Van Barneveld stapt uit toernooi na verdenking van matchfixing

PDC
maandag, 27 september 2021 om 12:18
29 03 2019 Bas van den Berk PDC Premier league Ahoy donderdag 2360 52461
Vorig jaar in de periode dat Van Barneveld nog geen prof licentie had speelde hij een online webcam darttoernooi. Omdat er door corona beperkingen geen toernooien gehouden konden worden ontstonden er online thuis toernooien. Voor het duel tussen Martin Adams en Van Barneveld werd er 60.000 euro ingezet op deze wedstrijd terwijl er slechts 700 euro op andere wedstrijden werd ingezet.
Op een nederlaag van de inwoner van de hofstad werd vanuit gokkantoren uit Spanje en Nigeria bijna 10.000 euro ingezet.
De DRA (internationale darttoezichthouder) kreeg via een tipgever lucht van de zaak.
Kort voor het duel met Wolfie hoorde de Hagenaar dat er enorme bedragen stonden op het duel tussen beide. Van Barneveld die bekend staat gevoelig te zijn voor invloeden van buitenaf was dusdanig van slag dat hij het duel met de Brit met 5-0 verloor.
Het duel is te bekijken op deze beelden.
In de podcast is te horen dat Barney verklaart "Ik ben fel tegen matchfixing, Ik zal mezelf nooit verkopen, Ik was er een beetje klaar mee. Zo meteen gaan ze elke wedstrijd van mij onder de loep nemen. Daar had ik even geen trek in." De vijfvoudig wereldkampioen besloot direct na de nederlaag tegen Adams uit het toernooi te stappen.
"Er spookte van alles door mijn hoofd. Als ik zou verliezen, zou ik de hele wereld over me heen krijgen", aldus de Hagenaar in de podcast Gefixt. Ik stond volledig in stress te gooien. Dat bleek ook wel, omdat ik werkelijk niets raakte."
Toezichthouder DRA deed onderzoek en stelde het toernooi onder toezicht, meldt de NOS. Omdat Barney ten tijde van het webcam toernooi nog geen prof was, kan alleen de Nederlandse politie de zaak onderzoeken. Vooralsnog steekt de politie haar tijd in andere meer kansrijke matchfixingzaken. Mocht er bruikbare nieuwe informatie binnenkomen, dan sluit de politie verder onderzoek niet uit.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vr.
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: