World Matchplay dag 1: De Zwaan stuurt Van Gerwen naar huis

PDC
zaterdag, 21 juli 2018 om 21:11
Van Gerwen De Zwaan
De World Matchplay is op zaterdagavond gestart met een grote sensatie. Jeffrey de Zwaan wist de grote favoriet direct naar huis te sturen. Landgenoot Michael van Gerwen werd verslagen door The Black Cobra.
Het was in 2001 voor het laatst dat de nummer 1 van de wereld in de eerste ronde van de World Matchplay verloor maar dit statistiek is nu dus overgenomen door Van Gerwen. Destijds was het Peter Manley die de eerste ronde ook niet overleefde.
Lang leek het erop dat ook Adrian Lewis vroegtijdig zou worden uitgeschakeld. James Wilson kwam namelijk op een comfortabele 7-3 voorsprong maar hij wist het niet af te maken en dus kon The Jackpot alsnog toeslaan.
De andere twee spelers die zich vanavond wisten te plaatsen voor de tweede ronde waren Dave Chisnall en Michael Smith.
Zaterdag 21 juli (20:00 uur)
Eerste ronde
Adrian Lewis (93,36) 10-8 James Wilson (87,72)
Met een 10-8 overwinning is de eerste partij op de World Matchplay gewonnen door Adrian Lewis. Het ging niet zonder slag of staat want het was Wilson die op een 7-3 voorsprong kwam en de partij volledig in handen had. Maar The Jackpot wist de partij alsnog te keren en ontsnapt in de eerste partij van het toernooi door de partij met een 116-finish uit te gooien.
Dave Chisnall (94,09) 10-4 Keegan Brown (76,62)
Brown begon de partij uitstekend en liep uit naar een 3-1 voorsprong. Maar Chisnall kwam ijzersterk terug en wist met een 148-finish en een 147-finish op rij de voorsprong over te nemen naar 4-3. Het bleek het breekpunt in de partij want het zelfvertrouwen van Keegan Brown leek daarna tot een nulpunt te zijn gedaald. Hij eindigde op slechts 76,62 en dus won Chizzy eenvoudig met 10-4.
Michael van Gerwen (97,99) 6-10 Jeffrey de Zwaan (94,42)
Hij flikte het al op de UK Open en hij deed het wederom op het podium van de World Matchplay. Jeffrey de Zwaan verslaat Michael van Gerwen die als grote favoriet stond aangeschreven voor de titel. Het lukte de nummer 1 van de wereld geen moment om The Black Cobra van zich af te schudden en zo liepen de heren naar 6-6. Vanaf dat moment werd Mighty Mike slordig en De Zwaan profiteerde dankbaar. Hij liep naar een 9-6 voorsprong en gooide de partij in het slot met zijn tweede matchdart.
Michael Smith (97,43) 10-6 Jonny Clayton (84,06)
Tot aan 2-2 bleven de heren bij elkaar maar daarna was het Smith die uitliep naar 5-2. Clayton vocht zich nog terug tot 5-6 en 6-7 maar kon de comeback niet meer compleet maken. Met 10-6 ging de winst naar Michael Smith die zich daarmee als vierde plaatste voor de tweede ronde.

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
december 2025
07
zondag
07 dec - 07 dec
Kerkeböske, Helden

De Helden Cup – Winter Edition belooft een dag vol spanning, precisie en gezelligheid. Er wordt gespeeld op 10 dartsbanen, met plek voor maximaal 128 deelnemers. We starten met poules en vervolgens een A en B ronde. Tevens zal er middels het 2K-Darts software gespeeld worden op tablets. 📍 Locatie: Kerkeböske – Aan de Koeberg 3, 5988 NE Helden 🕐 Tijden: Zaal open: 11:00 Inschrijven tot: 12:45 Start toernooi: 13:00 💶 Inschrijfkosten: Voorinschrijving: €10 Op de dag zelf: €12,50 🏆 Prijzengeld: A-ronde: 1e €200 | 2e €100 | 3e/4e €50 | 5e t/m 8e €25 B-ronde: 1e €50 | 2e €25 | 3e/4e €12,50 🎯 Inschrijven via: 2K-Darts software, klik hier om in te schrijven. 💶 Betaling via : link 📣 Hosted by: Kerkeböske, Peter Hendriks & Jerry “Electric” Hendriks

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading