De 39-jarige German Giant heeft
Gerwyn Price verslagen in de kwartfinale van het PDC World Darts Championship. Gabriel Clemens wist met 1-5 te winnen en zal
Michael Smith ontmoeten in het duel om een plek in de finale. Nog niet eerder wist een Duitser zo ver te komen tijdens het PDC WK. In 2018 en 2019 wist de Duitser Michael Unterbuchner de halve finale te halen van de Lakeside destijds het WK van de BDO. De tweede kwartfinale van de avond tijdens het PDC World Darts Championship ging tussen
Michael van Gerwen en Chris Dobey. De 32-jarige Hollywood gaf niet thuis, tijdens zijn eerste kwartfinale op het WK gooide Dobey slechts drie dubbels. De Engelsman kreeg dartles van de Nederlander die met 5-0 won.
Alle uitslagen en informatie zoals het prijzengeld is te vinden in ons
toernooicenter.
Laatste twee kwartfinales:
Gerwyn Price (94.58) 1-5 Gabriel Clemens (99.52) (3-0; 1-3; 1-3; 1-3; 1-3; 0-3)
De nummer één van de wereld gaat goed van start in set één met een 140- en 110-finish gunt hij de Duitser geen pijl op de dubbel. De tweede set gaat naar de Duitser die twee 13-darters gooit, Price gooit nog een 11-darts break maar weet zijn eigen legs niet te houden. De volgende twee sets gaan met 1-3 naar de German Giant, de 39-jarige Duitser staat als een koning te scoren en gooit ook nog even 136 uit voor 1-2 in set vier. De 37-jarige The Iceman komt na de pauze terug met een hoofdtelefoon op, blijkbaar heeft de man uit Wales nogal last van het publiek. Deze iets wat vreemde actie komt zijn spel niet ten goede, de man uit Saarwellingen pakt de set met 1-3 nadat Price met een 12-darter de set opende. Tijdens de zesde set heeft Price de hoofdtelefoon ingewisseld voor doppen maar ook dit hulpmiddel gaat Price niet helpen. Clemens gooit nogmaals een 11-darter in de zesde set en pakt deze met 0-3 om Price uit te schakelen en zicht te plaatsen voor de halve finale.
[caption id="attachment_409799" align="aligncenter" width="300"]
Foto credit PDC[/caption]
Michael van Gerwen (101.42) 5-0 Chris Dobey (87.81) (3-1; 3-1; 3-0; 3-0; 3-1)
Met twee 13-darters gaat de eerste set relatief eenvoudig naar de Nederlander. Ook de set die Dobey mocht beginnen gaat met 3-1 naar de Brabander die twee 13- en een 14-darter gooide in set twee. De derde set gaat zelfs zonder leg verlies naar de man in het appeltjes groen. De drievoudig wereldkampioen heeft weinig tegenstand van Dobey die zijn eerste kwartfinale tijdens het PDC WK speelt en komt 4-0 voor in sets. In de vijfde set weet Dobey nog een break te forceren en zijn derde leg van deze kwartfinale te pakken. Van Gerwen gooit vervolgens een 13-darter om Hollywood uit zijn lijden te verlossen.