PL week 4: Humphries wint droomfinale van Littler, Van Gerwen strandt in kwartfinale

PDC
donderdag, 27 februari 2025 om 11:31
luke humphries 180724 146
In speelweek vier mochen zevenvoudig Premier League Darts kampioen Michael van Gerwen en finalist van 2019 Rob Cross het spits afbijten. Hierna stonden Gerwyn Price en Luke Humphries, runner-up van vorig jaar, aan de oche. Chris Dobey nam het deze avond op tegen Nathan Aspinall. Voor titelverdediger en regerend wereldkampioen Luke Littler moesten we geduld hebben. The Nuke speelde namelijk pas in de laatste kwartfinalepartij en wel tegen Stephen Bunting.

Michael van Gerwen strandde in de kwartfinale waar hij nipt verloor van Rob Cross. Ook Gerwyn Price, Chris Dobey en Stephen Bunting wisten de halve finale niet te bereiken. Naamgenoten Luke Humphries en Luke Littler zorgden voor de droomfinale na winst in de halve finale op respectievelijk Rob Cross en Nathan Aspinall. In de finale moest de regerend wereldkampioen zijn meerdere erkennen in zijn rivaal. Cool Hand Luke won met 6-4.
Er worden eerst kwartfinales gespeeld, gevolgd door halve finales en de finale. De avondwinnaar verdient 10.000 pond. Er zijn punten te verdienen voor de ranglijst: vijf punten voor de winnaar, drie punten voor de runner-up en twee punten voor de halve finalisten.

De spelers strijden minstens één keer tegen elkaar in de kwartfinales gedurende de eerste zeven weken en één keer in de kwartfinales in week 9-15, waarbij in speelweek 8 en 16 wordt geloot op basis van de puntenstand. Na de 16 reguliere speelweken gaat de top vier van de ranglijst door naar de play-offs op 29 mei.

De partijen worden gespeeld over best of 11 legs cq first to 6 legs. De Premier League Darts is live te zien op ViaPlay.
Kwartfinales

Michael van Gerwen (92.88) 5-6 Rob Cross (99.33)
De Nederlander laat zijn pijlen als eerste spreken. Hij wordt echter gebroken. Van Gerwen breekt meteen terug met d16 en komt daarna op voorsprong met d10. Cross maakt gelijk met o.a. 2 x 134 en 140. Ook na de volgende twee legs komt de stand in evenwicht. Na 4-3 van Van Gerwen maakt Cross gelijk met zijn 132 finish. Na d8 is Van Gerwen dichtbij de halve finale maar Voltage forceert een beslissende leg waarin hij aan het langste eind trekt.

Gerwyn Price (89.77) 4-6 Luke Humphries (97.22)
Price behoudt de openingsleg. Ook Humphries weet zijn leg te behouden. Beide mannen starten de volgende leg met 100. Humphries vervolgt met 140, Price met nogmaals 100. Na een 121 score komt The Iceman op voor sprong via zijn 40 finish. Humphries maakt hierna gelijk met een prachtige 156 finish. Price negeert een 180 van zijn opponent voor de 3-2. Maar Cool Hand Luke zit hem meteen achterna. De partij lijkt af te steven op een beslissende leg maar na 4-4 houdt het op voor Price.

Chris Dobey (92.98) 5-6 Nathan Aspinall (93.69)
Dobey zet de toon met de maximale score en met d4 wordt The Asp gebroken. Laatstgenoemde breekt meteen terug. DE twee opeenvolgende legs gaan wel met de darts mee waarna ze elkaar weer breken. De spelers blijven elkaar achterna zitten tot 5-5. Aspinall trekt aan het langste eind met een 35 finish via d16.

Stephen Bunting (104.89) 3-6 Luke Littler (112.34)
De titelverdiger begint aan de laatste kwartfinalepartij. Met d7 maakt Bunting gelijk. Littler begint leg 2 met 180. Bunting beantwoordt met ook de maximale score. Een tweede 180 van The Nuke volgt maar de 9-darter wordt niet gegooid. Hij mist de t20. Hij wint wel de leg met d10. Bunting maakt gelijk met zijn 105 finish. De wereldkampioen dendert naar 5-2. The Bullet wint nog een derde leg maar daar blijft het bij.

Halve finales

Rob Cross(98.81) 5-6 Luke Humphries (100.08)
Humphries begint met de maximale score. Hij gooit in zijn derde beurt ook nog 180 en met zijn 32 finish breekt hij zijn tegenstander. Hierna verdubbelt hij zijn voorsprong. Met een 10-darter (180,140,145,36) is Cross op het scorebord. Cool Hand Luke begint de volgende leg met de maximale score. Hij wint de leg met zijn 25 finish. Cross verkleint zijn achterstand naar 1 leg en maakt daarna gelijk. Het wordt 4-4 nadat Humphries zijn 121 finish uitgooit. Na zijn 12-dart leg is Cross dichtbij de winst maar met een prachtige 167 finish steekt Humphries hier een stokje voor. Humphries pakt de winst in stijl met weer een 100+ finish, hij gooit 116 uit.

Nathan Aspinall (95.21) 2-6 Luke Littler (109.67)
Littler gaat meteen als een raket van start door 130 uit te gooien na scores van onder andere 180,131. Hierna breekt hij met tops. Na een 100 checkout wint hij zijn derde leg. In de volgende leg is Aspinall via d16 op het scorebord. Littler begint de volgende leg met 180, gevolgd door 140. Met d10 schrijft hij zijn vierde leg op zijn naam. De twee opeenvolgende legs worden verdeeld. The Nuke heeft nog een leg nodig voor de finale. In de volgende leg maakt The Nuke het af met een 12-darter.

Finale

Luke Humphries (101.24) 6-4 Luke Littler (96.82)
Ook in de finale gaat de titelverdediger sterk van start. Met een 144 finish laat hij 1-0 noteren. Zijn naamgenoot maakt gelijk met d5. Littler negeert weer een 180 van zijn opponent en pakt de voorsprong middels een 72 finish. Beide mannen gooien daarna 100 in hun eerste beurt. Littler vervolgt met 180, Cool Hand Luke vervolgt met 121 en hij gooit nog een 100+ score, namelijk 134. Het is echter Littler die de leg naar zich toetrekt. Met o.a. 180 en tops verkleint Humphries zijn achterstand naar 1 leg. Ook wordt Littler teruggebroken. Het wordt 3-3,4-4. Na tops heeft Humphries nog een leg nodig om zijn rivaal te verslaan. Hij doet dat in de volgende leg met d12.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: