De Premier League-selectie zorgt ieder jaar opnieuw voor discussie. Welke acht spelers krijgen een plek en wie valt buiten de boot? Volgens
PDC-topman Matt Porter komt daar veel meer bij kijken dan alleen de wereldranglijst.
Porter gaf in een uitgebreid interview een zeldzaam inkijkje in het selectieproces. Daarbij maakte hij duidelijk dat prestaties zwaar wegen, maar zeker niet de enige factor zijn bij het samenstellen van het deelnemersveld.
Meer dan alleen ranking bij keuze Premier League-spelers
Volgens Porter kijkt de PDC naar een breed totaalplaatje. Resultaten op grote toernooien zijn belangrijk, maar ook uitstraling en podiumprésence tellen mee. “De factoren zijn onder meer prestaties, wat je hebt laten zien op grote toernooien in het afgelopen jaar, je ranking, je aanwezigheid op het podium en hoe je jezelf gedraagt.”
Daarmee bevestigt Porter wat veel volgers al langer vermoedden: de Premier League is geen puur sportieve afspiegeling van de ranglijst, maar ook een televisieproduct waarin uitstraling en aantrekkingskracht een grote rol spelen.
PDC gebruikt geen vaste rekensom
Porter wees het idee van een harde selectieformule duidelijk van de hand. De PDC werkt niet met een model waarin automatisch de acht namen naar voren komen. “Er is geen algoritme of wiskundige formule. Er komt veel beoordeling bij kijken en we vormen een oordeel over wie er wel of niet thuishoort.”
Volgens Porter wil de organisatie het deelnemersveld bovendien fris houden. “We willen het vernieuwend houden. Je wilt niet elk jaar naar dezelfde locatie gaan en exact dezelfde spelers zien doen wat ze een jaar eerder ook al deden.”
Geen volledige overeenstemming bij de selectie
Dat de selectie elk jaar discussie oplevert, verrast Porter niet. Zelfs intern is er niet altijd volledige overeenstemming. “Je hebt niet vaak 100 procent overeenstemming. Meestal is er over 95 procent consensus en zit het verschil in een klein deel.” Daarmee erkende hij ook dat sommige spelers simpelweg pech kunnen hebben. “Soms kunnen spelers heel ongelukkig zijn dat ze buiten de selectie vallen.”
Die uitspraak zal vooral relevant zijn richting de volgende Premier League-selectie, wanneer opnieuw meerdere grote namen hopen op een uitnodiging.