Gian van Veen sluit niet uit dat hij in de toekomst samen met Wessel Nijman voor Nederland uitkomt op de World Cup of
Darts. De twee Nederlanders stonden woensdagavond nog tegenover elkaar op de
World Matchplay, maar zouden later ook ploeggenoten kunnen worden.
Van Veen won het onderlinge duel na verlenging met 14-12. Na afloop sprak hij vol waardering over de ontwikkeling van Nijman.
Van Veen kent Nijman al jaren
Van Veen en Nijman behoren tot dezelfde Nederlandse generatie en kennen elkaar al lange tijd. “Ik ken Wessel al sinds ik twaalf of dertien jaar oud was”, vertelde Van Veen tijdens het persmoment. “Ik weet heel goed waartoe hij in staat is.” De twee zijn volgens Van Veen geen beste vrienden, maar kunnen goed met elkaar overweg. “Ik zou niet zeggen dat hij mijn grootste vriend is, maar ik kan prima met hem opschieten.”
Kans op Nederlandse titel
Door hun hoge positie op de wereldranglijst is het mogelijk dat Van Veen en Nijman in de toekomst samen het Nederlandse team vormen op de World Cup of Darts.
Van Veen staat open voor die mogelijkheid. “Als hij volgend jaar naast mij staat op de World Cup, dan is dat zo. Hij is een kwaliteitsspeler.” De Europees kampioen denkt zelfs dat het duo om de titel kan strijden. “Als ik met hem speel, denk ik dat we een heel goede kans hebben om de titel te winnen. Natuurlijk alleen wanneer Luke niet meedoet.” Met die laatste opmerking verwees Van Veen met een glimlach naar de kracht van de Engelse ploeg.
Verschil tussen vloertoernooien en majors
Van Veen vergeleek ook de ontwikkeling van beide Nederlanders. Nijman heeft volgens hem vooral op de vloertoernooien en Euro Tours meer succes geboekt. “Wessel doet het op de vloertoernooien misschien beter dan ik. Hij heeft daar meerdere titels gewonnen en ook twee Euro Tours. Ik heb maar één vloertoernooi gewonnen en nog geen Euro Tour.”
Op de grote televisietoernooien ligt de verhouding volgens Van Veen anders. “Op de majors sta ik voor. Ik heb de finale van het WK gehaald en het European Championship gewonnen. Nu sta ik opnieuw in een kwartfinale.”
Nijman wacht nog op zijn eerste kwartfinale tijdens een individueel majortoernooi.
‘Hij gaat die stap zetten’
Van Veen twijfelt er niet aan dat Nijman ook op de grote podia ver gaat komen. “Als hij blijft spelen zoals hij de afgelopen twaalf maanden heeft gedaan, dan gaat hij daar komen. Daar ben ik zeker van.” Nijman liet tegen Van Veen opnieuw zien dat hij op het grootste podium kan meedoen. Hij knokte zich terug van een achterstand van 4-1 en kwam in de slotfase op 12-11. Van Veen ontsnapte uiteindelijk met een 148-finish en won met 14-12.
Publiek kiest kant van Van Veen
Tijdens het volledig Nederlandse duel stond een groot deel van de zaal achter Van Veen. Dat was volgens hem een bijzondere ervaring. “Het gebeurt niet vaak dat het publiek echt volledig aan mijn kant staat. Ik speel vaak tegen namen als Jonny Clayton, Gerwyn Price en Gary Anderson. Dat zijn grote publieksfavorieten.”
Ditmaal klonk de naam van Van Veen regelmatig door de Empress Ballroom. “Ze zongen mijn naam en dat was anders dan normaal. Ik heb er echt van genoten. Ik denk dat het publiek mij ook door deze wedstrijd heeft geholpen.”
Uitslag World Matchplay
Gian van Veen (99.39) - Wessel Nijman (97.44) 14-12