Gian van Veen prolongeert titel bij Dartpraat Open 2026 na finalezege op Zonneveld

Nederland Hoofdnieuws
zondag, 15 februari 2026 om 10:45
32 Kopie van Format-fotos-dartfreakz (2)
Gian van Veen heeft zijn titel tijdens de Dartpraat Open 2026 met succes verdedigd. In een eindstrijd tussen twee PDC-namen was hij opnieuw te sterk voor Niels Zonneveld, waardoor hij dit toernooi voor de tweede keer op rij op zijn naam schreef. De tweede editie van het toernooi, verbonden aan de bekende darts-podcast, werd gespeeld op vrijdag 13 februari 2026. Waar de eerste editie in 2024 nog werd afgewerkt in Café-Zaal ’t Vrijthof in Oirschot, was dit keer de Oranjebar in Mariahout het decor.
Voor het café was in verband met de carnavalsactiviteiten een grote tent neergezet, wat de locatie bij uitstek geschikt maakte voor een groot dartsevenement. In de bar zelf stonden de gebruikelijke zes banen, terwijl in de tent twintig oranje dartsbanen van Dartsrental.com waren opgebouwd. Een deel van die extra banen werd ook benut door de plaatselijke carnavalsvereniging, die op dezelfde avond een eigen dartavond had gepland.
Het deelnemersveld bestond uit maar liefst 130 darters, afkomstig uit allerlei hoeken van Nederland en ook uit België. Even na 20.00 uur ging het toernooi van start met 31 poules van vier spelers en 2 poules van drie spelers. In de groepsfase werd gespeeld volgens het format 501, best of 5 legs. De nummers één en twee uit elke poule plaatsten zich voor de winnaarsronde, terwijl de overige spelers verdergingen in de verliezersronde.
Rond 23.30 uur waren de laatste poulewedstrijden achter de rug. Daarna konden Jeffrey Noeken en Bas Engelen de loterij met prijzen afwerken, waarbij de gelukkige winnaars hun prijs direct in ontvangst konden nemen en meenemen. Om 23.45 uur begon de knock-outfase van het toernooi. In die fase sneuvelden een aantal kanshebbers eerder dan verwacht: bij de laatste 64 moesten onder anderen Jimmy van Schie en Alexander Merkx het strijdtoneel verlaten. In diezelfde ronde verloor Maikel Verberk van Levy Frauenfelder. Een ronde later kwam er een einde aan het toernooi voor Benito van de Pas, die verloor van Jermaine Wattimena, en voor Jelle Klaasen.
In de winnaarsronde bleven uiteindelijk twee grote namen over. In de finale trof Gian van Veen zijn poulegenoot Niels Zonneveld opnieuw. In een aantrekkelijk duel, omlijst door de carnavalsdrukte om hen heen, trok Van Veen opnieuw aan het langste eind. Dit keer versloeg hij Zonneveld met 5–3, opnieuw een knappe prestatie.

De verliezersronde

Jan-Willem van Hout kroonde zich daar tot winnaar, met Elvera Donders als nummer twee. De derde plaats werd gedeeld door Jochem Keeren en Wesley van Weert. Op de vijfde plek eindigden Kyana Frauenfelder, Dennie Plum, Sharona Veld en Rik Wilborts.
In de halve finales van de verliezersronde was Jan-Willem van Hout met 3–2 te sterk voor Wesley van Weert. Van Hout noteerde daarbij een gemiddelde van 59,63, terwijl Van Weert op 55,46 uitkwam. In de andere halve finale won Elvera Donders met 3–2 van Jochem Keeren. Donders noteerde 58,60 gemiddeld, Keeren 61,96. De finale van de verliezersronde werd uiteindelijk een 3–1 overwinning voor Jan-Willem van Hout op Elvera Donders, met gemiddelden van respectievelijk 65,93 en 57,24.

Ook de maximale scores waren talrijk

In totaal werden er 132 keer 180 gegooid. Levy Frauenfelder noteerde vijf keer 180, Marc Vleghert gooide zes keer de maximale score. Jermaine Wattimena kwam tot elf keer 180. De hoogste aantallen werden echter genoteerd door Gian van Veen en Niels Zonneveld, die allebei twaalf keer 180 wisten te produceren.
Daarnaast waren er tal van hoge finishes. Nando Engelen liet een 134-finish optekenen, Michel van der Horst gooide 140 uit en Benito van de Pas noteerde een uitgooi van 144. Dennie Plum en Gian van Veen kwamen tot een finish van 150. Lars van Ruitenburg tekende voor een 151-finish, Arjan Konterman gooide 152 uit en Mathieu de Loos noteerde een 154-finish. Patrick Bulen zorgde voor een 161-finish en Mari van den Berg gooide 164 uit. De hoogste finish van de avond was 170, de bekende “Big Fish”, en die werd gegooid door Gijs de Wilde.
Er werd bovendien opvallend snel uitgegooid in een aantal legs. Tot de snelste legs behoorden elf-darters van Benito van de Pas en Gian van Veen, en twee keer een elf-darter van Niels Zonneveld. Daarnaast werden er twaalf-darters gegooid door Jelle Klaasen, door Niels Zonneveld, door Jermaine Wattimena en tweemaal door Gian van Veen.
Ook de hoogste wedstrijdgemiddelden vielen op. Jermaine Wattimena noteerde een gemiddelde van 107,36 over drie legs. Gian van Veen kwam tot 104,86 over drie legs, terwijl Wattimena eveneens een gemiddelde van 104,86 haalde over vier legs. Van Veen gooide bovendien 102,00 gemiddeld over acht legs en noteerde daarnaast 100,20 over drie legs.
De organisatie sprak na afloop namens Peerke, Jeffrey en Bas haar dank uit aan alle deelnemers voor hun aanwezigheid en inzet. Ondanks dat het een lange avond werd, verliep het toernooi grotendeels zonder noemenswaardige problemen en werden vrijgekomen banen steeds weer snel opnieuw benut.
Wie er in Mariahout geen genoeg van kan krijgen, hoeft niet lang te wachten op een vervolg. Het volgende open toernooi in de Oranjebar te Mariahout is gepland op zondag 1 maart, onder de naam After Carnaval Darts, met een gegarandeerde eerste prijs van € 300. Daarnaast staat de volgende Oranjebar Super Ranking op het programma voor dinsdag 24 februari 2026. Meer informatie over deze toernooien is te vinden via de website van de Oranjebar.

Uitslagen Dartpraat open 2026

Finale
Gian van Veen (102.00) 5-3 Niels Zonneveld (95.51)
Halve Finale
Gian van Veen (99.93) 4-1 Tonny Veenhof (84.89)
Niels Zonneveld (89.22) 4-3 Jermaine Wattimena (89.67)
Kwartfinale
Tonny Veenhof (71.00) 3-2 Kevin Verbakel (73.52)
Gian van Veen (100.20) 3-0 Remo Mandiau (78.14)
Jermaine Wattimena (104.86) 3-0 Frederic Willems (69.29)
Niels Zonneveld (80.52) 3-0 Sybren Gijbels (78.50)
Laatste 16
Tonny Veenhof (64.32) 3-1 Vincent Kamphuis (64.83)
Kevin Verbakel (77.74) 3-0 Jordi Coopmans (65.67)
Gian van Veen (86.87) 3-1 Patrick Bulen (73.25)
Remo Mandiau (78.83) 3-1 Levy Frauenfelder (81.97)
Frederic Willems (72.73) 3-1 Owen Roelofs (67.97)
Jermaine Wattimena (89.72) 3-1 Arjan Konterman (70.95)
Niels Zonneveld (85.08) 3-0 Jaap Schapendonk (50.71)
Sybren Gijbels (71.07) 3-2 Tim van Rijsingen (65.13)

Verliezersronde

Finale
Jan-Willem van Hout (65.93) 3-1 Elvera Donders (57.24)
Halve Finale
Jan-Willem van Hout (59.63) 3-2 Wesley van Weert (55.46)
Elvera Donders (58.60) 3-2 Jochem Keeren (61.96)
Kwartfinale
Jan-Willem van Hout (60.12) 2-0 Dennie Plum (56.31)
Wesley van Weert (61.35) 2-0 Sharona Veld (50.81)
Jochem Keeren (65.43) 2-1 Rik Wilborts (59.65)
Elvera Donders (58.94) 2-0 Kyana Frauenfelder (55.88)

Jelti

loading

Loading