De kwartfinales van de zesde Premier League-avond in Nottingham hebben direct hun sporen nagelaten.
Stephen Bunting opende de avond met een overtuigende zege op
Josh Rock, waarna Jonny Clayton zich ten koste van Michael van Gerwen plaatste voor de halve finales. Ook Luke Humphries overleefde zijn kwartfinale tegen Gian van Veen, waardoor de Nederlandse inbreng in de avond vroeg ten einde kwam.
De spectaculairste partij van de avond kwam op naam van Luke Littler, die in een duel van hoog niveau met 6-5 afrekende met Gerwyn Price. Daarmee zijn de laatste vier in de Motorpoint Arena bekend.
Bunting boekt broodnodige zege op Rock en bereikt halve finales
Samenvatting Bunting:
Stephen Bunting is uitstekend begonnen aan de zesde Premier League-avond in Nottingham. In de openingskwartfinale was de Engelsman met 6-1 te sterk voor Josh Rock, in een duel tussen de twee onderste spelers op de ranglijst. Daarmee pakte Bunting een belangrijke overwinning in de strijd om aansluiting te houden.
‘The Bullet’ nam al vroeg het initiatief en liep via breaks in de tweede en vierde leg snel uit. Vooral met twee 14-darters in de derde en vijfde leg maakte Bunting indruk. Rock voorkwam in de zesde leg nog een whitewash, maar meer dan dat zat er niet in. Bunting hield de controle en besliste de partij uiteindelijk met 6-1, al had hij daar wel acht matchdarts voor nodig.
Clayton draait duel met Van Gerwen om ondanks fysieke ongemakken
Michael van Gerwen begon ijzersterk aan zijn kwartfinale tegen Jonny Clayton in Nottingham. De Nederlander brak direct met een fraaie 11-darter en pakte ook de tweede leg, waardoor hij razendsnel op een 2-0 voorsprong kwam. Daarna verloor Van Gerwen echter zijn ritme. Na enkele gemiste dubbels zakte ook zijn scorend vermogen wat weg, terwijl Clayton zich steeds beter in de wedstrijd knokte.
De Welshman, die zichtbaar mank liep, profiteerde optimaal en trok de stand via een break in de vierde leg weer gelijk. Vanaf dat moment kantelde het duel volledig. Clayton gooide onder meer een 12-darter en twee 13-darters, brak opnieuw in de achtste leg en maakte het duel daarna met 6-3 af. Van Gerwen begon dus subliem, maar zag Clayton alsnog overtuigend voorbij komen richting de halve finales.
Van Veen baalt zichtbaar, Humphries slaat toe op beslissend moment
Luke Humphries heeft zich in Nottingham geplaatst voor de halve finales van de Premier League door Gian van Veen met 6-4 te verslaan. De Nederlander begon nog goed aan de partij en pakte onder meer een fraaie 107-finish in 12
darts, maar kon zijn niveau daarna niet constant vasthouden. Van Veen oogde bovendien zichtbaar ontevreden over zijn eigen spel.
Tot halverwege ging het duel gelijk op, maar Humphries maakte het verschil met een break in de zevende leg. Daarmee kantelde de wedstrijd in het voordeel van de Engelsman, die vervolgens uitliep naar 5-3. Van Veen deed via een 92-finish nog iets terug en hield even zicht op een comeback, maar Humphries trok het duel in de tiende leg alsnog met 6-4 over de streep. Door de nederlaag van Van Veen is de Nederlandse inbreng in Nottingham volledig voorbij.
Littler en Price trakteren Nottingham op absolute kraker
Luke Littler heeft zich in Nottingham als laatste speler geplaatst voor de halve finales van de Premier League. De regerend wereldkampioen won na een hoogstaand duel met 6-5 van Gerwyn Price. Beide spelers haalden een hoog niveau, maar het was Littler die in de beslissende leg het koelst bleef.
De Engelsman begon sterk met een 14-darter en een 11-darter, maar Price sloeg direct terug met finishes van 151 en 152 om de stand weer gelijk te trekken. Daarna bleef het duel heen en weer gaan. Price pakte in de zevende leg een break in 13 darts, maar Littler brak meteen terug en trok vervolgens ook de negende leg naar zich toe.
Price dwong met een knappe 98-finish nog een beslissende elfde leg af, maar daarin maakte Littler het alsnog af met een 82-finish in 12 darts. Daarmee kreeg het publiek in Nottingham een kwartfinale van topniveau voorgeschoteld, waarin beide spelers ruim boven de 100 uitkwamen met hun wedstrijdgemiddelde.
Kijken in Nederland en België
De Premier League is in Nederland live te zien via Viaplay. In België is het toernooi te volgen via VTM.
Kwartfinales Premier League Night 6
Josh Rock (82.88) 1-6 Stephen Bunting (91.24)
Jonny Clayton (95.47) 6-3 Michael van Gerwen (91.01)
Luke Humphries (95.94) 6-4 Gian van Veen (89.96)
Gerwyn Price (101.31) 5-6 Luke Littler (108.66)