Voorbeschouwing Matchplay met Raymond en Kim op dag 1

PDC
vrijdag, 20 juli 2012 om 21:02
Barneveld van Raymond closeup
Zaterdag 21 juli gaat de World matchplay van start in de Winter Gardens te Blackpool. We blikken vooruit op de partijen van de eerste ronde dag één, waarop onder andere Raymond van Barneveld en debutant Kim Huybrechts in actie komen.
Eerste ronde dag 1:
Paul Nicholson v Andy Smith
Terry Jenkins v Kim Huybrechts
Adrian Lewis v Robert Thornton
Raymond van Barneveld v Michael Smith
Paul Nicholson v Andy Smith
Nicholson en Smith bijten het spits af op de Matchplay 2012. We kunnen een partij tegemoet zien met een 'serieuze' Paul Nicholson, zoals in dit artikel te lezen is. Verder is deze partij voor hem tot nu toe de bekangrijkste van het jaar, zoals in dit artikel te lezen is. Op papier is Paul Nicholson misschien de favoriet, maar als je hun afgelopen vijf onderlinge duels bekijkt, ligt het met een 3-2 stand dicht bij mekaar en zijn de heren aan elkaar gewaagd. De 3-2 is in het voordeel van Nicholson. Twee keer troffen de Engelsman en de Australiër elkaar op een UK Open qualifier. The Pieman won op de Players Championship te Gladbeck, Duitsland in maart 2010. Een maand daarna nam Nicholson revenge op de Players Championship te Derby en versloeg de Engelsman. Op de European Championship in 2010 slaagde The Pieman er dan weer in van de Australiër te winnen. Het kan in elk geval een mooie en spannende partij te worden. Nicholson is gebrand op een overwinning en Smith zal zich - zoals hij al tegen Nicholson bewezen heeft - ook niet zomaar laten kennen.
Terry Jenkins v Kim Huybrechts
The Raging Bull tegenover de debutant. Je zou Terry Jenkins bijna de angstgegner van Kim Huybrechts kunnen noemen. Het is de Belg namelijk in vier duels niet gelukt van The Raging Bull te winnen. Hun eerste ontmoeting is al van een poos geleden. Op de Antwerp Open en de Antwerp Darts Trophy die twee dagen achtereenvolgens werden gehouden, kwamen de heren elkaar voor de eerste keer tegen. Jenkins won beide partijen met 3-1 en schreef ook nog beide toernooien op zijn naam. Pas op de Players Championship te Nuland in september 2010 kwamen de heren weer tegenover elkaar te staan en weer was het Jenkins die aan het langste eind trok. Op de Uk Open qualifier in mei dit jaar kon Huybrechts ook niet van Jenkins winnen. In zijn openingspartij op dit toernooi, zal de momenteel goed in vorm zijnde Kim ongetwijfeld verandering in de onderlinge stand willen brengen. Daarnaast zal hij indruk willen maken bij zijn debuut. Beste resultaat van Jenkins op de Matchplay is de finale in 2007 en 2009.
Adrian Lewis v Robert Thornton
Een mooie partij op papier. De regerend wereldkampioen tegenover de momenteel goed in vorm zijnde en Uk Open 2012 winnaar Robert Thornton. De Schot mag dan goed in vorm zijn, hij heeft veel goed te maken met de onderlinge stand. Het is maar liefst 9-2 in het voordeel van Lewis. Alleen op de Championship League Darts groepsfase in 2009 en het Bobby Bourn Memorial Trophy kwam de Schot als winnaar uit de bus. Hun zeven overige ontmoetingen eindigden allemaal in een overwinning van The Jackpot. Ondanks Lewis veel hoger op de wereldranglijst staat en de regerend wereldkampioen is, zou je hem niet de favoriet in deze partij kunnen noemen. Thornton is nu goed in vorm en Lewis laat het wel eens liggen. De Schot zou dan als 'niet verrassende' winnaar uit de bus kunnen komen. Verder strandde de Schot steeds in de eerste rondes bij deelname aan dit toernooi in 2009 en 2010. Hij zou de eerste ronde eindelijk willen doorkomen. Zijn tegenstander heeft het eerder veel beter gedaan op dit toernooi. Lewis bereikte de halve finale in zowel 2007 als 2011.
Raymond van Barneveld v Michael Smith
Van Barneveld neemt het in zijn openingspartij tegen de jonge debutant tevens pupil van Gary Anderson op. Twee keer stond Barney tegenover deze jonge speler. In feite zouden de Nederlander en het jong talent drie keer tegen elkaar zijn uitgekomen, maar op de Players Championship UK South West in 2008 ontving het jong talent een bye nadat Raymond zich uit dit toernooi terugtrok. In theorie is de stand op dit toernooi dan 1-0 voor Michael Smith. Op de UK Open en de Players Championship te Ierland, beide in 2011, liet de Nederlander zijn pijlen wel tegen de jeugdspeler spreken. In beide ontmoetingen was van Barneveld de sterkste. Van Barneveld is ongetwijfeld de favoriet, niet alleen vanwege zijn ervaring en positie maar ook omdat hij nu in een flow zit. De afgelopen derde European Tour die hij op zijn naam schreef, is daar het bewijs van. Maar daarnaast doet Michael het vaak goed op de jeugdtoernooien dus zal hij best wel wat tegenstand kunnen bieden tegen de finalist van de Matchplay 2010.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: