Vandaag vond in de Modus Live Lounge in Portsmouth de derde editie van de
World Seniors Champion of Champions plaats. Twaalf iconische darters van boven de 50 jaar namen het tegen elkaar op.
Uiteindelijk waren het regerend kampioen
Richie Howson en Seniors wereldkampioen
Ross Montgomery die in de finale tegenover elkaar stonden.
Montgomery was de nummer 1 geplaatst. In de kwartfinales nam hij het op tegen
Trina Gulliver, die daarvoor knap van
Steve Beaton won. Montgomery nam een 4-0 voorsprong met goed spel en onder meer een 161-finish, maar Gulliver knokte zich sterk terug helemaal tot 4-4. De negende en beslissende leg werd gewonnen door Montgomery.
De Schot stond in de halve finales tegenover
Raymond van Barneveld. Van Barneveld kreeg van de PDC toestemming om als tourkaart houder aan dit toernooi mee te doen ondanks dat het gestreamd werd. Van Barneveld had tijdens een sterke debuutwedstrijd bij de Senioren met 5-1 gewonnen van
Neil Duff.
In de halve finales was Van Barneveld echter geen schim van die sterk spelende debutant en zo had Montgomery aan 80 gemiddeld genoeg voor een 6-3 overwinning op de Nederlander.
Howson begon zijn titelverdediging met een overwinning op
Mervyn King in de kwartfinales. King leek last te hebben van de warmte waardoor Howson eenvoudig met 5-1 won van 'The King'.
In de halve finales nam Howson wraak op naamgenoot
Richie Burnett. Burnett, die in een beslissende leg van
Simon Whitlock won en vervolgens ook
John Henderson naar huis stuurde, had tijdens het WK in de Circus Tavern eerder dit jaar gewonnen van Howson bij de laatste 16.
In deze halve finale was Howson echter scorend te sterk voor Burnett en won dan ook met 6-4.
In de finale begon Howson goed en nam hij een 3-0 voorsprong. Daarna was het echter Montgomery die de Engelsman duidelijk de baas was en na maar liefst vijf legs op rij met een 5-3 voorsprong de pauze inging.
Na de pauze wist de Schot die voorsprong vast te houden en maakte Montgomery een 8-5 overwinning compleet om zo bij zijn debuut na het Senioren WK ook de Seniors Champion of Champions te winnen.
Vooralsnog lijkt het erop dat het nog even gaat duren voor de World Seniors weer terug is. Het eerstvolgende geplande toernooi is de World Seniors Matchplay op zaterdag 16 november, waarna het Senioren WK terugkeert in de Circus Tavern in februari 2026.
Of er in 2025 nog een vierde editie van de World Seniors Masters gehouden zal worden is niet bekend.
2025 World Seniors Champion of Champions
VoorrondeTrina Gulliver 5-2 Steve Beaton
Neil Duff 5-2
Martin AdamsMervyn King 5-2
Kevin PainterRichie Burnett 5-4 Simon Whitlock
Kwartfinale
Ross Montgomery 5-4 Trina Gulliver
Raymond van Barneveld 5-1 Neil Duff
Richie Howson 5-1 Mervyn King
Richie Burnett 5-2 John Henderson
Halve finale
Ross Montgomery 6-3 Raymond van Barneveld
Richie Howson 6-4 Richie Burnett
Finale
Ross Montgomery 8-5 Richie Howson