UK Open middag 1: 5 Nederlanders en 1 Belg komen door de openingssessie

PDC
vrijdag, 01 maart 2024 om 13:38
20240126 4g2a7645 basvandenberk kevin doets
Dit weekend staat Butlin's Resort in Minehead weer in het teken van het UK Open. 160 heren strijden om de zogenaamde FA Cup of Darts waar voor iedere ronde opnieuw geloot wordt en iedereen elkaar kan treffen. In de eerste vier rondes stromen steeds nieuwe spelers in. De top 32 van de wereld begint vrijdagavond bij de laatste 64. Andrew Gilding is de titelverdediger, terwijl Danny Noppert qua prijzengeld zijn titel van twee jaar geleden verdedigt.
Gian van Veen, Richard Veenstra, Vincent van der Voort, Kevin Doets, Patrick Geeraets en Mike de Decker kwamen de middagsessie door. Zij krijgen vrijdagavond gezelschap van Michael van Gerwen, Danny Noppert, Dirk van Duijvenbode, Raymond van Barneveld, Dimitri van den Bergh en Kim Huybrechts, die vanwege hun plek in de top 32 al zeker waren van een plek bij de laatste 64.
Maik Kuivenhoven kwam bij de laatste 96 tegen Simon Whitlock een leg te kort om de vrijdagavond te halen. Jermaine Wattimena trok ook met 6-5 aan het kortste eind. Hij deed dit tegen Martin Lukeman. Wessel Nijman strandde met 6-3 tegen Mike de Decker. Geert Nentjes moest met 6-3 zijn meerdere erkennen in Ryan Meikle. Jeffrey de Zwaan werd met 6-1 overklast door Patrick Geeraets. Owen Roelofs werd met 6-1 opzij gezet door Richard Veenstra. Wesley Plaisier werd met 6-3 verslagen door Daniel Klose. Mario Vandenbogaerde vond met 6-2 zijn waterloo tegen Florian Hempel. Ronny Huybrechts werd met 6-3 geklopt door Graham Usher.
Jeffrey Sparidaans strandde bij de laatste 128 met 6-2 tegen Christian Perez op het hoofdpodium. Jurjen van der Velde verloor in dezelfde ronde op hetzelfde podium een Nederlands onderonsje met 6-4 van Jeffrey de Zwaan. Ook voor Niels Zonneveld (6-4 tegen Wessel Nijman), Berry van Peer (6-2 tegen Maik Kuivenhoven), Danny van Trijp (6-1 tegen Matthew Dennant), Chris Landman (6-0 tegen Lee Evans), Andy Baetens (6-4 tegen Brett Claydon), Robbie Knops (6-5 tegen George Killington) en Ron Meulenkamp (6-5 tegen Josh Payne) was de laatste 128 het eindstation.
Jelle Klaasen kwam op het hoofdpodium met 6-4 te kort in de eerste ronde tegen Haupai Puha. Jules van Dongen kwam op podium 2 een leg tekort tegen Thibault Tricole bij de laatste 160. Jeffrey de Graaf (6-4 tegen Matthew Dennant), Martijn Dragt (6-5 tegen Jack Male), Jitse van der Wal (6-3 tegen Johnny Haines), Christian Kist (6-3 tegen Patrick Geeraets) en Bradly Roes (6-4 tegen Benjamin Drue Reus) vonden eveneens in de eerste ronde hun waterloo.
De vrijdagmiddagsessie wordt over 8 borden gespeeld. Alle borden zijn voor abonnees te volgen via PDC TV, terwijl ViaPlay de wedstrijden op het hoofdpodium toont. De wedstrijden van baan 1 en 2 zijn ook te volgen via het PDC Livescorecenter, terwijl de overige wedstrijden via Dartconnect te volgen zijn.
PDC UK Open
Vrijdagmiddag
Ronde 1 tot en met 3

Hoofdpodium
Haupai Puha - Jelle Klaasen 6-4 (R1)
Sebastian Bialecki - Jenson Walker 6-4 (R1)
Christian Perez - Jeffrey Sparidaans 6-2 (R2)
Jacques Labre - Steve Lennon 6-4 (R2)
Jeffrey de Zwaan - Jurjen van der Velde 6-4 (R2)
hibault Tricole - Bradley Brooks 6-5 (R2)
Rowby John Rodriguez - Madars Razma 6-4 (R3)
Josh Payne - Steve Beaton 6-5 (R3)
Leonard Gates 6-2 Jim Williams (R3)
Podium 2
Wesley Plaisier - Connor Scutt 6-5 (R1)
Ron Meulenkamp - Rusty Jake Rodriguez 6-1 (R1)
Thibault Tricole - Jules van Dongen 6-5 (R1)
Danny Lauby - Nathan Rafferty 6-3 (R1)
Geert Nentjes - Pascal Rupprecht 6-3 (R2)
Robert Owen - Karel Sedlacek 6-3 (R2)
Brett Claydon - Andy Baetens 6-4 (R2)
Leonard Gates - Rhys Griffin 6-3 (R2)
Martin Lukeman - Jermaine Wattimena 6-5 (R3)
Simon Whitlock - Maik Kuivenhoven 6-5 (R3)
Gian van Veen -John Henderson 6-3 (R3)
Cameron Menzies - Thibault Tricole 6-3 (R3)
Podium 3
Patrick Geeraets - Christian Kist 6-3 (R1)
Scott Mitchell - Leighton Bennett 6-4 (R1)
Matthew Dennant - Jeffrey de Graaf 6-4 (R1)
Leonard Gates - Conan Whitehead 6-4 (R1)
Owen Roelofs - Stephen Burton 6-1 (R2)
Mario Vandenbogaerde - Johnny Haines 6-3 (R2)
Josh Payne - Ron Meulenkamp 6-5 (R2)
Benjamin Drue Reus - Tom Lonsdale 6-3 (R2)
Boris Krcmar - Ritchie Edhouse 6-1 (R3)
Nick Kenny - Matt Campbell 6-5 (R3)
Brett Claydon - Alan Soutar 6-4 (R3)
Ricky Evans - Lee Evans 6-3(R3)
Graham Usher - Ronny Huybrechts 6-3 (R3)
Podium 4
Dom Taylor - Brandon Western 6-5 (R1)
Tom Lonsdale - Lukas Wenig 6-4 (R1)
John Henderson - Kevin Burness 6-4 (R1)
Owen Bates - Andy Boulton 6-4 (R1)
Daniel Klose - Adam Warner 6-3 (R2)
Ronny Huybrechts - Harry Lane 6-2 (R2)
Wessel Nijman - Niels Zonneveld 6-4 (R2)
Scott Mitchell - Darren Beveridge 6-4 (R2)
Mickey Mansell - Ian White 6-4 (R3)
Ryan Meikle - Geert Nentjes 6-3 (R3)
Florian Hempel - Mario Vandenbogaerde 6-2 (R3)
Patrick GeeraetsJeffrey De Zwaan 6-1  (R3)
Podium 5
Jack Male - Martijn Dragt 6-5 (R1)
Tim Wolters - Ashley Coleman 6-3 (R1)
Brett Claydon - Thomas Lovely 6-4 (R1)
Benjamin Drue Reus - Bradly Roes 6-4 (R1)
Nick Kenny - Callum Goffin 6-2 (R2)
Joe Croft - James Hurrell 6-2 (R2)
Lee Evans - Chris Landman 6-0 (R2)
John Henderson - Dom Taylor 6-5 (R2)
Mensur Suljovic - William O'Connor 6-0 (R3)
Kevin Doets - Robert Owen 6-5 (R3)
Mike de Decker - Wessel Nijman 6-3 (R3)
Daniel Klose - Wesley Plaisier 6-3  (R3)
Podium 6
Johnny Haines - Jitse van der Wal 6-3 (R1)
Bradley Brooks - Cam Crabtree 6-3 (R1)
Michael Taylor - Paul Krohne 6-5 (R1)
Chris Landman - Christopher Toonders 6-3 (R1)
Patrick Geeraets - Adam Smith Neale 6-4 (R2)
George Killington - Robbie Knops 6-5 (R2)
Joshua Richardson - Keegan Brown 6-2 (R2)
Danny Lauby - Jack Male 6-5 (R2)
Luke Woodhouse - Dylan Slevin 6-4 (R3)
Keane Barry - Joe Croft 6-4 (R3)
Adam Gawlas - Jarred Cole 6-0 (R3)
Tim Wolters - Ryan Joyce 6-4 (R3)
Podium 7
George Killington - Radek Szaganski 6-4 (R1)
Joshua Richardson - Darryl Pilgrim 6-5 (R1)
Joe Croft - William Borland 6-5 (R1)
Darren Beveridge - Jason Hogg 6-4 (R1)
Maik Kuivenhoven - Berry van Peer 6-2 (R2)
Matthew Dennant - Danny van Trijp 6-1 (R2)
Jarred Cole - Robert Grundy 6-5 (R2)
Wesley Plaisier - Haupai Puha 6-2 (R2)
Vincent van der Voort - Christian Perez 6-4 (R3)
Mervyn King - George Killington 6-4 (R3)
Benjamin Drue Reus - Callan Rydz 6-5 (R3)
Ricardo Pietreczko - Michael Taylor 6-3 (R3)
Podium 8
Harry Lane - Dominik Gruellich 6-3 (R1)
Rhys Griffin - Harry Gregory 6-5 (R1)
Robert Grundy - Michele Turetta 6-3 (R1)
Wessel Nijman - David Sumner 6-3 (R1)
Dylan Slevin - Arron Monk 6-4 (R2)
Michael Taylor - Graham Hall 6-2 (R2)
Graham Usher - Owen Bates 6-5 (R2)
Tim Wolters - Jenson Walker 6-3 (R2)
Richard Veenstra - Owen Roelofs 6-1 (R3)
Joshua Richardson - Jamie Hughes 6-5 (R3)
Danny Lauby - Jacques Labre 6-2 (R3)
Scott Mitchell - Matthew Dennant 6-5 (R3)

Jelti

3 Reacties

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
07
za.
07 juni om 8:06 - 08 juni om 8:06
Arendonk

Open 2370 keert terug in het eerste weekend van juni Na eerdere succesvolle edities staat het Open 2370 Dartstornooi opnieuw op het programma. Op 7 en 8 juni 2025 wordt de Bemdhal in Arendonk het tafereel voor het grootste dartsfeest van België. Het evenement trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers, die de kans krijgen om topdarts van dichtbij te beleven. Na een reeks succesvolle edities maakt het Open 2370 Dartstornooi opnieuw zijn opwachting. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni 2025 verandert de Bemdhal in het grootste dartsfeest van België. Het tornooi staat garant voor twee dagen vol plezier en topdarts, en trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers uit gans de Benelux. Wedstrijden voor alle niveaus Het Open 2370 Dartstornooi biedt een gevarieerd programma voor spelers van verschillende leeftijden en niveaus. Er zijn tornooien voor Jeugd U12, Jeugd U18, G-Darts, Heren Singles, Dames Singles en Koppeltornooien. De toernooien wordt gespeeld volgens een poulesysteem met A- en B-rondes, waardoor deelnemers meerdere wedstrijden kunnen spelen en zich kunnen meten met anderen van vergelijkbaar niveau. Een gezellig dartsweekend Voor deelnemers en supporters van buiten de regio is het Open 2370 het perfecte moment voor een gezellige weekenduitstap. Arendonk en de omliggende gemeenten bieden tal van verblijfsmogelijkheden, van B&B’s en hotels tot vakantieparken. Ideaal om er met je team of club een dartweekend van te maken. Alle overnachtingsmogelijkheden zijn terug te vinden via de officiële website van Open 2370. Inschrijvingen en praktische info Online inschrijven kan tot en met 5 juni 2025 via www.open2370.be - Inschrijven op de dag zelf is ook mogelijk, maar er wordt dan een extra administratiekost van €7,50 aangerekend. Bezoekers kunnen gratis toegang krijgen tot het evenement.

Promotie
09
ma.
09 juni om 6:26 - 09 juni om 6:26
Nistelrode

Maandag 9 juni wordt er in Nistelrode weer volop gestreden om de felbegeerde titel tijdens het Nisserois Open Darttoernooi. Al jarenlang is dit toernooi een vast en geliefd onderdeel van de Pinksterfeesten in het dorp, waar sportieve strijd en gezelligheid samenkomen onder één dak. Na drie jaar lang solo te hebben gesponsord, verwelkomt Lunenburg BV dit jaar Levix Computers als medehoofdsponsor. Samen zorgen ze voor een prijzenpot van maar liefst € 1.500,00. Een prachtige impuls voor een evenement dat stevig geworteld is in de lokale dartscultuur en bij menig darter met stip op de kalender staat. De organisatie is opnieuw in handen van Antoine van Bakel, die samen met Gijs van Zalencentrum De Hoefslag zorgt voor een soepel verloop en een gezellige setting. De banen zijn geboekt, de bar staat koud en het publiek kan zich opmaken voor een dag vol spektakel. Meedoen kan vanaf 16 jaar, en wie jonger is mag met toestemming van de organisatie en onder toezicht van een volwassene ook zijn of haar pijlen komen gooien. Iedereen maakt kans, want het toernooi staat open voor zowel recreanten als fanatieke darters. In 2024 gingen Pedro van Bergen en Sharona Veld er met de winst vandoor, terwijl een jaar eerder onder anderen Gino Vos en Lincy Gloudemans zich tot winnaar mochten kronen. Wie schrijft dit jaar zijn naam bij in de boeken van het Nisserois Open? Maar het draait deze Pinkstermaandag niet alleen om darts. De Pinksterfeesten in Nistelrode staan bekend om hun gezelligheid en diversiteit aan activiteiten. Terwijl binnen de pijlen vliegen, kunnen bezoekers buiten genieten van de braderie, muziekoptredens en natuurlijk de kermis. Het is dan ook een perfecte dag voor het hele gezin, waar sport en plezier hand in hand gaan. Zet ‘m dus in de agenda: maandag 9 juni, Tweede Pinksterdag. Darten, feesten en genieten in hartje Nistelrode. DIRECT inschrijven kan via deze link.

Promotie
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: