In de sfeervolle Eissporthalle van Frankfurt stond vanavond de halve finale van de World Cup of
Darts op het programma tussen Noord‑Ierland en het gastland Duitsland. Voor het thuispubliek vormden
Martin Schindler en Ricardo Pietreczko het laatste Duitse hoop, terwijl Josh Rock en Daryl Gurney namens Noord‑Ierland droomden van hun eerste finaleplaats ooit. Op het spel stond niet alleen eeuwige roem, maar ook £30.000 voor de halvefinalisten en de kans op £80.000 voor het koppel dat zich later op de avond tot wereldkampioen kroont.
De partij startte met "Pikachu" Pietreczko aan oche voor Duitsland, maar het was Josh Rock die de toon zette. Hij nam de eerste leg, meteen gevolgd door een knappe tweede beurtenserie. Duitsland kwam wat wankel uit de startblokken, waarbij met name Pietreczko niet kon profiteren. Noord‑Ierland profiteerde direct: 2‑0 in hun voordeel.
Pietreczko miste een 86-finish, waarop Gurney opportunistisch toesloeg: 4‑0. De energie vanuit de Noord‑Ierse hoeken was ongekend, en de spanning steeg in de zaal.
Leg vijf had opnieuw weinig verrassingen. Noord‑Ierland herhaalde hun poging in een ijzersterke beurtenreeks: het duo miste nauwelijks iets. Terwijl hun gemiddelde ver boven dat van de Duitsers lag, bogen Schindler en Pietreczko defensief, met natuurlijk druk op de podia.
Duitsland reageert
In de zesde leg reageerde Duitsland voor het eerst echt. Met een kleine opleving speelde Pietreczko een goede leg, gooide hieruit de eerste punten voor de thuisploeg, en verkleinde de kloof: 5‑1. De zaal rook hoop, maar Rock en Gurney herpakten zich zonder dramatische scènes.
De killerleg
Voorafgaand aan de pauze kwam Noord‑Ierland sterk terug. In de zevende leg gooide Gurney een indrukwekkende 13-darter een snelheid waarmee ze de halve finale zo goed als binnenhaalde: 6‑1 voor Noord‑Ierland.
Josh Rock en Daryl Gurney laten zien dat ze er klaar voor zijn. Na de 6‑1 overwinning staan ze nu nog maar één stap verwijderd van de finale. Terwijl ze gister nog overtuigden tegen Ierland (4‑2), volgt vandaag een herkansing met meer publiek, méér geld, en voor eigen volk. Komende finale kan hen royaal boven de sterren tillen.
Ná de pauze hoopte het Duitse publiek op een wederopstanding, maar het mocht niet baten. In de achtste leg kregen Schindler en Pietreczko nog een kans om de stand op 6-2 te brengen, maar ook dat moment glipte door de vingers. Daryl Gurney bleef koel en verzilverde de leg: 7-1.
In leg negen mocht Noord-Ierland beginnen en kreeg het de ultieme kans om de partij te beslissen. Duitsland stond nog op 122 toen Gurney zijn derde pijl op de buitenste ring mikte en raak gooide. Daarmee won Noord-Ierland de halve finale met maar liefst 8-1 en plaatste het zich voor het eerst in de geschiedenis voor de finale van de World Cup of Darts.
De tegenstander in die finale? Die komt uit het andere affiche van de avond: Nederland tegen Wales.