BULLs NL

Michael van Gerwen wint de TOTO Dutch Darts Masters en pakt de Toon Greebe Trophy

PDC
zaterdag, 27 januari 2024 om 21:23
2024ddmqf van gerwen02
Op de verjaardag van zijn vrouw Daphne ontving Van Gerwen de Toon Greebe Trophy uit handen van Jack Mikkers, de Burgemeester van Den Bosch. Mighty Mike is de opvolger van Dimitri van den Bergh, die vorig jaar de Dutch Darts Masters in de Amsterdamse Ziggo Dome won.
Titelverdediger Van den Bergh verloor in de Maaspoort van Gerwyn Price. De Welshman wist de halve finale te bereiken, waar hij het opnam tegen Luke Littler. The Nuke was het eindstation voor de man uit Wales, die met 7-4 zijn waterloo vond in Den Bosch. Aan de andere kant stond een Nederlandse halve finale op het programma tussen Michael van Gerwen, die in een spannend duel van Barney won, en Gian van Veen. De jongeman uit Poederoijen versloeg Danny Noppert in de kwartfinale.
Van Gerwen was in de halve finale verre van sterk op de dubbel, maar Mighty Mike slaagde er toch in om een overwinning te behalen tegen de 21-jarige Gian van Veen. Er lagen zeker kansen voor de Gelderlander, maar hij kwam tekort op zijn scorend vermogen.
Een emotionele Van Gerwen, die vele jaren met Toon Greebe optrok, was vastbesloten om in 'zijn' Den Bosch de overwinning te behalen. Michael van Gerwen 'kon op de fiets' naar de Maaspoort komen. Het winnen van een World Series toernooi in je achtertuin, met een beker die is opgedragen aan je overleden vriend, geeft veel voldoening. Het was een geslaagde missie voor de Brabantse darter.
Hieronder de samenvattingen van de halve- en finale.
Halve finale
Luke Littler (98.21) 7-4 Gerwyn Price (94.46)
De 17-jarige wist in de beginfase van de eerste halve finale op een 2-0 voorsprong te komen. The Iceman hield het hoofd koel en gooide een fantastische 123-finish om terug te breken, en slaagde er ook in zijn eigen leg te behouden, waardoor de stand weer in evenwicht kwam (2-2). De vierde leg ging met een 11-darter naar de man uit Wales. De volgende drie legs gingen met de darts mee, waarna Littler en Price met de stand op 4-3 in het voordeel van The Nuke een korte pauze ingingen.
Ook na de pauze bleven de legs bij de speler die de leg begon. In de tiende leg slaagde Littler er uiteindelijk in om dubbel รฉรฉn te raken voor de break, nadat beiden er maar niet in slaagden de leg af te maken. Via madhouse kwam Luke Littler wel op matchpoint (6-4). De 17-jarige gooide vervolgens een sterke leg die hij in 14 pijlen wist af te maken, waardoor hij zich verzekerde van een plek in de finale. Littler stond eerder al in de finale van het PDC-WK en het eerste World Series-evenement in Bahrain. The Nuke zal ook in Den Bosch een gooi doen naar de titel.

Michael van Gerwen (96.88) 7-4 Gian van Veen (90.56)

De eerste twee legs gingen met de darts mee, waarbij Van Gerwen moeite had om de buitenste ring te vinden. In de derde leg wist Mighty Mike met een 15-darter een break te forceren. Als de Brabander leg vier niet uitgooit, slaagt Van Veen erin de break terug te gooien voor 2-2. Het is een moeizame wedstrijd waarbij Van Gerwen 14 pijlen miste op de dubbel en Van Veen er vijf miste, waardoor het finishen aanzienlijk beter gaat voor de Gelderlander. Met de stand op 3-3 weet Michael van Gerwen dit keer wel met de eerste pijl de dubbel te raken en gooit hij een belangrijke 100-finish om te breaken.
Na de pauze mocht Van Gerwen beginnen om zijn break in leg zeven te verzilveren. Opnieuw gingen twee pijlen mis op de dubbel van MvG, maar de Gelderlander kon profiteren en pakte een break terug (5-4). Hoewel 145 op de dubbel werd gemist, slaagde Van Gerwen er in de herkansing wel in de buitenste ring te raken om opnieuw te breaken. MvG zette door en wist de eerste wedstrijdpijl wel te benutten op tops, waardoor hij Van Veen met 7-4 versloeg en zich plaatste voor de finale tegen Luke Littler.
Best of 13 legs
Finale
Luke Littler (106.71) 6-8 Michael van Gerwen (100.59)

De laatste wedstrijd van de TOTO Dutch Darts Masters begon wat 'zenuwachtig' tussen de Engelsman en de man die met de fiets naar de Maaspoort kon komen. In de derde leg wist Littler Van Gerwen te breaken, en de waarschuwing kwam aan, gezien MvG via een 11- en een 14-darter de achterstand kon ombuigen naar een 2-3 voorsprong. Het tempo tussen beiden ging omhoog en de gemiddelden stegen. In leg zes, die de 17-jarige mocht beginnen, ging met een 104-finish naar de man uit Engeland, waardoor hij de stand op 3-3 bracht. Net voor de pauze raakte Van Gerwen dubbel 12 voor zijn eigen leg, waardoor hij met 3-4 de leiding nam voordat ze naar de koffie gingen.
Na de pauze wist Littler zijn leg te behouden en gooide de Brabander 130 uit om zijn eigen leg te pakken. Van Gerwen was op jacht naar de zo gewenste break. De drie legs daarna gingen allemaal met de darts mee. In leg 13 mocht Van Gerwen beginnen. Doordat het vinden van een break niet lukte, had de Nederlander het voordeel dat hij mocht beginnen, maar dan moest hij zich niet laten breaken. Littler kreeg echter een kans op de break, maar de Engelsman miste twee pijlen om MvG te breaken. In de 14de leg, die Littler begon, gooide Van Gerwen 85 uit om de Toon Greebe Trophy in 'zijn' Den Bosch te winnen.
Best of 15 legs

Jelti

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
mei 2025
16
vr.
16 mei om 20:05
Wezep

16 mei: Singletoernooi Aanvang 19:00 uur, zaal open om 18:00 uur. Maximaal 128 singles Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten โ‚ฌ15 p.p. Hoofdprijs minimaal โ‚ฌ400,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
17
za.
17 mei om 20:05
Wezep

Aanvang 11:30, zaal open om 10:30 uur. Maximaal 128 koppels Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten โ‚ฌ25 p.p. Hoofdprijs minimaal โ‚ฌ700,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
juni 2025
01
zo.
01 juni om 10:24 - 01 juni om 10:24
Driebergen-Rijsenburg

De laatste Winmau NDB Ranking van het seizoen 2024-2025 is het NK Darts 2025. We gaan op zoek naar de beste darters in de verschillende categorieรซn! Komende editie01-06-2025 LocatieHealth Center Hoenderdaal,Hoendersteeg 7, 3972 NA, Driebergen-Rijsenburg Hall of FameKlik hier voor een overzicht van alle eerdere  Nederlands kampioenen.

07
za.
07 juni om 8:06 - 08 juni om 8:06
Arendonk

Open 2370 keert terug in het eerste weekend van juni Na eerdere succesvolle edities staat het Open 2370 Dartstornooi opnieuw op het programma. Op 7 en 8 juni 2025 wordt de Bemdhal in Arendonk het tafereel voor het grootste dartsfeest van Belgiรซ. Het evenement trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers, die de kans krijgen om topdarts van dichtbij te beleven. Na een reeks succesvolle edities maakt het Open 2370 Dartstornooi opnieuw zijn opwachting. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni 2025 verandert de Bemdhal in het grootste dartsfeest van Belgiรซ. Het tornooi staat garant voor twee dagen vol plezier en topdarts, en trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers uit gans de Benelux. Wedstrijden voor alle niveaus Het Open 2370 Dartstornooi biedt een gevarieerd programma voor spelers van verschillende leeftijden en niveaus. Er zijn tornooien voor Jeugd U12, Jeugd U18, G-Darts, Heren Singles, Dames Singles en Koppeltornooien. De toernooien wordt gespeeld volgens een poulesysteem met A- en B-rondes, waardoor deelnemers meerdere wedstrijden kunnen spelen en zich kunnen meten met anderen van vergelijkbaar niveau. Een gezellig dartsweekend Voor deelnemers en supporters van buiten de regio is het Open 2370 het perfecte moment voor een gezellige weekenduitstap. Arendonk en de omliggende gemeenten bieden tal van verblijfsmogelijkheden, van B&Bโ€™s en hotels tot vakantieparken. Ideaal om er met je team of club een dartweekend van te maken. Alle overnachtingsmogelijkheden zijn terug te vinden via de officiรซle website van Open 2370. Inschrijvingen en praktische info Online inschrijven kan tot en met 5 juni 2025 via www.open2370.be - Inschrijven op de dag zelf is ook mogelijk, maar er wordt dan een extra administratiekost van โ‚ฌ7,50 aangerekend. Bezoekers kunnen gratis toegang krijgen tot het evenement.

Promotie
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers รฉn recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieรซn. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieรซn voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van โ‚ฌ 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk โ‚ฌ 25 en โ‚ฌ 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van โ‚ฌ 2,50 tot โ‚ฌ 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: