De Euro Tour trekt dit weekend naar Kiel voor de Baltic Sea
Darts Open, het achtste European Tour-toernooi van 2026. Vrijdag 29 mei staat volledig in het teken van de eerste ronde, met de middagsessie vanaf 13.00 uur en de avondsessie vanaf 19.00 uur.
Voor Nederlandse en Belgische dartliefhebbers valt er direct genoeg te volgen. Liefst zeven Nederlanders komen vrijdag in actie, terwijl
Dimitri Van den Bergh de Belgische eer verdedigt in de openingsronde. De zestien winnaars plaatsen zich voor de tweede ronde op zaterdag, waar de geplaatste spelers instromen en Gian van Veen als huidige topseed aan zijn toernooi begint.
Veel Nederlandse inbreng op openingsdag in Kiel
De middagsessie bevat meteen drie partijen met Nederlandse inbreng. Christian Kist neemt het op tegen Ryan Joyce, Jimmy van Schie speelt tegen Ian White en Jeffrey de Zwaan sluit de middag af met een duel tegen Andrew Gilding. Daarnaast komt ook Dimitri Van den Bergh in actie tegen Alan Soutar.
In de avondsessie staat zelfs een volledig Nederlands affiche op het
programma, want Niels Zonneveld en Richard Veenstra treffen elkaar direct in de eerste partij. Later op de avond speelt Kevin Doets tegen Lukas Wenig en krijgt Dirk van Duijvenbode een ontmoeting met Paul Krohne.
Wat staat er op het spel bij Euro Tour 8?
De Baltic Sea Darts Open wordt van vrijdag 29 mei tot en met zondag 31 mei gespeeld in Kiel en vormt het achtste toernooi van de European Tour-kalender. Vrijdag wordt de eerste ronde afgewerkt, zaterdag volgen de partijen in de tweede ronde en zondag wordt het toernooi beslist. Het speelschema is daarbij wel onder voorbehoud van wijzigingen.
Voor spelers uit het vrijdagprogramma is een zege extra belangrijk, omdat zij zich daarmee melden bij de laatste 32. Daar wachten zaterdag de geplaatste namen, met onder anderen Gian van Veen als hoogste geplaatste speler van het weekend.
Opvallende affiches in de eerste ronde
Naast de Nederlandse en Belgische partijen springen ook een paar andere wedstrijden in het oog. Cameron Menzies opent zijn jacht op een plek in de tweede ronde tegen Rob Cross, terwijl Joe Cullen het opneemt tegen Marcel Hausotter. Ook het duel tussen Andrew Gilding en Jeffrey de Zwaan is interessant, omdat beide spelers weten hoe belangrijk een goede Euro Tour-run kan zijn richting het verdere ProTour-seizoen.
Met een volle openingsdag en flink wat lage landen-inbreng belooft het direct een interessante start te worden in Kiel. Zeker in de avondsessie liggen er voor de Nederlandse darters kansen om zich nadrukkelijk te laten zien op het Euro Tour-podium.
Programma Baltic Sea Darts Open – vrijdag 29 mei
Eerste ronde
Middagsessie (13.00 uur)
Ricky Evans v Teemu Harju
Karel Sedlacek v Jason Riedtke
Ryan Joyce v Christian Kist
Ian White v Jimmy van Schie
Krzysztof Ratajski v Daniel Klose
Alan Soutar v Dimitri Van den Bergh
Justin Hood v Max Hopp
Andrew Gilding v Jeffrey de Zwaan
Avondsessie (19.00 uur)
Niels Zonneveld v Richard Veenstra
Kevin Doets v Lukas Wenig
Cameron Menzies v Rob Cross
James Hurrell v Sebastian Bialecki
Dirk van Duijvenbode v Paul Krohne
William O'Connor v Cristo Reyes
Joe Cullen v Marcel Hausotter
Niko Springer v Nandor Major