PL week 10: Michael van Gerwen en Gerwyn Price delen de punten

PDC
donderdag, 04 april 2019 om 19:51
Van Gerwen Price
Na speelweek negen,oftewel judgement night, gaan acht spelers op jacht naar de play-offs. Donderdagavond bevond het 'circus' zich in Belfast, Noord-Ierland.
In speelweek tien beten Mensur Suljovic en James Wade het spits af, gevolgd door de partij tussen Michael Smith en Peter Wright. Een sterk spelende Suljovic won met 7-4 van zijn opponent. Michael Smith en Peter Wright brachten de stand in evenwicht, na een gelijk opgaande strijd.
Rob Cross en Daryl Gurney kruisten de degens in de derde partij van de avond. Cross die in goede vorm verkeert, liet donderdagavond wederom van zich spreken. Gurney werd met 8-4 verslagen. Speelweek tien werd afgesloten met de koploper op de Premier League ranglijst Michael van Gerwen en de Welshman Gerwyn Price.
De Nederlander liep tegen een 1-5 achterstand aan tegen een sterk spelende Price. Van Gerwen knokte echter hard terug en toen Price dicht bij de zege was kon Mighty Mike toch een gelijkspel forceren. Vanwege dit resultaat is de Brabander de koppositie op de Premier League ranglijst echter kwijt, Rob Cross mag zich weer de nummer één noemen. Scroll naar beneden voor de nieuwe tabel na speelweek tien.
De tien spelers kwamen gedurende de eerste negen weken tegen elkaar uit. Er wordt een klassement bijgehouden. Na week negen, judgement night, heeft Raymond van Barneveld die onderaan het klassement staat het toernooi moeten verlaten. Gedurende vijf weken komen de acht overgebleven spelers wederom tegen elkaar uit. Zij strijden voor een plek bij de laatste vier, de play-offs.
De partijen worden gespeeld over best of 14 legs. Gelijkspel (7-7) is mogelijk. De partijen zijn live te zien via RTL7. Vanavond is Raymond van Barneveld de analist in de studio van RTL7.

Tijdens de Premier League organiseren we een veiling met unieke items waarbij de opbrengst volledig gaat naar KiKa. Klik hier voor een overzicht van alle items. 
Speelweek 10
Mensur Suljovic (94.41) 8-6 James Wade (85.76)
De Oostenrijker begint maar hij kan de leg niet behouden. Wade breekt met een 80 finish, waarna hij met o.a. een 130 score via de bull en tops 2-0 laat noteren. Via d10 is The Gentle op het scorebord. Wade mist dubbels, Suljovic straft af en breekt voor de 2-2. In navolging van leg 4, start Suljovic ook leg 5 met 180. Met d16 leidt hij voor de eerste keer. Wade maakt gelijk met zijn favo tops, waarna hij breekt met wederom tops. Met o.a. 2 x 140,134 en d10 breekt Suljovic meteen terug, waarna hij op 7-4 komt. Maar Wade knokt en met o.a. een prachtige 137 finish weet hij zijn achterstand te verkleinen naar 1 leg. Suljovic gooit in de volgende leg 180 in zijn 1e en 2e beurt. Geen 9-darter, maar hij pakt de leg en de winst met d6.
Michael Smith (100.78) 7-7 Peter Wright (91.28)
Smith begint en hij zet meteen de toon met een 180 in zijn 1e beurt. Met d4 behoudt hij zijn leg. Wright brengt de stand in evenwicht. Ook de twee opeenvolgende legs gaan met de darts mee. Via tops wordt het 3-2 voor Bully Boy maar de Schot maakt weer gelijk. De heren zijn aan elkaar gewaagd. Met een 130 finish wordt het 4-3 voor Smith. Maar Wright zit hem weer achterna voor de gelijkmaker. De heren zijn aan elkaar gewaagd. ook leg 9 en 10 gaan met de darts mee. Gelet op het verloop van de partij, wordt het 5-5. Hierna breekt Wright met een 44 finish maar Suljovic breekt meteen terug. Met o.a. 180,140 en een 85 via de bull, verzekert The Gentle zich van een punt. Met o.a. 140,180,105 en d4 pakt Snakebite ook een punt.
Rob Cross (104.36) 8-4 Daryl Gurney (95.96)
Gurney breekt meteen in de openingsleg. Cross breekt keihard terug met o.a. 180, gevolgd door 140 en een 117 checkout. De twee opeenvolgende legs gaan wel met de darts mee. Met o.a. zijn tweede 180 en d9 wordt het 3-2 voor de wereldkampioen van 2018. Met een 100 finish en een break wordt het 4-2. De Noord-Ier verkleint achterstand naar 1 leg door 112 uit te gooien. Met maar liefst twee scores van 177 en d6 laat Voltage 5-3 noteren. In de volgende leg gooit Cross weer 177 en met d10 dendert hij verder naar 6-3. Na d18 kan Superchin zijn 4e leg winnen. Na o.a. zijn derde 180 en d8 is Cross dicht bij de zege. Gurney kan de partij niet verlengen. De Engelsman pakt de zege in stijl met een 124 finish via de bull.
Michael van Gerwen (102.10) 7-7 Gerwyn Price (98.73)
De Nederlander begint en met scores van o.a. 135,136 en 124 en d8 behoudt hij zijn leg. Price maakt gelijk met een 20 finish via d10, waarna hij de nummer 1 van de wereld breekt met een 56 finish. De Welshman dendert verder door de volgende leg met 177 te beginnen, gevolgd door 100,134 en met een 90 finish wordt het 3-1. Van Gerwen is nog niet in de partij en het lukt hem niet een leg naar zich toe te trekken. The Iceman dendert verder met o.a. een 180 en een prachtige 128 finish via de bull, ook breekt hij wederom. Na een 55 finish wordt het ruim 5-1. Maar Michael zou Michael niet zijn als hij niet terug zou komen. Hij knokt en verkleint zijn achterstand naar 1 leg (4-5). Met scores van o.a. 136,140,145 zet The Iceman zijn sterke vorm voort, het wordt 6-4. Van Gerwen kan, met o.a. zijn eerste 180, zijn achterstand weer verkleinen naar 1 leg. Na d10 heeft Price nog een leg nodig voor de winst. Maar Van Gerwen steekt daar weer een stokje voor door 90 uit te gooien via 18,d18,d18. Met wederom een sterke leg (o.a. 140,135,177) stevent Price af op de zege maar hij mist dubbels. Van Gerwen profiteert met een 82 finish via bull,d16 voor een gelijkspel.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
07
za.
07 juni om 8:06 - 08 juni om 8:06
Arendonk

Open 2370 keert terug in het eerste weekend van juni Na eerdere succesvolle edities staat het Open 2370 Dartstornooi opnieuw op het programma. Op 7 en 8 juni 2025 wordt de Bemdhal in Arendonk het tafereel voor het grootste dartsfeest van België. Het evenement trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers, die de kans krijgen om topdarts van dichtbij te beleven. Na een reeks succesvolle edities maakt het Open 2370 Dartstornooi opnieuw zijn opwachting. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni 2025 verandert de Bemdhal in het grootste dartsfeest van België. Het tornooi staat garant voor twee dagen vol plezier en topdarts, en trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers uit gans de Benelux. Wedstrijden voor alle niveaus Het Open 2370 Dartstornooi biedt een gevarieerd programma voor spelers van verschillende leeftijden en niveaus. Er zijn tornooien voor Jeugd U12, Jeugd U18, G-Darts, Heren Singles, Dames Singles en Koppeltornooien. De toernooien wordt gespeeld volgens een poulesysteem met A- en B-rondes, waardoor deelnemers meerdere wedstrijden kunnen spelen en zich kunnen meten met anderen van vergelijkbaar niveau. Een gezellig dartsweekend Voor deelnemers en supporters van buiten de regio is het Open 2370 het perfecte moment voor een gezellige weekenduitstap. Arendonk en de omliggende gemeenten bieden tal van verblijfsmogelijkheden, van B&B’s en hotels tot vakantieparken. Ideaal om er met je team of club een dartweekend van te maken. Alle overnachtingsmogelijkheden zijn terug te vinden via de officiële website van Open 2370. Inschrijvingen en praktische info Online inschrijven kan tot en met 5 juni 2025 via www.open2370.be - Inschrijven op de dag zelf is ook mogelijk, maar er wordt dan een extra administratiekost van €7,50 aangerekend. Bezoekers kunnen gratis toegang krijgen tot het evenement.

Promotie
09
ma.
09 juni om 6:26 - 09 juni om 6:26
Nistelrode

Maandag 9 juni wordt er in Nistelrode weer volop gestreden om de felbegeerde titel tijdens het Nisserois Open Darttoernooi. Al jarenlang is dit toernooi een vast en geliefd onderdeel van de Pinksterfeesten in het dorp, waar sportieve strijd en gezelligheid samenkomen onder één dak. Na drie jaar lang solo te hebben gesponsord, verwelkomt Lunenburg BV dit jaar Levix Computers als medehoofdsponsor. Samen zorgen ze voor een prijzenpot van maar liefst € 1.500,00. Een prachtige impuls voor een evenement dat stevig geworteld is in de lokale dartscultuur en bij menig darter met stip op de kalender staat. De organisatie is opnieuw in handen van Antoine van Bakel, die samen met Gijs van Zalencentrum De Hoefslag zorgt voor een soepel verloop en een gezellige setting. De banen zijn geboekt, de bar staat koud en het publiek kan zich opmaken voor een dag vol spektakel. Meedoen kan vanaf 16 jaar, en wie jonger is mag met toestemming van de organisatie en onder toezicht van een volwassene ook zijn of haar pijlen komen gooien. Iedereen maakt kans, want het toernooi staat open voor zowel recreanten als fanatieke darters. In 2024 gingen Pedro van Bergen en Sharona Veld er met de winst vandoor, terwijl een jaar eerder onder anderen Gino Vos en Lincy Gloudemans zich tot winnaar mochten kronen. Wie schrijft dit jaar zijn naam bij in de boeken van het Nisserois Open? Maar het draait deze Pinkstermaandag niet alleen om darts. De Pinksterfeesten in Nistelrode staan bekend om hun gezelligheid en diversiteit aan activiteiten. Terwijl binnen de pijlen vliegen, kunnen bezoekers buiten genieten van de braderie, muziekoptredens en natuurlijk de kermis. Het is dan ook een perfecte dag voor het hele gezin, waar sport en plezier hand in hand gaan. Zet ‘m dus in de agenda: maandag 9 juni, Tweede Pinksterdag. Darten, feesten en genieten in hartje Nistelrode. DIRECT inschrijven kan via deze link.

Promotie
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: