Dag 3 van de PDC
Winmau World Masters 2026 staat op het punt van beginnen in Milton Keynes. In de middagsessie van deze derde dag zien we onder andere de nummer drie van de wereld, Gian van Veen, in actie. Daarnaast zullen ook Gary Anderson, Jonny Clayton, Gerwyn Price en James Wade het podium betreden.
Hieronder kunt u de samenvattingen van de middagsessiewedstrijden terugvinden.
Chris Dobey (99,17) 4-3 Damon Heta (95,74)
1-2, 2-1, 2-0, 2-0, 0-2, 0-2, 2-0
Met een 71-finish hield Heta de eerste leg en Dobey dat deed niet veel later met een 68-finish. De beslissende leg van de eerste set ging naar de Australiër via dubbel 10. Een gemiste 82-finish van Dobey in de eerste leg van de tweede set werd direct afgestraft door een 77-finish van Heta. Met een 14-darter brak Dobey direct terug en het verzilverden van die rebreak bracht hem op 1-1 in sets. Dobey brak direct in de eerste leg van de derde set met een 71-finish, waarna hij met een 104-finish de set ook pakte. Met een 13-darter ging Dobey sterk verder en met een 75-finish pakte hij ook set 4 met 2-0. Het was Heta die in de vijfde set profiteerde van missers van Dobey. Met een 72-finish en een 14-darter kwam hij terug tot 2-3 in sets. De Australiër wist daarna de zesde set ook te winnen met een 139-finish en een 11-darter. Het was vervolgens alsnog Dobey die de beslissende set wist te winnen met een 127-finish en een 60-finish.
James Wade (96,71) 4-3 Gary Anderson (94,16)
0-2, 1-2, 2-1, 2-0, 2-1, 1-2, 2-0
Anderson begon sterk aan de partij en gooide een 13-darter om de eerste set met 2-0 te pakken. Vervolgens kwam de Schot ook op 1-0 in de tweede set. Door gemiste dubbels kon Wade daarna op het scorebord komen. In de derde leg leek Wade er met de set vandoor te gaan, maar door een 70-finish van Anderson was het de Schot die op 2-0 in sets kwam. Met een 76-finish kwam Wade als eerst op het scorebord in de derde set en miste een leg later drie setdarts. Anderson trok de stand gelijk, maar Wade pakte alsnog de set op dubbel 10. The Machine begon de vierde set met een break en hij volgde dat met een 120-finish om de setstand gelijk te trekken; 2-2. Wade hield daarna met een 70-finish de eerste leg van set 5, waarna Anderson op 1-1 kwam. Met een 13-darter pakte Wade vervolgens zijn eerste voorsprong in sets. Set zes was de set van Anderson maar door een 64-finish van de Engelsman plaatste Wade een break en kwam op matchpoint. Na een gemiste matchdart wist Anderson 101 uit te gooien om op 1-1 in de set te komen. Ook in de derde leg miste Wade een matchdart en Anderson profiteerde om er 3-3 van te maken. In de beslissende set kwam Wade als eerst op matchpoint, waarna Anderson de kans miste om een decider af te dwingen. Wade liet de kans niet nog een keer schieten en pakte de 4-3 overwinning.
Gian van Veen (95,36) 4-2 Nathan Aspinall (99,41)
1-2, 2-1, 2-1, 2-0, 0-2, 2-0
Direct in de eerste leg van de partij begon Van Veen met een 121-finish voor een break, maar kon die break niet verzilveren. Aspinall plaatste de rebreak en hield daarna ook zijn set. Vervolgens begon Aspinall de tweede set met een break, maar nu wist hij die break niet te verzilveren. Van Veen gooide een 74-finish en met een 11-darter daaropvolgend werd het 1-1 in sets. Van Veen begon de derde set vervolgens met een break, maar met een 11-darter brak The Asp ook dit keer meteen weer terug. In de derde leg van de set wist Van Veen met een 72-finish de set af te pakken van Aspinall. Met een 86-finish voor een 12-darter hield Van Veen de eerste leg van de vierde set. Gemiste
darts van Aspinall gaf Van Veen de kans om er 3-1 van te maken en de Nederlander liet die kans niet liggen. Nadat Aspinall op -0 kwam in set vijf, wist hij daarna met een 13-darter terug te komen naar 2-3 in sets. Van Veen wist de eerste leg van set 6 te houden op dubbel 10 kwam zo op matchpoint. Gemiste darts op de dubbel van The Asp gaf The Giant de kans om de partij te winnen en deed dat op dubbel 16.
LIVE: Jonny Clayton - Gerwyn Price
z.s.m.