Richard Veenstra heeft zich woensdag weten te plaatsen voor de European
Darts Open, die eind deze maand plaatsvindt in Leverkusen. Flyers herstelde zich knap na zijn uitschakeling voor het Dutch Darts Championship eerder op de dag. In de finale ronde van het kwalificatietoernooi was Flyers met 6-3 te sterk voor Adam Warner.
Ook
Kim Huybrechts wist zich knap te plaatsen waarmee hij de dubbelslag haalde voor ET7 en ET8. De Belg bleek in de beslissende partij de betere in het duel met Patrick Geeraets en plaatste zich overtuigend met een 6-2 overwinning. Voor Huybrechts wordt het zijn tweede Euro Tour-deelname op rij, na eerdere kwalificatie voor Rosmalen.
Niko Springer blijft intussen indruk maken. De jonge Duitser gooide plaatste zich overtuigend door Matt Campbell te verslaan met 6-3. Het is zijn tweede Euro Tour-ticket van de dag, nadat hij zich eerder ook al kwalificeerde voor het Dutch Darts Championship. Springer lijkt in topvorm richting het tweeluik in mei.
Andere spelers die zich via het tourkaarthouders-kwalificatietoernooi verzekerden van een plek in Leverkusen zijn: Lukas Wenig, Brendan Dolan, Bradley Brooks, Darryl Pilgrim, Mickey Mansell, Ricky Evans en Alan Soutar. Wenig won in een nagelbijter met 6-5 van Mario Vandenbogaerde, terwijl Dolan met exact dezelfde cijfers afrekende met Karel Sedlacek.
Opvallend was ook de ruime overwinning van Mickey Mansell. De Noord-Ier liet voormalig top-10 speler Mensur Suljovic kansloos met 6-1. Ricky Evans produceerde een solide partij tegen Jelle Klaasen en zegevierde met 6-3 waardoor de Nederlander helaas geen kwalificatie kon afdwingen.
Het deelnemersveld van de European Darts Open bestaat uit 48 spelers. Naast de tien gekwalificeerden van vandaag, zijn er ook al 32 spelers automatisch geplaatst via de wereldranglijst en de Pro Tour Order of Merit. Daarbij horen namen als Michael van Gerwen, Danny Noppert en Dirk van Duijvenbode. Het toernooi wordt gespeeld van 30 mei tot en met 1 juni in de Ostermann-Arena in Leverkusen.
Uitslagen laatste 20 (winnaars plaatsen zich voor ET8)
Lukas Wenig (90.21) 6-5 Mario Vandenbogaerde (89.10)
Brendan Dolan (92.67) 6-5 Karel Sedlacek (94.79)
Richard Veenstra (96.72) 6-3 Adam Warner (88.78)
Bradley Brooks (90.55) 6-2 Nick Kenny (83.86)
Niko Springer (92.95) 6-3 Matt Campbell (85.83)
Darryl Pilgrim (88.12) 6-5 Adam Lipscombe (94.89)
Mickey Mansell (91.10) 6-1 Mensur Suljovic (87.88)
Ricky Evans (95.04) 6-3 Jelle Klaasen (94.68)
Alan Soutar (93.24) 6-5 William O'Connor (88.51)
Kim Huybrechts (85.98) 6-2 Patrick Geeraets (84.30)