PDC Q-School Order of Merit: stand van zaken voor aanvang laatste dag

PDC
zondag, 12 januari 2025 om 10:53
et6 kuivenhoven v toonders 3 2
Zondag is het alweer tijd voor de laatste dag van de PDC Q-School. Naast de dagwinnaars zullen ook de beste spelers over de afgelopen vier dagen een PDC-tourkaart bemachtigen. De Noorse Nederlander Cor Dekker kan een PDC-tourkaart al niet meer ontgaan. Voormalig PDC-tourkaarthouders Karel Sedlacek, Tytus Kanik en Rusty-Jake Rodriguez hebben net zoals de Duitser Leon Weber al een flinke stap gezet. Jimmy van Schie, Patrick Tringler, Steven Noster, Oskar Lukasiak en Andreas Harrysson lijken met een plek bij de laatste 32 een zeer goede kans te maken. Voor onder anderen David Cameron, Max Hopp, het Duitse talent Dominik Gruellich, de Belg Stefaan Henderyck en onze landgenoten Angelo Balsamo, Alexander Merkx, Davy Proosten en Damian Vetjens is er met 4 of 3 punten nog wel werk aan de winkel.
PDC European Q-School Finalefase Order of Merit
Voor aanvang van de zondag, top 20 aangevuld met Nederlanders en Belgen met minstens 1 punt

1. Cor Dekker 11(+32)
2. Karel Sedlacek 6(+29)
3. Tytus Kanik 6(+21)
4. Maik Kuivenhoven 5(+25)
5. Leon Weber 5(+19)
6. Rusty-Jake Rodriguez 5(+19)
7. Jimmy van Schie 5(+15)
8. Patrick Tringler 5(+11)
9. Steven Noster 5(+11)
10. Oskar Lukasiak 5(+10)
11. Andreas Harrysson 5(+9)
12. David Cameron 4(+16)

13. Dominik Gruellich 4(+15)
14. Stefaan Henderyck 4(+15)
15. Tomislav Rosandic 4(+9)
16. Max Hopp 4(+6)
17. Angelo Balsamo 4(+6) 
18. Michael Unterbuchner 3(+13)
19. Dmitriy Zhukov 3(+9)
20. Alexander Merkx 3(+9)

21. Davy Proosten 3(+8)
22. Damian Vetjens 3(+4)
29. Jurjen van der Velde 2(+10)
38. Jeffrey de Zwaan 2(-1)
39. Marcel Otter 2(-3)
44. Levy Frauenfelder 1(+8)
45. Damian Mol 1(+8)
46. Marvin van Velzen 1(+4)
48. Brian Raman 1(+2)
52. Simon Teysen 1(-1)
53. Javanico Jansen 1(-1)
54. Jeffrey Sparidaans 1(-2)
58. Ricardo Ulrich 1(-3)
59. Derk Telnekes 1(-3)
60. Jamai van den Herik 1(-4)
In Milton Keynes zijn voormalig PDC-tourkaarthouder en wereldkampioen bij de jeugd Bradley Brooks, die na het halen van de kwartfinale op maandag tijdens zijn eerste twee dagen in de Finalefase twee finales bereikten, en de Schot Greg Ritchie al niet meer te achterhalen. In Engeland wordt verwacht dat 6 punten en een legsaldo van +13 volstaat. In dat geval lijken ook Adam Paxton, Darryl Pilgrim en de Australiër Brandon Weening zich weinig zorgen te hoeven maken. Aden Kirk, Andy Boulton, Cam Crabtree en Thomas Lovely staan bij aanvang van de laatste dag ook aan de goede kant van de streep. John Henderson, Adam Warner, John O'Shea, Mark McGeeney, Tom Sykes en Adam Lipscombe moeten minimaal de laatste 32 halen om kans te houden op een PDC-tourkaart.
PDC UK Q-School Order of Merit
Voor aanvang van de zondag, top 20

1. Bradley Brooks 13(+52)
2. Greg Ritchie 8(+34)
3. Adam Paxton 8(+12)
4. Darryl Pilgrim 6(+25)
5. Brandon Weening 6(+18)
6. Aden Kirk 6(+15)
7. Andy Boulton 5(+20)
8. Cam Crabtree 5(+17)
9. Thomas Lovely 5(+16)

10. John Henderson 5(+11)
11. Adam Warner 5(+4)
12. John O'Shea 4(+17)
13. Mark McGeeney 4(+12)
14. Tom Sykes 4(+11)
15. Adam Lipscombe 4(+6)
16. James Howard Hughes 3(+10)
17. Beau Greaves 3(+9)
18. Jimmy Bristow 3(+6)
19. Daniel Perry 3(+4)
20. Danny Trueman 3(+4)

Up-to-date European Q-School Finalefase Order of Merit
Up-to-date UK Q-School Finalefase Order of Merit

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: