Terug in de tijd: het verdwenen Finse koppel dat van Van Gerwen en Van Barneveld won

PDC
donderdag, 15 juni 2023 om 10:27
Van Gerwen Van Barneveld World Cup
Met de World Cup of Darts 2023 voor de deur is het tijd om eens de geschiedenis in te duiken. In 2013, dit jaar een decennium geleden, vormden Nederlands' meest succesvolle darters allertijden voor het eerst in hun carrière een koppel op de World Cup of Darts, het toernooi dat zij namens Nederland later driemaal zouden winnen: in 2014, 2017 en 2018. Echter, hun eerste optreden als koppel liep niet zoals gehoopt.
In hun eerste jaar als koppel waren de Nederlanders als tweede geplaatst achter Engeland, dat vertegenwoordigd werd door Phil Taylor en Adrian Lewis, en waren zij misschien wel de favoriet voor de titel. Het liep echter anders: Team England nam de beker mee naar huis en onze mannen werden na een eerste plek in de poule boven respectievelijk Polen en Gibraltar verrassend door Finland uitgeschakeld in de achtste finale.
De Finnen gooiden een uitstekend gemiddelde van 96.00 en reikten zelfs tot de halve finale, na ook Duitsland in de kwartfinale aan de zegekar te hebben gebonden. Helaas voor hen bleek deze halve finale het eindstation, aangezien België een maatje te groot was.
Komula kenden we al van zijn tijd bij de BDO, waar hij onder andere verraste met een finaleplaats (die toevallig genoeg verloren werd tegen Raymond van Barneveld) op de Winmau World Masters van 2001. Na deelnames aan het PDC WK van 2013 en 2014 verloor Komula zijn Tour Card in 2015.
Haavisto maakte zijn televisiedebuut op het PDC WK van 2013, waar hij in de eerste ronde verloor van Gary Anderson, nadat hij zijn voorrondepartij won van zijn latere koppelmaat Komula. Een paar maanden later volgde een succesvolle Q-School deelname voor Haavisto, dat hem recht gaf op deelname aan de Pro Tour. Vooral Haavisto leek een mooie toekomst tegemoet te gaan binnen de dartsport. Hij haalde de laatste 32 op het EK van 2013, won de Nordic & Baltic Tour in 2014 en deed mee aan het PDC WK van 2015.
Helaas hebben we beide heren sinds 2015 zelden meer mogen bewonderen op het PDC-circuit. Haavisto speelde nog één officieel PDC toernooi in 2015 sinds het WK; Komula geen een. Verrassend te noemen, want beiden leken prima mee te kunnen en gooiden leuke wedstrijden. Ook hun deelnames aan de PDC Nordic & Baltic Tour waren altijd succesvol. Komula won zelfs zijn laatste twee deelnames in 2014. Haavisto heeft sinds 2015 nog viermaal zijn gezicht laten zien op de Nordic & Baltic Tour: tweemaal in 2017 en tweemaal in 2018.
Wat de heren heeft doen besluiten zo abrupt te stoppen zullen we wellicht nooit weten, maar het blijft zonde. Het is begrijpelijk als een gebrek aan sponsoren en hoge reiskosten ervoor zorgde dat zij hun maatschappelijke carrière (en wellicht hun gezin) boven het darten hebben verkozen, maar er is altijd nog een tussenweg in de vorm van het aflopen van de Nordic & Baltic Tour en een spaarzame WK of World Cup of Darts deelname. Wie weet zien we één van hen, of beide, in de toekomst ooit nog terug op de Q-School, Euro Tour Qualifiers of de Challenge Tour: op basis van hun verleden zouden ze niet misstaan.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: