Wessel Nijman heeft Players Championship 2 in Hildesheim op zijn naam geschreven. De 25-jarige Noord-Hollander kroonde zich na een zinderende finale tegen Gerwyn Price tot kampioen: 8-7. Price noteerde een indrukwekkend gemiddelde van 107,41, maar moest toch zijn meerdere erkennen in Nijman, die zelf op 102,78 uitkwam. Zo pakt Nijman zijn vierde vloertitel op de
PDC ProTour, een dag nadat James Wade Players Championship 1 had gewonnen.
Finale: Nijman houdt ijskoude Price toch van de titel
In zijn vijfde ProTour-finale begon Nijman sterk en liep hij via 3-1 uit, maar Price vocht zich met onder meer een 144-finish terug tot 3-3. Daarna ging het volledig gelijk op. Nijman kwam weer op voorsprong, Price sloeg terug met een 121-finish via bullseye en nam bij 5-6 zelfs de leiding.
De Nederlander brak echter direct terug en hield daarna zijn eigen leg om op 7-6 te komen. Price dwong met een sterke leg opnieuw een beslissende leg af, maar in de vijftiende en laatste leg bleef Nijman koel. Met een keurige 94-finish maakte hij het af en pakte hij de titel, ondanks het hogere toernooigemiddelde van de Welshman.
Uitslag finale Players Championship 2
Wessel Nijman (102,78) – Gerwyn Price (107,41) 8-7
Route naar de finale: langs Sneyd en Searle
Op weg naar de eindzege moest Nijman een zwaar programma afwerken. In de kwartfinale rekende hij overtuigend af met Carl Sneyd. De Engelsman kwam nog terug tot 3-2, maar daarna nam Nijman het heft in handen. Met scherp scorend werk en koelbloedige dubbels trok hij de partij naar zich toe: 6-2, goed voor een gemiddelde van 106,03.
In de halve finale tegen Ryan Searle leek het aanvankelijk mis te gaan. Searle brak direct met een 97-finish en liep uit naar 0-2. Vanaf dat moment schakelde Nijman een tandje bij. Hij pakte zijn eerste leg met een 70-finish, brak terug voor 2-2 en nam met een 110-finish het initiatief over. Via onder meer 76, 104 en 81 uit won hij uiteindelijk zeven legs op rij en zegevierde met 7-2. Het verschil in de cijfers onderstreepte zijn dominantie: 100,11 tegenover 99,73 voor Searle.
Uitslag halve finale
Wessel Nijman (100,11) – Ryan Searle (99,73) 7-2
Price en Ratajski breken Nederlandse opmars
In de kwartfinales stonden drie Nederlanders: Nijman, Michael van Gerwen en Danny Noppert. Voor Van Gerwen en Noppert eindigde Players Championship 2 daar in mineur. Van Gerwen ging met 6-0 onderuit tegen een ontketende Price. De Welshman gooide 117,12 gemiddeld en stond slechts één keer een pijltje op de dubbel toe aan de Nederlander. Het was de eerste keer in 56 onderlinge ontmoetingen dat Price een whitewash boekte op Van Gerwen. Noppert trof Krzysztof Ratajski en verloor met 6-2. Na 2-2 schakelde de Pool op, won vier legs op rij en noteerde daarbij een gemiddelde van 101,45.
Oranjeveld breed, maar wisselend succes
Het Nederlandse veld was opnieuw breed vertegenwoordigd in Hildesheim, al waren de resultaten wisselend. In de eerste ronde moesten Alexander Merkx, Maik Kuivenhoven, Jeffrey de Zwaan (in een Nederlands onderonsje met Jermaine Wattimena), Martijn Dragt, Jurjen van der Velde, Marvin van Velzen, Richard Veenstra, Sietse Lap, Jeffrey Sparidaans, Gian van Veen, Niels Zonneveld en Dennie Olde Kalter al afscheid nemen.
Wesley Plaisier, Jimmy van Schie, Chris Landman en Jeffrey de Graaf bereikten nog wel de laatste 64, maar konden daar geen vervolg geven aan hun toernooi. Ook Raymond van Barneveld haalde de tweede ronde, waarin hij met 6-1 verloor van Owen Bates.
Verderop in het toernooi lieten meerdere landgenoten zich nadrukkelijk zien. Cor Dekker de Nederlandse Noor schakelde Andrew Gilding en Mervyn King uit en haalde de laatste 32, waar hij door Nijman werd gestopt. Wattimena kwam eveneens tot de laatste 32, maar verloor van James Hurrell. Dirk van Duijvenbode ging in een spannende partij met 6-5 ten onder tegen Ratajski.
Noppert werkte zich via zeges op Stefan Bellmont, Lukas Wenig en Adam Gawlas naar de kwartfinales, terwijl Van Gerwen op weg naar de laatste acht afrekende met Michael Smith, Ricky Evans en opnieuw Hurrell. Uiteindelijk was het echter alleen Nijman die zijn goede vorm kon doortrekken tot het einde en zo voor de Nederlandse hoofdrol zorgde.
Belgen opnieuw vroeg klaar op ProTour
Voor de Belgen werd Players Championship 2 een herhaling van de moeizame openingsdag. Mike De Decker, Stefaan Henderyck, Kim Huybrechts en Dimitri Van den Bergh verloren allemaal al in de eerste ronde en kwamen daardoor niet in het zicht van de laatste 32.
De beste Belgische prestatie kwam van Mario Vandenbogaerde. ‘Super Mario’ haalde de laatste 16 met een gemiddelde van 90,38, maar moest daar met 6-2 buigen voor Ratajski, die zich later tot halvefinalist ontpopte.
Uitslagen LIVE Players Championship 2
Tot de laatste 32 alleen Nederlanders en Belgen, vanaf de laatste 32 alle uitslagen.