Humphries overklast Cross in mogelijk een van beste wedstrijden ooit

PDC
zondag, 19 november 2023 om 15:12
WLDCHAMPS RD3 CROSS32A
Zondagavond was het alweer tijd voor de finale van de Grand Slam of Darts. Regerend World Grand Prix kampioen Luke Humphries, die in de halve finale een maatje te groot was voor James Wade, overklaste in de finale Rob Cross, die zodoende nog even moet wachten op zijn vijfde majortitel. Voltage, die eerder op de dag Stephen Bunting opzij zette, won na zijn wereldtitel in 2018 een jaar later namelijk het European Championship en de World Matchplay. De laatste majortitel van Cross blijft voorlopig dus het European Championship van 2021.

In de eerste sessie, die met 3-2 naar Humphries ging, ging het nog min of meer gelijk op. Maar, hoewel Cross prima speelde, kwam hij met 7-3 achter te staan na de tweede sessie. Humphries liep vervolgens uit naar 11-4. Ondanks een sessie gemiddelde van net geen 110 ging ook de vierde sessie verloren voor Voltage, waardoor Humphries inmiddels met 14-6 aan de leiding ging. Vier legs later was de strijd definitief gestreden en pakte Cool Hand Luke na zijn World Grand Prix titel eerder dit jaar de Grand Slam of Darts.  
Grand Slam of Darts finale
Luke Humphries (104,69) 16-8 Rob Cross (103,61)
Humphries gooit een 12-darter voor een 2-0 voorsprong. Cross antwoordt door 170 uit te gooien voor een 12-darter. Cool Hand Luke komt op 5-2 via een 69-finish. Humphries gooit 144 uit voor een 12-darter en 7-2. Cross gooit 90 uit om terug te komen tot 4-10. Humphries reageert met een 11-darter, die hij laat volgen met een 104-finish voor 12-4. Voltage maakt er 5-13 van via een 11-darter en komt op 7-14 door 92 uit te gooien voor een 11-darter. Humphries gooide een 12-darter voor 15-7 en komt dus op een leg van de titel, voordat hij de wedstrijd met een 92-finish voor 16-8 in stijl afsluit.


Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: