Gian van Veen heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de
World Matchplay. De Nederlander versloeg James Wade met 16-13 en kreeg in de slotfase te maken met gefluit vanuit de zaal.
Normaal probeert Van Veen zich niet met het publiek bezig te houden. Ditmaal besloot hij na een belangrijke finish toch te reageren.
Gefluit vanuit de zaal
Van Veen hoorde het gefluit onder meer toen hij een finish probeerde te raken. Dat zorgde ervoor dat hij zich meer met de zaal bezighield dan hij normaal zou doen. “Ik hoorde een paar keer gefluit”, vertelde Van Veen tijdens het persmoment. “Normaal raak ik niet betrokken bij dat soort dingen, maar vandaag gebeurde dat wel een beetje.”
De Nederlander erkende dat dit mogelijk kwam doordat hij zich op het podium niet volledig op zijn gemak voelde. “Waarschijnlijk kwam het doordat ik mij minder comfortabel voelde dan ik had gehoopt. Ik weet dat ik mij er niet mee moet bemoeien, maar vandaag voelde het op dat moment goed.”
‘Deze was voor jou’
Het antwoord van Van Veen volgde met de pijlen. Hij gooide een finish van 118 uit via dubbel 19 en wees daarna richting de betreffende plek in de zaal. “Toen ik die 118 raakte, dacht ik: deze is voor jou”, zei Van Veen. “Hij kent mij waarschijnlijk niet en ik ken hem ook niet, maar deze was voor hem.”
Van Veen wist dat hij daarna weer snel met de wedstrijd bezig moest zijn. “Uit ervaring weet ik dat je niet te veel betrokken moet raken. Ik reageerde bij twee finishes, maar verder niet. Tijdens de legs lette ik er niet op.”
Publiek schaart zich achter Wade
Een groot deel van de Empress Ballroom stond in de slotfase achter Wade. De Engelsman speelt al jarenlang sterk op de World Matchplay en kon rekenen op veel steun. “Ze zongen tijdens de laatste tien legs voor Engeland”, vertelde Van Veen. “Ik schonk daar verder geen aandacht aan. Ik wilde alleen mijn eigen wedstrijd spelen.”
Dat lukte uiteindelijk. Wade kwam terug tot 11-11, maar daarna liep Van Veen opnieuw weg. “Mijn scorend vermogen werd aan het einde beter en ik raakte een paar goede finishes. Gelukkig raakte ik niet voortdurend betrokken bij wat er in de zaal gebeurde.”
Eerste halve finale in Blackpool
Van Veen trok de wedstrijd uiteindelijk met 16-13 naar zich toe. Daarmee nam hij revanche voor de kwartfinale van vorig jaar, toen Wade met dezelfde cijfers won.
In de halve finale wacht Gerwyn Price. Van Veen weet dat hij beter moet spelen, maar neemt vooral vertrouwen mee uit het feit dat hij ook zonder zijn beste spel kan winnen.
Uitslag World Matchplay
Gian van Veen – James Wade 16-13