Nederland heeft donderdagavond twee spelers naar de kwartfinales van de
World Grand Prix zien gaan.
Niels Zonneveld zorgde voor een fraaie overwinning op Gary Anderson, terwijl
Gian van Veen na een spannende vijfsetter afrekende met Ryan Searle.
Voor
Jermaine Wattimena eindigde het toernooi in de tweede ronde. De Gelderlander kreeg tegen Luke Humphries meerdere kansen om een set te pakken, maar verloor uiteindelijk met 3-0.
Zonneveld blijft verrassen in Leicester
Zonneveld zette zijn sterke toernooi voort tegen Anderson. De Nederlander pakte een spannende openingsset met 3-2 en liep daarna direct verder uit.
De tweede set ging zonder legverlies naar Zonneveld. Anderson bracht de spanning nog even terug door de derde set te winnen, maar een echte comeback kwam er niet. Zonneveld sloeg in de vierde set opnieuw toe en maakte met 3-0 in legs een einde aan de wedstrijd.
Na zijn eerdere overwinning op Josh Rock heeft Zonneveld daarmee opnieuw een grote naam uitgeschakeld. In de kwartfinale wacht vrijdag Luke Humphries.
Wattimena krijgt kansen tegen Humphries
Wattimena kwam dicht bij setwinst tegen Humphries, maar wist zijn mogelijkheden niet te benutten. In de eerste set stond de Nederlander met 2-1 voor, waarna Humphries met een 129-finish terugkwam en vervolgens ook de beslissende leg pakte.
Humphries won daarna de tweede set met 3-1. Ook in de derde set vocht Wattimena zich na een 2-0 achterstand terug naar 2-2, maar opnieuw was de beslissende leg voor de Engelsman.
Daarmee eindigde het toernooi van Wattimena met een 3-0 nederlaag.
Van Veen overleeft thriller tegen Searle
Van Veen moest veel dieper gaan tegen Searle. De Nederlander won de eerste set mede dankzij een fraaie 152-finish, maar zag de Engelsman vervolgens twee sets op rij pakken.
Met een 2-1 achterstand moest Van Veen de vierde set winnen om in het toernooi te blijven. Hij kwam op 2-0, zag Searle nog terugkeren tot 2-2, maar pakte de beslissende leg.
In de vijfde set was het verzet van Searle gebroken. Van Veen won drie legs op rij en stelde met een 14-darter zijn plaats bij de laatste acht veilig. Daarin neemt hij het vrijdag op tegen tweevoudig World Grand Prix-kampioen James Wade.
Toernooicenter PDC World Grand Prix
Alle uitslagen rustig terugkijken? Bekijk alles over de World Grand Prix, zoals het prijzengeld, 9-darters, de geschiedenis van het toernooi en de hoogste recordgemiddelden. Ga voor alle informatie naar ons
toernooicenter van de World Grand Prix.