Nederlands succes in Amsterdam: Van Veen en Van Duijvenbode zorgen al voor halvefinalist, Nijman kan feest compleet maken

PDC
zaterdag, 19 september 2026 om 17:10
World Series Of Darts Finals Amsterdam Gian van Veen V Dirk van Duijvenbode
Nederland is nu al verzekerd van een plek in de halve finale van de World Series of Darts Finals. Gian van Veen en Dirk van Duijvenbode wonnen zaterdagmiddag allebei hun partij in Amsterdam en treffen elkaar zondag in de kwartfinale. Daardoor staat er sowieso een Nederlander bij de laatste vier.
En het Nederlandse succes kan zaterdagavond nog groter worden. Wessel Nijman komt dan in actie tegen James Wade. Bij winst plaatst ook hij zich voor de finaledag in AFAS Live.

Van Veen houdt stand in hoogstaande partij

Van Veen moest zaterdag eerst afrekenen met Karel Sedlacek. De Nederlander speelde een sterke wedstrijd en won met 10-7, ondanks dat zijn Tsjechische tegenstander met 103.30 zelfs een iets hoger wedstrijdgemiddelde noteerde.
Van Veen kwam zelf tot 101.52 en maakte vooral op de belangrijke momenten het verschil. Hij produceerde onder meer finishes van 160 en 147 en sloeg in de slotfase definitief toe.
Daarmee verzekerde Van Veen zich als eerste Nederlander van een plaats bij de laatste acht.

Van Duijvenbode zorgt voor stunt tegen Humphries

Niet veel later volgde een nog grotere Nederlandse opsteker. Van Duijvenbode rekende na een thriller af met Luke Humphries.
De Nederlander keek tegen een 6-3 achterstand aan, maar vocht zich helemaal terug in de wedstrijd. Via 8-8 en 9-9 moest een beslissende negentiende leg bepalen wie naar zondag mocht.
Daarin trok Van Duijvenbode aan het langste eind: 10-9. Met een gemiddelde van 101.14 eindigde hij bovendien boven Humphries, die 99.10 noteerde. Daarmee werd ook direct duidelijk dat het zondag tot een Nederlands onderonsje komt.

Nederland zeker van halvefinalist

Van Veen en Van Duijvenbode treffen elkaar zondagmiddag in de kwartfinale. Dat betekent dat één van beide Nederlanders zich hoe dan ook plaatst voor de halve finale later op de dag.
Ook Ross Smith en Josh Rock zijn al zeker van de finaledag. Zij nemen het in een andere kwartfinale tegen elkaar op. De kwartfinales worden zondagmiddag gespeeld, waarna 's avonds de halve finales en finale volgen.
Voor het Nederlandse publiek is het duel tussen Van Veen en Van Duijvenbode natuurlijk het meest in het oog springende affiche. Van Veen liet tegen Sedlacek opnieuw zien dat zijn vorm stijgende is, terwijl Van Duijvenbode met zijn comeback tegen Humphries voor een van de opvallendste resultaten van de middag zorgde.

Nijman kan Nederlands feest nog groter maken

Daar blijft het mogelijk niet bij. Wessel Nijman verschijnt zaterdagavond nog aan de oche tegen James Wade. Nijman plaatste zich vrijdag voor de tweede ronde door Simon Whitlock met 6-4 te verslaan. Wade bereikte die ronde na een nipte 6-5 overwinning op Damon Heta.
De Nederlander draait een sterk jaar en won in 2026 al zes Players Championship-toernooien. Tegen Wade krijgt hij opnieuw de kans om zijn goede vorm ook op een groot podium om te zetten in een diepe run.
Bij winst voegt Nijman zich zondag bij Van Veen en Van Duijvenbode. Nederland zou dan met drie spelers vertegenwoordigd zijn in de kwartfinales.
Wat er zaterdagavond ook gebeurt: één zekerheid staat al vast. Nederland heeft zondagavond sowieso minimaal één speler in de halve finale van de World Series of Darts Finals.
loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading