weer volop gestreden om de felbegeerde titel tijdens het Nisserois Open Darttoernooi. Al jarenlang is dit toernooi een vast en geliefd onderdeel van de Pinksterfeesten in het dorp, waar sportieve strijd en gezelligheid samenkomen onder één dak. Na drie jaar lang solo te hebben gesponsord, verwelkomt Lunenburg BV dit jaar Levix Computers als medehoofdsponsor. Samen zorgen ze voor een prijzenpot van maar liefst € 1.500,00. Een prachtige impuls voor een evenement dat stevig geworteld is in de lokale dartscultuur en bij menig darter met stip op de kalender staat. De organisatie is opnieuw in handen van Antoine van Bakel, die samen met Gijs van Zalencentrum De Hoefslag zorgt voor een soepel verloop en een gezellige setting. De banen zijn geboekt, de bar staat koud en het publiek kan zich opmaken voor een dag vol spektakel. Meedoen kan vanaf 16 jaar, en wie jonger is mag met toestemming van de organisatie en onder toezicht van een volwassene ook zijn of haar pijlen komen gooien. Iedereen maakt kans, want het toernooi staat open voor zowel recreanten als fanatieke darters. In 2024 gingen Pedro van Bergen en Sharona Veld er met de winst vandoor, terwijl een jaar eerder onder anderen Gino Vos en Lincy Gloudemans zich tot winnaar mochten kronen. Wie schrijft dit jaar zijn naam bij in de boeken van het Nisserois Open? Maar het draait deze Pinkstermaandag niet alleen om darts. De Pinksterfeesten in Nistelrode staan bekend om hun gezelligheid en diversiteit aan activiteiten. Terwijl binnen de pijlen vliegen, kunnen bezoekers buiten genieten van de braderie, muziekoptredens en natuurlijk de kermis. Het is dan ook een perfecte dag voor het hele gezin, waar sport en plezier hand in hand gaan. Zet ‘m dus in de agenda: maandag 9 juni, Tweede Pinksterdag. Darten, feesten en genieten in hartje Nistelrode. DIRECT inschrijven kan via deze link.

Promotie
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: