Raymond van Barneveld verscheen onlangs in een TikTok-video waarin hem een reeks korte vragen werd voorgelegd. Wat een flitsronde moest worden, veranderde al snel in een rommelige maar ontwapenende introductie. “Hi, I'm Raymond Van Barnnefoldt and these are my five quick questions... sorry, not five,” mompelde hij, om zichzelf even later voor te stellen als “Ramond from Arfold”. Niet perfect, maar juist dat maakt het zo vermakelijk.
Na die chaotische start kwamen de antwoorden wél vloeiend. De 58-jarige Hagenaar liet zien dat hij nog altijd scherp is als het erop aankomt.
Op de vraag met wie hij een drankje zou willen doen, koos hij voor actieheld Sylvester Stallone. Wanneer hij in een leg op een finish staat en zijn tegenstander niet, aarzelt hij niet: “Go for it.” Zijn “beste vriend binnen
darts”? Zonder knipoog: “Mijn rechterhand.”
Zijn ambities voor de rest van het jaar zijn helder. Van Barneveld wil zich kwalificeren voor de grote toernooien en hoopt eindelijk weer goede resultaten te boeken. “De afgelopen twee jaar had ik weinig succes op het grote podium,” gaf hij eerlijk toe.
Zijn favoriete opkomstnummer is al jarenlang Eye of the Tiger van Survivor. Dat past perfect bij de voormalig postbode, die zich altijd blijft herpakken na tegenslagen. “Ik hou van Rocky, de films laten zien hoe je na verlies altijd weer terugvecht. Dat inspireert me,” vertelde hij.
Op de vraag wiens walk-on muziek hij zou willen ‘stelen’, noemde hij die van Nathan Aspinall, omdat het “het hele publiek opzweept”.
En stel dat het WK een koppeltoernooi was, wie zou hij dan kiezen als partner? Zonder twijfel: Michael van Gerwen. “We wonnen samen de World Cup in 2014, 2017 en 2018. We laten elkaar met rust, maar weten precies wat we aan elkaar hebben. Ik heb geen betere partner gehad.”
Barney’s indrukwekkende carrière begon in het BDO-circuit, waar hij vier wereldtitels pakte op Lakeside. In 2007 kroonde hij zich vervolgens tot wereldkampioen bij de PDC. Hij was bovendien de eerste speler ooit die een negendarter gooide op zowel het PDC WK (2009) als in de Premier League (2006).
Nog altijd gooit hij met zijn 25 gram Target Signature darts en blijft zijn droom overeind: meedoen om de prijzen.
Hieronder de video op TikTok:
Mocht de Tiktok video niet werken klik dan hier om TikTok te openen.