Niet alleen bij de heren wordt de
World Matchplay gespeeld. Ook de
Women's World Matchplay werd afgewerkt. Het toernooi begon met de top acht dames van de Women's World Matchplay Order of Merit, waaronder Noa-Lynn van Leuven als enige Nederlandse. Zij trof eerst voormalige runner-up van het wereldkampioenschap Lorraine Winstanley in de kwartfinale die met een whitewash (4-0) werd gewonnen. In de halve finale verloor de Nederlandse echter nipt van de latere runner-up
Fallon Sherrock.
Er bevonden zich ook grote namen in het strijdtoneel. Achtvoudig World Matchplay winnares tevens titelverdediger
Beau Greaves opende het toernooi tegen de Finse debutant Kirsi Viinikainen. Hierna verschenen viervoudig wereldkampioene
Lisa Ashton en tegenstandster Robyn Byrne aan de oche. De kwartfinales werden afgesloten met de partij tussen Fallon 'The Queen of the Palace' Sherrock en debutant Gemma Hayter.
Lisa Ashton heeft de titel van 2025 op haar naam geschreven. In een spannende finale won de Engelse nipt (6-5) van haar opponente Fallon Sherrock. Ashton wist in de semi titelverdigster en recordhoudster Beau Greaves van zich af te schudden. In de kwartfinale werd Robyn Byrne aan de kant gezet. Hiermee eindigt Fallon Sherrock voor het tweede jaar op rij als runner-up, nadat ze in 2024 de titel aan Beau Greaves moest overlaten.
De winnares ontvangt een cheque van 10.000 pond en verdient daarnaast een plek op het PDC wereldkampioenschap 2026 de Grand Slam of
Darts 2026.
De kwartfinales werden gespeeld over best of 7 legs cq first to 4 legs. De halve finales gingen over best of 9 legs cq first to 5 legs. De finale werd afgewerkt over best of 11 legs cq first to 6 legs. De dames zijn live in actie te zien op ViaPlay.
Kwartfinales
Beau Greaves (96.12) 4-1 Kirsi Viinikainen (73.44)
De titelverdediger begint aan de eerste kwartfinalepartij. Ze behoudt de leg met scores van o.a. 140,100,100 en een 64 finish. Na missers van Greaves en binnen 22 darts maakt Viinikainen gelijk via tops. Greaves komt op voorsprong. Na missers van beide dames breekt Greaves voor de 3-1. Dit doet ze met d2. Viinikainen kan niets meer betekenen. Freaves pakt de winst met een 89 finish.
Lisa Ashton (75.86) 4-2 Robyn Byrne (64.84)
In leg 1 wordt Ashton meteen gebroken. De viervoudig wereldkampioene breekt echter meteen terug, waarna ze met haar 94 finish op voorsprong komt. Byrne zit haar meteen weer achterna door een 56 finish te benutten. Hierna wint Ashton de twee opeenvolgende legs en is de tweede halve finaliste.
Noa-Lynn van Leuven (75.15) 4-0 Lorraine Winstanley (65.50)
Van Leuven begint, ze wint haar leg met d16, mist daarna haar 86 finish maar kan terugkomen en verdubbelt de voorsprong met d1. Het lukt Winstanley niet een leg te winnen. Na een 64 finis stevent de Nederlandse af op een whitewash. In de volgende leg is der whitewash een feit als Van Leuven terugkomt na missers en d1 raakt.
Fallon Sherrock (84.59) 4-3 Gemma Hayter (81.29)
Sherrock gooit in haar leg onder meer 180 en na haar gemiste 42 finish komt ze terug en benut d8. In de volgende leg breekt ze haar tegenstandster met een 91 finish. Hayter kan nog geen leg winnen waardoor Sherrock naar 2-0 dendert. Hayter wil niets van een whitewash en nederlaag weten en knokt zich naar 3-3. Haar vechtlust heeft niet mogen baten. In de beslissende leg gaat Sherrock er met de winst vandoor.
Halve finales
Beau Greaves (85.56) 3-4 Lisa Ashton (53.15)
Greaves gaat sterk van start met de maximale score in haar allereerste beurt. Ze behoudt haar leg met een 52 finish via d10. Ook Ashton gooit 52 uit waardoor de stand in evenwicht is. Greaves start ook de volgende leg met 180. AShton negeert dit en breekt met een 60 finish en geeft nogmaals een dreun door met een 140 finish op 3-1 te komen. Met d4 verkleint de 21-jarige haar achterstand naar 1 leg. Na een 64 checkout heeft de 4-voudig wereldkampioene nog een leg nodig voor de winst. Greaves verlengt met 40 via tops maar moet daarna haar meerdere erkennen in haar tegenstandster.
Noa-Lynn van Leuven (76.62) 4-5 Fallon Sherrock (74.80)
Na missers van beide dames wint Sherrock de eerste leg met d2. Hierna wordt de Nederlander gebroken. Van Leuven breekt meteen terug met onder meer een 180 en 56. Sherrock produceert ook de maximale score en breekt meteen terug. De dames blijven elkaar breken en zijn aan elkaar gewaagd. Met d8 breekt Van Leuven terug waarna Sherrock wederom breekt voor de 4-2. Als Van Leuven voor de zoveelste keer breekt, gaat de volgende leg eindelijk met de darts mee. De dames zijn in een beslissende leg beland die, na enkele missers van beide dames, met d1 wordt gewonnen door Sherrock na onder andere 180,125 scores. Na deze spannende partij zijn de halve finalisten bekend.
Finale
Lisa Ashton (85.49) 6-5 Fallon Sherrock (89.61)
Op jacht naar de titel mag Sherrock haar pijlen als eerste laten spreken. Nadat ze haar finishes mist, wordt ze echter door haar opponente gebroken. Ashton verdubbelt haar voorsprong met een 68 finish, waarna Sherrock met scores van onder andere 140,140,125 en d18 op het scorebord komt. Beide vrouwen gooien 100 in hun eerste beurt in de volgende leg. Sherrock trekt aan het langste eind met een break via d10 en komt daarna voor de eerste keer op voorsprong via 86. Met onder andere 125,180 en tops maakt Ashton gelijk en breekt daarna maar Sherrock breekt meteen terug voor de 4-4. Na haar 40 finish via tops is Sherrock dicht bij de titel. Ashton steekt hier een stokje voor door met d10 een beslissende leg te forceren. Sherrock gooit onder meer 140,100,165 scores, Ashton gooit onder meer 140,180 en pakt de hoofdprijs met een 64 finish.