Darttoplanden strijden dit weekend in Assen: 4 Nations Tournament terug op Nederlandse bodem

WDF Hoofdnieuws
zaterdag, 29 maart 2025 om 11:01
018 250329 4g2a1409bas van den berk dartfreakz
ASSEN, De Bonte Wever vormt dit weekend het decor voor de zevende editie van het 4 Nations Tournament. Nederland, België, Duitsland en Luxemburg nemen het tegen elkaar op in een dartstoernooi waar nationale trots, talentontwikkeling en prestige samenkomen. Voor het eerst sinds 2019 is Nederland weer gastland en dat belooft spektakel in eigen huis.
Het toernooi begon ooit als vriendschappelijke ontmoeting tussen vier dartbonden, maar is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een gerenommeerd internationaal evenement. Afgelopen jaar vond het nog plaats in het Belgische Mol. Dit jaar zijn de ogen gericht op Assen, waar 66 darters zich opmaken voor een weekend vol onderlinge duels in single- én koppelvorm.

Oranje selectie met ervaring en ambitie

Nederland komt met een brede en sterke selectie naar de oche. Spelers als Johann Brouwer, Moreno Blom en Priscilla Steenbergen, allen oud-winnaars, zijn van de partij. Ook jonge talenten als Fardau de Jong en Ruben Baalmans mogen zich bewijzen. Brouwer schreef vorig jaar nog de overall-titel bij de heren op zijn naam, terwijl Blom in 2023 zowel overall als single-winnaar werd.
Bij de dames zijn naast Steenbergen ook Adriana van Wijgerden-Vermaat en Sharona Veld geselecteerd. Lerena Rietbergen maakt haar terugkeer, zij won al in 2017 de titel bij de meisjes. De begeleiding ligt in handen van een ervaren staf met onder meer Karin ten Kate en Raymond de Vries.

België rekent op Jentl Fransen

Bij onze zuiderburen is de Belgische trots Jentl Fransen een opvallende naam. Zij won in 2024 de singles bij de meisjes en zal proberen die prestatie te herhalen. Met spelers als Tom Verpoorten, Rudy Savelkoel en Katy Clarys is er genoeg ervaring aanwezig. Het Belgische team maakt indruk op papier, maar heeft historisch gezien minder titels dan Nederland en Duitsland.

Duitse dominantie bij de meisjes

Duitsland was de afgelopen jaren ijzersterk in de meisjescategorie. Met vijf overwinningen, waaronder de titel van Miriam Mundt in 2024, zijn de oosterburen duidelijk dominant. Mundt is er dit jaar opnieuw bij. Ook Lena Zollikofer, die vorig jaar nog verloor van Noa-Lynn van Leuven, maakt deel uit van de selectie. Duitsland komt traditioneel sterk voor de dag in de breedte en zal ook nu weer meedoen om de prijzen.

Luxemburg strijdt mee, maar mist jeugd

Luxemburg stuurt dit jaar wel een volledig heren- en damesteam, maar moet het doen zonder jongens- en meisjesteam. Dat betekent dat het land het in slechts twee van de vier categorieën opneemt tegen de andere drie landen. Toch zijn spelers als Gilles Evers en Jessica Bintz zeker niet kansloos.

Wat staat er op het spel?

Tijdens het toernooi wordt gespeeld in een round robin-format. Elke speler speelt tegen alle tegenstanders binnen zijn of haar categorie. Spelers scoren punten per gewonnen leg en die bepalen uiteindelijk welke landen er met de titels vandoor gaan. Naast de overall-winst zijn er ook teamtitels te verdienen bij de heren, dames, jongens en meisjes.
Nieuw dit jaar is dat er ook een knock-outfase is na de poules voor de koppels, met als doel de allereerste officiële koppelprijzen binnen het 4 Nations Tournament.

Vorig jaar: succes voor Nederland

Nederland beleefde vorig jaar een topeditie in Mol. De mannen en vrouwen wonnen de teamtitels, en ook de individuele trofeeën gingen mee naar huis met Wesley Plaisier en Noa-Lynn van Leuven. De verwachtingen zijn dit jaar dus hooggespannen, zeker nu het toernooi op eigen bodem plaatsvindt.

Kom zondag kijken in Assen

Het toernooi is inmiddels in volle gang, maar dartliefhebbers kunnen zondag nog volop genieten van topdarts in de Bonte Wever. De toegang is gratis en de sfeer is als vanouds. Zondagochtend gaan de deuren om 09.00 uur open, en vanaf 10.00 uur verschijnen de spelers weer aan de oche. Het podiumprogramma begint rond 13.00 uur.
Voor wie er niet bij kan zijn is er goed nieuws: verschillende wedstrijden zijn het hele weekend live te volgen via het YouTube-kanaal van de Nederlandse Darts Bond. Daarnaast worden alle scores en statistieken realtime bijgehouden op DartConnect.
Alle uitslagen zijn te volgen op dartconnect via deze link.
Bekijk de gratis livestream op youtube hieronder, de teamfoto's staan onderaan het artikel.

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
juni 2025
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie
augustus 2025
01
vr.
01 augustus om 8:04 - 03 augustus om 8:04
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: