De
Czech Darts Open wordt zondag beslist en Nederland is uitstekend vertegenwoordigd op de finaledag. Gian van Veen,
Michael van Gerwen,
Wessel Nijman en Danny Noppert behoren tot de laatste zestien in Praag.
Van Gerwen en Nijman staan zondagmiddag zelfs rechtstreeks tegenover elkaar. Van Veen treft Ross Smith, terwijl Noppert het opneemt tegen Stephen Bunting. Vanaf 19.00 uur volgen de kwartfinales, halve finales en finale.
Van Gerwen en Nijman strijden om kwartfinale
Van Gerwen plaatste zich zaterdagavond voor de laatste zestien door Mario Vandenbogaerde met 6-4 te verslaan. De drievoudig wereldkampioen krijgt zondagmiddag een Nederlandse tegenstander.
Nijman is namelijk zijn volgende horde. Daarmee staat al vast dat minimaal één Nederlander zich bij de laatste acht zal melden. Ook Van Veen komt zondagmiddag in actie. Hij maakte zaterdagavond indruk met een 6-1 overwinning op Jeffrey de Graaf en een wedstrijdgemiddelde van 100,88. Ross Smith is zijn volgende tegenstander.
Noppert treft Luke Woodhouse, die zaterdagavond nog voor een opvallend resultaat zorgde door Stephen Bunting met 6-4 te verslaan met een gemiddelde van 105,30.
Littler en Humphries vervolgen titelstrijd
Naast de Nederlanders staan vrijwel alle grote namen nog in het toernooi. Luke Littler neemt het op tegen Krzysztof Ratajski, terwijl Luke Humphries tegenover Andrew Gilding staat. Beide Engelsen maakten zaterdagavond veel indruk. Humphries noteerde 108,98 gemiddeld tegen Beau Greaves, terwijl Littler met 108,59 van Niko Springer won.
Gerwyn Price opent de finaledag tegen Cameron Menzies. Verder treffen Josh Rock en William O'Connor elkaar en neemt Jonny Clayton het op tegen Keane Barry.
Programma zondagmiddag Czech Darts Open – vanaf 13.00 uur