Voorbeschouwing PDC WK dag 6 met o.a. Lloyd en Whitlock

PDC
woensdag, 19 december 2012 om 1:48
Lloyd Colin epc11
Het gaat hard. Vandaag is al dag 6 aangebroken van het Ladbrokes wereldkampioenschap 2013. Op deze dag komen onder andere Justin Pipe, Ronnie Baxter, Dennis Priestley, Colin Lloyd en Simon Whitlock in actie. Een voorbeschouwing op dag zes.
Speelschema 1e ronde dag 6
1x voorronde, 4 x eerste ronde
Justin Pipe v Andy Jenkins
Haruki Muramatsu v Dave Harrington (V)
Ronnie Baxter v Dennis Priestley
Colin LloydDarin Young
Simon Whitlock
v Muramatsu/Harrington
Justin Pipe en Andy Jenkins zullen het bal openen. Pipe die bekend staat als een goede vloerspeler, laat steeds meer van zijn vloervorm op het podium zien. De winnaar van de eerste European Tour gaf onlangs aan de kwartfinale te willen halen op de Players Championship Finals en op het wereldkampioenschap. Op de Players Championship Finals kwam hij verder dan hij verwacht had. Daar bereikte hij de halve finale en bezet nu al de negende positie op de Order of Merit. Het streven van The Force is om ook op dit wereldkampioenschap dus bij de laatste acht te horen. Het vorig jaar kwam hij tot de laatste 16. Hij treft Andy Jenkins van wie we geruime tijd niets gehoord hadden. Rocky die na twee jaar weer het podium in Ally Pally zal betreden, wist zich nog net als 16e ongeplaatste speler via de Pro Tour Order of Merit te plaatsen. Hij plaatste zich via deze ranglijst door onder andere de laatste 16 te bereiken op de Dutch Darts Masters in Nuland. Op dit toernooi versloeg hij Pipe bij de laatste 64. Naast deze partij troffen de landgenoten elkaar nog vier keer aan de oche, waarvan drie keer op de vloer en één keer op de UK Open die door Jenkins werd gewonnen. Pipe won slechts één vloertoernooi.
Winnaar van het kwalificatietoernooi in Japan Haruki Muramatsu speelt in de voorronde tegen Dave Harington. De Japanner is al bekend met het podium van Alexandra Palace. Dit wereldkampioenschap zal zijn derde optreden worden. Op het WK 2010 en 2012 strandde hij bij de laatste 64 en heeft dus zijn voorronde partijen steeds kunnen winnen. Op het WK van 2010 verloor hij in de voorronde met 3-0 van Ronnie Baxter, op het WK van 2012 werd hij met dezelfde cijfers uit het toernooi gezet door Phil Taylor. Zal Muramatsu ook dit jaar zijn voorronde doorkomen tegen Dave Harrington, de kampioen van Nieuw Zeeland. De winnaar mag tegen Simon mag aan het eind van de avond terugkomen om het tegen The Wizard op te nemen.
Whitlock weet, na ruim twee jaar droog te hebben gestaan, weer wat winnen is. Het begon met het winnen van de Players Championship te Barnsley in september en toen ging het in sneltreinvaart. Binnen een week kroonde de Australiër zich tot de European Championship Champion en ook de Dutch Darts Masters in Nuland schreef hij op zijn naam. Na de Players Championship Finals nam hij het stokje van Gary Anderson over en werd de nieuwe nummer vier van de wereld. Op de Premier League Darts bereikte hij de finale, waar hij de titel aan Phil Taylor moest overlaten. Whitlock is dit jaar heel goed in vorm en zeker ook kandidaat voor de wereldtitel. Op het vorig WK maakte hij al een goede run maar werd in de halve finale door Andy Hamilton een halt toegeroepen. Op het WK van 2010 belandde hij in de finale, waar hij door Phil Taylor van de wereldtitel werd afgehouden.
Ronnie Baxter en Dennis Priestley hebben al 11 keer tegenover elkaar gestaan. De ontmoetingen vonden op vloertoernooien en kleine toernooien plaats. Het is 7-4 in het voordeel van The Rocket. Priestley wist zich vanwege enkele goede resultaten op de Pro Tour, zich via de Pro Tour Order of Merit te plaatsen. The Menace kwam een paar keer tot de kwartfinale en halve finale en op de Players Championship te Crawley in november, schopte hij het zelf tot de finale. Priestley die ver is afgezakt naar de nummer 44 op de wereldranglijst, weet in elk geval wat winnen van de PDC wereldtitel is. In 1994 mocht hij zich namelijk wereldkampioen noemen. Zijn tegenstander Baxter heeft zich staande kunnen houden in de top 32 van de wereldranglijst maar heeft een poos niet veel van zich laten zien op tv toernooien. Hij schreef dit jaar wel de Players Championship te Birmingham in juni op zijn naam. Op het WK van 2010 kwam Baxter tot de kwartfinale.
Colin 'Jaws' Lloyd mag het tegen de winnaar van de Noord Amerikaanse Pro Tour opnemen. De mannen hebben al ervaring met elkaar op dit podium. Op het vorig wereldkampioenschap stond het duo al samen aan de oche. Dat gebeurde in de eerst ronde, waar Colin Lloyd met 3-1 won. Op de Grand Slam of Darts 2008 troffen ze elkaar in de groepsfase. Op dat toernooi was Darin Young de sterkste. Colin Lloyd die op het WK van 2002 de halve finale bereikte, kent een rustig jaar. Op de vloertoernooien heeft hij enkele goede resultaten geboekt. Op de Players Championship te Crawley in juli was hij de sterkste. Young kwam op het wereldkampioenschap van 2010 tot de laatste 32.

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading