Wessel Nijman en Mike De Decker overtuigend door naar tweede ronde op Swiss Darts Trophy

PDC
vrijdag, 27 september 2024 om 15:08
nijman williams 3
De eerste dag van de allereerste Swiss Darts Trophy in Basel is succesvol verlopen voor zowel de Nederlander Wessel Nijman als de Belg Mike De Decker. Beide spelers wisten zich vrijdagmiddag met overtuigende overwinningen te plaatsen voor de tweede ronde van het Euro Tour-toernooi, dat voor het eerst in Zwitserland wordt gehouden.
Nijman oppermachtig tegen Woodhouse
Wessel Nijman was bijzonder sterk in zijn openingswedstrijd tegen de Engelsman Luke Woodhouse. De 24-jarige Nederlander gunde zijn tegenstander geen enkele leg en boekte een indrukwekkende 6-0 overwinning. Nijman, die met een gemiddelde van 98 gooide, gaf Woodhouse geen kans om in de wedstrijd te komen. Woodhouse, die met een laag gemiddelde van 74 zijn kansen op deelname aan de World Grand Prix verder zag slinken, kwam simpelweg tekort tegen het sterke spel van de Nederlander.
Nijman begon de partij meteen met een break in de eerste leg dankzij een strakke 15-darter. In de tweede leg liet hij zijn klasse zien met een 13-darter om de voorsprong te verdubbelen. Woodhouse kreeg in de derde leg nog kansen om op het scorebord te komen, maar miste op de dubbel, waarna Nijman via dubbel 6 zijn voorsprong naar 3-0 uitbreidde.
Vanaf dat moment liet de Nederlander niets meer liggen. Hij hield zijn eigen leg met een 52 finish, brak Woodhouse opnieuw met een fraaie 110 check-out en maakte de partij af met een 66 finish. Zaterdag zal Nijman het in de tweede ronde opnemen tegen de Engelse darter Chris Dobey.
De Decker knokt zich voorbij Hall
Ook de Belgische darter Mike De Decker had een succesvolle dag in Basel. De Decker begon moeizaam aan zijn wedstrijd tegen de Engelsman Graham Hall, waarbij hij de eerste twee legs verloor door gemiste kansen op de dubbels. De Belg, die bekendstaat om zijn veerkracht, herpakte zich echter snel en won vervolgens zes legs op rij om met een 6-2 overwinning als winnaar uit de strijd te komen.
Na zijn trage start toonde De Decker zijn kwaliteit en zelfvertrouwen, waarbij hij zijn tegenstander geen enkele kans meer gaf om terug in de wedstrijd te komen. De overwinning betekent dat De Decker zich heeft geplaatst voor de tweede ronde, waar hij het zaterdag zal opnemen tegen de sterke Engelsman Ross Smith, die al twee keer een finale wist te bereiken op de European Tour dit jaar.
Uitslagen eerste vier wedstrijden
Karel Sedlacek 6-4 Jim Williams
Wessel Nijman 6-0 Luke Woodhouse
Bruno Stöckli 6-3 Krzysztof Ratajski
Mike De Decker 6-2 Graham Hall

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: