Nederlands succes op WDF Malta Masters

WDF Hoofdnieuws
zaterdag, 02 november 2024 om 18:21
wdf logo
Dit weekend wordt er volop gedart op Malta. Nadat op vrijdag de koppeltoernooien gespeeld werden, was het zaterdag tijd voor de WDF Malta Masters. De Schot Andrew Davidson pakte zijn tweede titel van het weekend door na de koppels ook het singeltoernooi van de WDF Malta Masters te winnen. Bij de dames pakte de Nederlandse Kim Palstra de titel.
Davidson rekende in de finale met 5-2 af met Darren Johnson. Davy Vandendriessche was met een kwartfinaleplek, waar hij verloor van de latere finalist Johnson, de beste Belg. Met de uitschakeling van Arjan Konterman en Roy Rietbergen, die met 4-1 zijn meerdere moest erkennen in de latere winnaar Davidson, was de hoop op Nederlands succes bij de laatste 16 voorbij.
Bij de dames ging Kim Palstra er met de titel vandoor. Kim won van onder andere Lerena Rietbergen, Laura Turner en de Duitsers Lena Zollikofer en Lisa Zollikofer, die op vrijdag het sterkste koppel waren. Aletta Wajer kwam in de halve finale met 4-2 te kort tegen Lisa Zollikofer.

De Italiaan Francesco Basili won het jongenstoernooi, waar de Belg Yljo Martens een leg te kort kwam om de finale te halen. Beide paradartstitels gingen naar Engeland. Michael Austin was de beste staande paradarter, terwijl Darren Kennish het toernooi voor rolstoelspelers won.

WDF Malta Masters
Heren
Laatste 16

Sebastiaan Pohl - Ronny Raatz 4-2
Bradley Kirk - Arjan Konterman 4-2
Darren Johnson - Marc Burmeister 4-3
Davy Vandendriessche - Panagiotis Chrysospathis 4-1
Cliff Prior - Tony Hubner 4-2
Andrew Davidson - Roy Rietbergen 4-1
Martyn Turner - Norbert Attard 4-2
David Grandwell - Nico Plovier 4-0

Kwartfinale
Bradley Kirk - Sebastiaan Pohl 4-1
Darren Johnson -Davy Vandendriessche 4-2
Andrew Davidson -Cliff Prior 4-2
David Grandwell - Martyn Turner 4-1

Halve finale
Darren Johnson - Bradley Kirk 4-3
Andrew Davidson - David Grandwell 4-2

Finale
Andrew Davidson - Darren Johnson 5-2

Dames
Laatste 16
Aletta Wajer
- Anne Dorrestijn 4-1
Marika Sarrapik - Nanako Shimuzi 4-0
Rebecca Brouse - Jacqueline Maiden 4-3
Lisa Zollikofer - Chaina Roxie Sogard 4-1
Irina Armstrong - Ann Kathrin Wigmann 4-1
Laura Turner - Charline Marggraf 4-3
Kimm Palstra - Lerena Rietbergen 4-3
Lena Zollikofer - Julia Siek 4-0

Kwartfinale
Aletta Wajer
- Marika Sarrapik 4-1
Lisa Zollikofer - Rebecca Brouse 4-1
Laura Turner - Irina Armstrong 4-1
Kimm Palstra - Lena Zollikofer 4-2

Halve finale
Lisa Zollikofer - Aletta Wajer 4-2
Kimm Palstra - Laura Turner 4-2

Finale
Kimm Palstra
- Lisa Zollikofer 5-2

Jeugd
Halve finale

Francesco Basili - Kyle Satariano 4-0
Thomas Sammut - Yljo Martens 4-3

Finale
Francesco Basili - Thomas Sammut 5-3

Paradarts staand
Halve finale

Jonathan Hirst - David Johnson 4-0
Michael Austin - Dirk Sampers 4-1

Finale
Michael Austin - Jonathan Hirst 4-3

Paradarts rolstoel
Finale

Darren Kennish - Bradley Zerafa 4-0

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: