WDF Europe Cup jeugd: jongens naar finale van teamevent

WDF Hoofdnieuws
vrijdag, 12 juli 2024 om 18:53
8cb2e31444e5ea0f42ed7c194668f193 l
Vrijdag stond de 2e speeldag op het programma op het EK Jeugd in Riga. Op donderdag wist Kendji Steinbach een plek op het podium te vergaren door de halve finale van het jongenssingeltoernooi te halen, die zaterdag gespeeld worden. De meisjes verschenen aan de oche voor het koppeltoernooi en de jongens kwamen in actie in het teamevent. Kortom, wederom een drukke dag waarbij heel veel belangrijke punten op het spel staan voor de Europese titel.
De dag begon uitstekend voor de jongens. In de eerste wedstrijd van de dag werd het sterke Poolse team overtuigend verslagen met 9-4, waarna de Noord-Ieren met nog ruimere cijfers (9-2) aan de kant werden gezet. In de achtste finales was Zweden de tegenstander. De Zweden hadden reeds 2 ruime overwinningen geboekt en verschenen vol zelfvertrouwen aan de oche. De oranje boys trokken de ingezette lijn echter door en verloren ook nu bijna geen leg. Met maar liefst een 9-1 overwinning werd de kwartfinaleplaats veilig gesteld. Omdat alle concurrenten voor de Europese titel ook nog in het teamevent zaten, wisten onze boys dat ze nog vol aan de bak moesten en er minimaal een halve finale of zelfs finale plaats nodig was om in een aanmerking te komen voor eremetaal in het overall klassement. Onze mannen steunden elkaar door dik en dun en bleven erin geloven.
In de kwartfinale was het sterke en ervaren Schotse team de tegenstander. Het Schotse team bestond uit maar liefst 3 van de 4 spelers die afgelopen november nog de JDC World Cup wisten te winnen. Dit terwijl Nederland dit jaar juist aantrad met een jong team, met maar liefst 3 debutanten. Ook was het Schotse team in de achtste finale nog verantwoordelijk voor de vroege uitschakeling van Engeland. Het beloofde dan ook een mooie en spannende wedstrijd te worden. Dit werd het echter niet! Direct in de eerste leg zette Massimo Balsamo de toon met een prachtige 150 finish, terwijl zijn tegenstander stond te wachten op een dubbel. De andere drie Nederlanders trokken deze lijn gelijk door en binnen no time stond er een 4-0 voorsprong op het scorebord. Hoewel de Schotten er nog alles aan deden om terug te vechten in de wedstrijd, waren het onze boys die doorstoomden naar een ongelooflijke 9-1 overwinning.
In de halve finale was Duitsland de tegenstander. Duitsland trad aan met hetzelfde team als vorig jaar, met o.a. regerend Europees kampioen Yorick Hofkens. Net als tegen de Schotten vlogen onze mannen uit de startblokken en wisten zij wederom een 4-0 voorsprong te grijpen. De ervaren Duitsers vochten zich echter terug in de wedstrijd en juist op dat moment stond Kendji Steinbach op. Yorick Hofkens stond na 15 pijlen te wachten op dubbel 12 om de Duitsers helemaal terug te brengen in de wedstrijd, toen Kendji met een prachtige 13 darter de beslissende break wist te plaatsen. Vanaf dat moment hadden onze boys de controle in de wedstrijd weer terug in handen. Het Duitse team bleef vechten en pakte een aantal mooie punten, maar kon niet meer voorkomen dat de Nederlanders wederom een prachtige en ruime 9-4 overwinning wisten te boeken.
Het niveau in de breedte is dit EK ongekend hoog. Heel veel wedstrijden gingen dan ook gelijk op. Echter onze vier oranje kanjers verloren vandaag slechts 12 legs in 5 wedstrijden dankzij hun constante en goede spel! Natuurlijk was dit vandaag een prachtige teamprestatie, gebouwd op teamspirit, geloof en vechtlust. Een speciale vermelding gaat echter wel uit naar Kendji Steinbach. Hij speelde vandaag 17 legs waarvan hij er maar liefst 16 wist te winnen, maar Daan Toxopeus deed het zo mogelijk nog beter. Daan speelde vandaag 15 legs en wist ze ook alle 15 te winnen. Maar natuurlijk mogen we ook de prachtige 150 finish van Massimo niet vergeten en stond ook Bradley van der Velden er vandaag steeds op de belangrijke momenten. Ook hij won maar liefst 10 van zijn 13 legs. Zaterdag in de finale nemen onze oranje leeuwen het op tegen Ierland voor de titel in het teamevent. 
Met deze prachtige prestatie veroverden onze jongens vrijdag een karrevracht aan punten voor de Europese titel. Na twee speeldagen gaat Nederland zelfs aan de leiding in het tussenklassement met 110 punten. Op de voet gevolgd door Ierland met 107 en Duitsland met 104 punten. De finale van het teamevent zal morgen dan ook de doorslag gaan geven voor de Europese titel.
Ook bij de meisjes zagen we prima resultaten van onze Nederlandse toppers. Daphne Camijn en Fardau de Jong wonnen knap van het Belgische koppel. In hun tweede groepswedstijd kwamen zij vervolgens knap met 2-1 voor tegen het ervaren Hongaarse koppel. Helaas ging de overwinning echter alsnog met 3-2 naar het Hongaarse koppel. Daardoor moesten Fardau en Daphne het in achtste finale opnemen tegen de titelfavoriet Engeland. In een uitstekende wedstrijd waren Paige Pauling en Hannah Meek uiteindelijk te sterk. Maar beide dames mogen trots zijn op hun prestaties! De finale in het koppeltoernooi bij de meisjes gaat morgen tussen Engeland en titelverdediger Turkije. Samen met Schotland strijden zij ook nog voor de Europese titel.
Aan het einde van de dag tijdens de knock-outfase van het teamevent bij de jongens werd er voor het eerst een blind draw koppeltoernooi georganiseerd voor de meisjes. Hoewel er geen punten op het spel stonden voor de Europese titel was de strijdlust er niet minder om. Fardau de Jong koppelde samen met de Zweedse Engla Rehnlund. Samen speelden zij een uitstekend koppeltoernooi en wisten zelfs de halve finales te bereiken. In deze halve finale verloren ze helaas van de uiteindelijke winnaressen Sophie McKinlay uit Schotland en Zehra Gemi uit Turkije. Een bronzen plak tijdens je debuut op de Europe Cup, wat een klasse prestatie van Fardau! Maar ook Daphne kende een prima koppeltoernooi. Zij koppelde samen met Christina Byrne uit Ierland. Helaas strandden zij in een loodzware groep.
Voor het volledige finaleprogramma en livestream check het EK toernooicenter van de NDB. Natuurlijk is aan het einde van de dag ook de afsluitende prijsuitreiking waarna het EK jeugd wordt afgesloten met het galadiner en de feestavond.
Tekst: Nederlandse Darts Bond

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
01
zo.
01 juni om 10:24 - 01 juni om 10:24
Driebergen-Rijsenburg

De laatste Winmau NDB Ranking van het seizoen 2024-2025 is het NK Darts 2025. We gaan op zoek naar de beste darters in de verschillende categorieën! Komende editie01-06-2025 LocatieHealth Center Hoenderdaal,Hoendersteeg 7, 3972 NA, Driebergen-Rijsenburg Hall of FameKlik hier voor een overzicht van alle eerdere  Nederlands kampioenen.

07
za.
07 juni om 8:06 - 08 juni om 8:06
Arendonk

Open 2370 keert terug in het eerste weekend van juni Na eerdere succesvolle edities staat het Open 2370 Dartstornooi opnieuw op het programma. Op 7 en 8 juni 2025 wordt de Bemdhal in Arendonk het tafereel voor het grootste dartsfeest van België. Het evenement trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers, die de kans krijgen om topdarts van dichtbij te beleven. Na een reeks succesvolle edities maakt het Open 2370 Dartstornooi opnieuw zijn opwachting. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni 2025 verandert de Bemdhal in het grootste dartsfeest van België. Het tornooi staat garant voor twee dagen vol plezier en topdarts, en trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers uit gans de Benelux. Wedstrijden voor alle niveaus Het Open 2370 Dartstornooi biedt een gevarieerd programma voor spelers van verschillende leeftijden en niveaus. Er zijn tornooien voor Jeugd U12, Jeugd U18, G-Darts, Heren Singles, Dames Singles en Koppeltornooien. De toernooien wordt gespeeld volgens een poulesysteem met A- en B-rondes, waardoor deelnemers meerdere wedstrijden kunnen spelen en zich kunnen meten met anderen van vergelijkbaar niveau. Een gezellig dartsweekend Voor deelnemers en supporters van buiten de regio is het Open 2370 het perfecte moment voor een gezellige weekenduitstap. Arendonk en de omliggende gemeenten bieden tal van verblijfsmogelijkheden, van B&B’s en hotels tot vakantieparken. Ideaal om er met je team of club een dartweekend van te maken. Alle overnachtingsmogelijkheden zijn terug te vinden via de officiële website van Open 2370. Inschrijvingen en praktische info Online inschrijven kan tot en met 5 juni 2025 via www.open2370.be - Inschrijven op de dag zelf is ook mogelijk, maar er wordt dan een extra administratiekost van €7,50 aangerekend. Bezoekers kunnen gratis toegang krijgen tot het evenement.

Promotie
09
ma.
09 juni om 6:26 - 09 juni om 6:26
Nistelrode

Maandag 9 juni wordt er in Nistelrode weer volop gestreden om de felbegeerde titel tijdens het Nisserois Open Darttoernooi. Al jarenlang is dit toernooi een vast en geliefd onderdeel van de Pinksterfeesten in het dorp, waar sportieve strijd en gezelligheid samenkomen onder één dak. Na drie jaar lang solo te hebben gesponsord, verwelkomt Lunenburg BV dit jaar Levix Computers als medehoofdsponsor. Samen zorgen ze voor een prijzenpot van maar liefst € 1.500,00. Een prachtige impuls voor een evenement dat stevig geworteld is in de lokale dartscultuur en bij menig darter met stip op de kalender staat. De organisatie is opnieuw in handen van Antoine van Bakel, die samen met Gijs van Zalencentrum De Hoefslag zorgt voor een soepel verloop en een gezellige setting. De banen zijn geboekt, de bar staat koud en het publiek kan zich opmaken voor een dag vol spektakel. Meedoen kan vanaf 16 jaar, en wie jonger is mag met toestemming van de organisatie en onder toezicht van een volwassene ook zijn of haar pijlen komen gooien. Iedereen maakt kans, want het toernooi staat open voor zowel recreanten als fanatieke darters. In 2024 gingen Pedro van Bergen en Sharona Veld er met de winst vandoor, terwijl een jaar eerder onder anderen Gino Vos en Lincy Gloudemans zich tot winnaar mochten kronen. Wie schrijft dit jaar zijn naam bij in de boeken van het Nisserois Open? Maar het draait deze Pinkstermaandag niet alleen om darts. De Pinksterfeesten in Nistelrode staan bekend om hun gezelligheid en diversiteit aan activiteiten. Terwijl binnen de pijlen vliegen, kunnen bezoekers buiten genieten van de braderie, muziekoptredens en natuurlijk de kermis. Het is dan ook een perfecte dag voor het hele gezin, waar sport en plezier hand in hand gaan. Zet ‘m dus in de agenda: maandag 9 juni, Tweede Pinksterdag. Darten, feesten en genieten in hartje Nistelrode. DIRECT inschrijven kan via deze link.

Promotie
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: