Phil 'The Power' Taylor heeft zijn vijfde UK Open titel in the pocket

PDC
zondag, 09 juni 2013 om 20:32
Phil UK Open
Phil 'The Power' Taylor heeft de UK Open titel voor de vijfde keer weten te bemachtigen. Hij trok de FA Cup of Darts van 2013 naar zich toe door plaatsgenoot Andy Hamilton met 11-4 en een gemiddelde van 107.04 het nakijken te geven. In 2003, 2005, 2009 en 2009 stond de nummer één van de wereld ook met de beker in handen op dit toernooi. Taylor krijgt de hoofdprijs van £40,000,- op zijn conto en op de wereldranglijst bijgeschreven, Hamilton moet het met de helft van dit bedrag doen.
Andy Hamilton moest voor de tweede keer een nederlaag incasseren in een finale van een tv toernooi. In de finale van de Grand Slam of Darts 2007 moest The Hammer de titel ook aan de grootmeester overlaten. Hamilton won vanmiddag in een krankzinnige halve finale nipt van Raymond van Barneveld, Taylor had bij de laatste vier geen kind aan de verrassing van dit toernooi, Peter Wright. In de kwartfinale werd Michael van Gerwen met 10-7 uit het toernooi gezet. De finale werd gespeeld over best of 21 legs.
De finale
The Hammer begint aan de finale en behoudt zijn leg met dubbel 16. Taylor maakt meteen gelijk via tops en wint ook de volgende leg met dubbel 10. Beide spelers gooien 180 in de volgende leg maar met een prachtige 140 finish brengt Andy Hamilton de stand in evenwicht. Hamilton kan de voorsprong niet pakken en Taylor profiteert met zijn 32 finish en wandelt de pauze binnen met de 3-2 voorsprong. Met een briljante 167 finish is het 4-2 voor Phil Taylor. Met zijn 51 finish via tops vergroot The Power zijn voorsprong naar 3 legs.
De nummer één van de wereld dendert verder en maakt er 6-2 van. Andy knokt met een 180 in leg 9 en wint de leg via dubbel top. De mannen gaan met een 7-3 voorsprong voor Phil Taylor de tweede pauze in. Met dubbel 10 is het 8-3 voor de 16-voudig wereldkampioen en ook leg 12 wordt opgeëist. The Hammer heeft niets te zeggen maar weet leg 13 nog naar zich toe te trekken. Ook de volgende leg wordt zonder problemen door zijn plaatsgenoot gewonnen. Taylor is nog 1 leg verwijderd van zijn vijfde UK Open titel. Met dubbel 4 is de zege een feit.

Prijzengeld

Winnaar £40,000
Runner-Up  £20,000
Halve finalisten £10,000
Kwartfinalisten £6,000
Vijfde ronde verliezers £4,000
Vierde ronde verliezers £2,000
Derde ronde verliezers £1,000

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: