Raymond van Barneveld heeft een streep gezet door samenwerking op weg naar het WK

PDC
zaterdag, 09 december 2023 om 14:42
2020 1 24 Kings of Darts 2020 Raymond van Barneveld 65132
Het PDC WK staat voor de deur en Raymond van Barneveld is erop gebrand om de wereld nog een keer te laten zien wat hij in huis heeft.
Hiervoor had hij een team om zich heen verzameld maar daar is nu een einde gekomen zo laat hij weten.
Van Barneveld vormde dit team samen met coach Iwe Kuitert, manager Ben de Kok en Jeffrey de Zwaan. Het was uitgerekend Kuitert die Barney weer aanspoorde om de pijlen weer op te pakken en hij vond de motivatie weer terug. Daar is nu dus net voor het PDC WK 2024 een einde aan gekomen.
Vergeet niet om ook tijdig je voorspellingen in te vullen op www.poules.com/dartfreakz
Tijdens het aanstaande WK heeft Van Barneveld daardoor even geen coach maar na het WK gaat hij daar wel weer naar op zoek.
"Mensen met dartskennis die er ook de tijd voor vrij kunnen maken, liggen niet voor het oprapen. Een klik? Dat vind ik niet zo belangrijk. Met mij valt soms toch niet te werken," aldus Barney.
Met het einde aan deze samenwerking komt er dus geen einde aan de wens van Van Barneveld om zijn carrière als professionele dartspeler voort te zetten. Na 2019 zette de vijfvoudig wereldkampioen een punt achter zijn loopbaan aan het dartbord maar na 9 maanden kwam hij terug op dat besluit.
Met het nieuwe team vond hij de motivatie om er nog een keer vol voor te gaan met wisselend succes. Op de Grand Slam of Darts kende hij een opleving met overwinningen op Dave Chisnall, Gerwyn Price en Ted Evetts in de groepsfase.
In de kwartfinale wachtte vervolgens opnieuw Gerwyn Price, de titelverdediger en nummer een op de PDC Order of Merit van dat moment. Aanvankelijk stond Van Barneveld 3-8 achter, maar uiteindelijk wist hij de partij toch met 16-13 te winnen. Met dit resultaat bereikte Van Barneveld zijn eerste halve finale op een hoofdtoernooi sinds het PDC World Darts Championship 2017 en daarmee ook sinds zijn terugkeer op het professionele circuit in 2021. Michael Smith bleek uiteindelijk met 16-12 te sterk.
Dat hij er ook plezier in heeft blijkt wel uit dit moment waarin hij op Michael van Gerwen een koekje van eigen deeg geeft nadat hij hem had verslagen op de European Darts Masters.
Hij heeft zich weer terug naar de top gevochten en staat daarom weer aan de start van het PDC WK 2024.

Jelti

1 Reacties
annaw 11 december 2023 om 9:26+ 24

Ongelooflijk zonde over Raymond, zijn ervaring en kunde in het spel zijn zo bijzonder om te zien. Ik hoop wel dat hij zijn carrière op een goede manier kan afronden, zelfs zonder de volledige steun van zijn team. Gezien de opkomst van Belgische darters, kan het interessant worden om hun prestaties in het komende PDC WK te zien!

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: