Vanavond staat Michael van Gerwen oog in oog met Ryan Joyce die verrassend de kwartfinale wist te halen. Het sprookje heeft veel weg van de weg die Rob Cross vorig jaar bewandelde.
"Een jaar geleden zat ik thuis voor de televisie te kijken naar de wedstrijden. Ik wist toen niet of ik nog wel een jaar de tour kon afwerken. Pas toen ik in januari een sponsor vond, was dat mogelijk. En zie waar ik nu sta, het is eigenlijk ongelooflijk,” aldus Joyce.
Hij gaat vervolgens kort in op hoe hij met darten in aanraking is gekomen als barman.
Hij vervolgt: "Mijn oom had in New Castle een dartteam en toen ze iemand tekort kwamen, vroeg hij mij omdat ik daar als barman werkte. Ik leende pijlen van iemand en begon te gooien. Ik won mijn eerste zes of zeven wedstrijden. Pas toen ik het jaar daarop gevraagd werd in het topteam van die competitie, heb ik zelf een setje pijlen aangeschaft.”
Wanneer er wordt gevraagd naar de kansen in zijn duel met Michael van Gerwen reageert hij realistisch.
"De kans dat ik ga winnen is natuurlijk heel, heel klein. Ik gooi dit toernooi gemiddeld twaalf punten minder dan hij, dat is een feit. Iedereen verwacht dat ik met 5-0 verlies. Maar ik speel tegen de beste darter van de wereld. Waarom hij dat is? Michael is zo constant in zijn prestaties. Wat hij allemaal heeft bereikt, is ongelooflijk. Hij is een inspiratiebron voor mij. Voor de televisie zag ik hem mijn grote idool Phil Taylor van de troon stoten," besluit de 33-jarige barman uit Newcastle.
Er is vandaag weer een nieuw item toegevoegd aan de WK veiling. Bekijk alle veilingitems via deze link.