WK Darts Dag 16: Rock naar L16, Littler overleeft test Cross en Searle overtuigend

PDC
maandag, 29 december 2025 om 20:00
KC_2026WCR3_Littler04
De avondsessie van dag 16 van het PDC WK Darts 2026 staat op het punt van beginnen. Nederland heeft al drie spelers door naar de laatste 16 met Van Gerwen, Van Veen en in de middagsessie van vandaag plaatste Doets zich. Er dient nog een partij van de derde ronde gespeeld te worden. Josh Rock treed daarbij aan tegen Callan Rydz. Daarna worden de eerste twee laatste 16 wedstrijden gespeeld. Daarin spelen Hurrell tegen Searle en Luke Littler tegen Rob Cross.
Hieronder kunt u de samenvattingen van de avondsessiewedstrijden terugvinden.
Josh Rock (98,98) 4-1 Callan Rydz (93,39)
1-3, 3-2, 3-0, 3-2, 3-2
In de eerste leg miste Rock diverse dubbels, waardoor Rydz direct een break plaatste. Rydz verzilverde die break ook. Na zes gemiste dubbels kwam Rock in de derde leg op het scorebord. In de vierde leg pakte Rydz de eerste set. Nadat Rydz de eerste leg van de tweede set hield deed Rock dat daarna ook in de tweede leg. In de derde leg begon Rock met zeven perfecte darts, waarna hij de achtste miste. Met een 11-darter brak Rocky wel. Een leg later was het Rydz die zeven perfecte darts had. Ook dit keer ging de achtste mis. Via een 10-darter brak The Riot zo meteen weer terug. In de vijfde leg wist Rock via een derde break oprij de set met 3-2 te pakken. Rock hield zijn eigen leg, waarna hij met een 86-finish op de bullseye een break plaatste. Met een 72-finish daaropvolgend pakte de Noord-Ier de set met 3-0. Rydz begon de vierde set met een 80-finish, waarna Rock al snel weer dubbel 12 in het bord had zitten. Ook de derde en vierde leg ging met de darts mee, waardoor er weer een vijfde leg gespeeld werd. In die vijfde leg vond Rock een 83-finish die hem een 3-1 voorsprong in sets gaf. Rocky begon de vijfde set met een 68-finish, waarna de Engelsman met een 72-checkout weer langszij kwam. Via een 14-darter kwam Rock vervolgens op matchpoint. Met een 110-finish redde Rydz zichzelf nog in de vierde leg, voordat Rock vervolgens de vijfde leg van de set won met een 112-finish.

Ryan Searle (100,57) 4-0 James Hurrell (89,51)
3-2, 3-0, 3-1, 3-1
Searle begon de partij met een 16-darter, waarna Hurrell een 65-finish gooide om de stand ia een 14-darter gelijk te trekken. In respectievelijk 13 en 16 pijlen gingen ook de derde en vierde leg met de darts mee. De beslissende leg in de set ging via dubbel 5 naar Heavy Metal, nadat Hurrell een kansje vanaf 101 had gemist. In de tweede set begon Searle direct met een break, waarna hij die ook verzilverde. Via een 109-finish pakte Searle de set vervolgens al met 3-0. Searle ging ook in derde set sterk door met een 13-darter. Via een 80-finish pakte Hurrell vervolgens weer eens een leg en kreeg daarna zelfs breakkansen, die hij miste. Nadat Searle die leg hield, profiteerde Searle vervolgens in de vierde leg van gemiste dubbels van Hurrell. Zo maakte Searle er 3-0 in sets van. Searle begon de vierde set alweer met een break, die hij ook verzilverde. Hurrell pakte nog een legje mee, voordat Searle de partij in het slot gooide via zijn favoriete dubbel 20.

Luke Littler (106,58) 4-2 Rob Cross (98,92)
3-1, 1-3, 3-0, 3-1, 2-3, 3-2
In de eerste leg miste Cross meerdere pijlen op de dubbel 18 en leverde daardoor de eerste leg meteen in. Op dubbel 5 verzilverde Littler die break ook. Met een 74-finish kwam Voltage vervolgens op het scorebord, waarna The Nuke de eerste set pakte met een 70-checkout. In de tweede set begon Cross meteen met een 109-finish voor een break. Nadat Cross die break verzilverde, won Littler de derde leg. In de vierde leg pakte Cross de set door dubbel 16 te gooien. Ook aan het begin van de derde set werd er een break geplaatst. Via een 13-darter en een 11-darter kwam Littler al snel op 2-0 in de set. Een 128-finish voor een 12-darter pakte Littler niet veel later de set met 3-0. Aan het begin van set vier miste Cross drie pijlen om te breaken, waardoor Littler het voordeel in de set behield. Met een 70-finish kwam Cross op 1-1, waarna Littler met een 81-finish voor een 12-darter weer op voorsprong kwam. Niet veel later pakte Littler de 3-1 voorsprong in sets door de set met 3-1 in legs te winnen. Cross begon de vijfde set met legwinst op dubbel 8, waarna Littler in 14-darts op 1-1 kwam. Ook de derde leg in de set ging met de darts mee, want Cross gooide 83 uit. Littler dwong een vijfde leg af, waarin Cross 126 uitgooide om terug te komen tot 2-3 in sets. In de eerste leg van de zesde set miste Cross een pijl op de bullseye vanaf 167, waarna Littler de eerste leg toch behield via een 66-finish. Na het houden van de eigen leg wist Cross te breaken met een 12-darter. Een gemiste 82-finish van Cross zorgde ervoor dat Littler direct weer terug brak naar 2-2. In de vijfde leg besloot Littler de partij met een 68-finish en dus overleefde hij deze test tegen Cross.

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading