Drie Amerikanen en vier Aziaten naar PDC WK via regionale tours

PDC
dinsdag, 12 september 2023 om 9:00
Ilagan Lourence
Afgelopen weekend eindigde de lokale PDC tours in Azië en Amerika, en daarmee werden ook de WK qualifiers van die regionale tours bekend.
In de Asian Tour was al voor het weekend begon 1 speler geplaatst voor het PDC WK: de Filipijn Lourence Ilagan won met eenvoud de Asian Tour voor de derde keer op rij en mag daarmee voor de achtste keer naar het WK.
Ilagan zal niet de enige Filipijn zijn aankomend WK want ook Paolo Nebrida wist zich weer te plaatsen. Nebrida haalde dit jaar maar liefst zeven finales waaronder 1 dit weekend en doet daarmee voor het tweede jaar op rij mee aan het WK.
De laatste 2 namen wisten pas dit weekend de top 4 van de Asian Tour te halen. Allereerst de jonge Japanner Tomoya Goto, hij won het allerlaatste toernooi van het seizoen, en haalde daarmee de derde plaats waarmee hij zijn WK debuut zal maken. Dat geldt ook voor Reynaldo Rivera die een toernooi won en een halve finale haalde dit weekend,
Rivera kwam daarmee precies gelijk te staan met Man Lok Leung, maar won een beslissend duel van de man uit Hongkong.

In de Verenigde Staten kwam ook de CDC tour ten einde. Daarin wist Alex Spellman zich na het eerste toernooi van het weekend, wat hij won, te plaatsen voor zijn eerste PDC WK, na het winnen van maar liefst 4 CDC-toernooien dit jaar. De beste Canadees van het seizoen bleek voor het tweede jaar op rij David Cameron, de voormalig World Seniors Masters winnaar won afgelopen weekend 1 toernooi en haalde ook nog een finale waarmee hij boven Jacob Taylor kwam te staan.
Ten slotte plaatste ook de Amerikaan Stowe Buntz zich voor zijn eerste WK. Buntz haalde dit weekend een finale, wat genoeg was nadat hij bij het vorige weekend in Canada uit het niets alle drie de toernooien won.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vr.
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: