WDF WK Lakeside: Imponerende Bottenberg en Blom winnen openingsduels, ook Steenbergen wint

WDF Hoofdnieuws
zondag, 03 december 2023 om 12:13
Moreno Blom
Op deze zondag 3 december gaat het WDF Wereldkampioenschap 2023 in The Lakeside Country Club weer verder. Op deze tweede dag zullen er maar liefst vier Nederlanders in actie komen. Dennie Olde Kalter in de avondsessie en Moreno Blom, Priscilla Steenbergen en Jarno Bottenberg in de middagsessie.
In de middagsessie zien wederom zes wedstrijden. De dag trapt af met een duel tussen Liam Maendl-Lawrance tegen Mike Gillet, waarna Kirsty Hutchinson het in het damestoernooi opneemt tegen de Japanse Mayumi Ouchi. Daarna zien we Laszlo Kadar tegen Edwin Torbjornsson. In de vierde wedstrijd zien we Moreno Blom aan de oche verschijnen tegen Gabor Takacs. Vervolgens zal Priscilla Steenbergen haar terugkomst op het Lakeside podium bespelen tegen Kym Mitchell. De slotpartij van de middagsessie bedraagt een kraker te worden tussen Jarno Bottenberg en voormalig PDC-WK halve finalist Jamie Lewis. De wedstrijden zijn te volgen via deze gratis livestream.
https://www.sportvideos.tv/livestream-wdf-lakeside-world-championships-2023/
Liam Maendl-Lawrance (75,33) 2-1 Mike Gillet (72,02)
2-3, 3-2, 3-1
Gillet begon de partij en dankzij meerdere missers van de Duitser op de dubbel 20, kon hij de eerste leg binnenboord houden met een 56-finish. De Duitser wist daarna met een 60-finish wel de stand weer gelijk te trekken. De Welshman gooide in de derde leg 65 uit om op setpoint te komen, maar nadat Maendl-Lawrance tops gooide werd het 2-2. De beslissende leg ging uiteindelijk via dubbel 2 naar Gillet toe, terwijl de Duitser ondanks een matige leg toch nog een pijl de set kreeg.
De tweede set mocht Maendl-Lawrance beginnen en wist via dubbel 10 de eerste leg te houden. Nadat Gillet daarna gelijkmaakte via dubbel 8, ging ook de derde leg met de darts mee via een 48-finish. Via een 80-finish forceerde de Welshman een wederom een beslissende leg in de tweede set. De 5e leg werd ditmaal gewonnen door de jonge Duitser en forceerde daarmee en beslissende set.
De derde en laatste set werd begonnen met een break, doordat de Duitser dubbel 5 vond nadat Gillet meerdere pijlen op dubbel 18 had gemist. Na diverse missers in de tweede leg, kon Maendl-Lawrance uiteindelijk ook de break verzilveren. Met een 60-finish hield Gillet daarna zijn eigen leg, waarna beide spelers in de vierde leg veel dubbels misten. De Duitser wist uiteindelijk als eerst de dubbel te vinden, waardoor hij de winst pakte met 2-1 in sets.

Kirsty Hutchinson (71,24) 2-0 Mayumi Ouchi (68,18)
3-0, 3-2
De finalist van het afgelopen WDF-WK hield de eerste leg via dubbel 5 en na diverse missers in de tweede leg, kwam de Engelse daarna op 2-0. In de derde leg gooide Hutchinson dubbel 4 om de eerste set met 3-0 te pakken.
Met een 68-finish begon Hutchinson de tweede set ook goed met de vierde legwinst oprij. Door diverse missers van de Engelse, kon Ouchi in de tweede leg op het scorebord komen via dubbel 20. Met een 117-finish kwam de Japanse daarna op voorsprong in de tweede set. De Engelse forceerde daarna een beslissende leg, dankzij een 48-checkout. Via een break wist Hutchinson de partij in de vijfde leg te besluiten op dubbel 10. 

Laszlo Kadar (79,25) 0-2 Edwin Torbjornsson (85,60)
0-3, 2-3
Met een 72-finish trapte Torbjornsson de partij af met een break, waarna hij de break verzilverde via dubbel 8 voor een 16-darter. Met daaropvolgend een 16-darter, via dubbel 20, pakte de debutant de eerste set met maar liefst 3-0. 
De Zweed mocht de tweede set beginnen en hield zijn eigen eerste leg met een 90-finish op de bullseye voor de vierde legwinst oprij. Met een 112-finish kwam de Romeen op het scorebord, waarna Kadar een break plaatste via dubbel 10 en daarmee het voordeel in de set naar zich toe trok. Maar een leg later wist Edwin Torbjornsson terug te breaken en forceerde daarmee een decider die hijzelf mocht beginnen. Via dubbel 8 maakte de Zweed het vervolgens meteen af met een 19-darter. 

Moreno Blom (78,09) 2-0 Gabor Takacs (72,09)
3-2, 3-1
Mede doordat Blom zichzelf van 116 'kapotgooide' kreeg de Hongaar een kans op dubbel 16 en pakte deze ook meteen om een break te plaatsen. Met een 19-darter, gefinisht op tops, verzilverde Takacs die break. Vervolgens wist Blom op het scorebord te komen door middel van dubbel 12 voor een 13-darter. Niet veel later forceerde Blom via dubbel 16 een break en daarmee een beslissende leg die hijzelf mocht beginnen. In de vijfde leg miste Takacs een pijl voor de set, waarna de Nederlander de set na een 2-0 achterstand nog wist te winnen.
De tweede set was de set van de Hongaar en wist de eerste leg te houden via dubbel 2. Ook Blom wist daarna zijn eigen leg te houden, via dubbel 5.  In de derde leg wist Blom een 17-darter te gooien, welke hem een break opleverde. Zo kwam hij op matchpoint. In de vierde leg gooide de Nederlander tweemaal 180 en daarmee gaf hij zichzelf tijd om de partij uit te serveren, wat hij uiteindelijk via dubbel 5 deed. 

Kym Mitchell (66,57) 1-2 Priscilla Steenbergen (66,32)
1-3, 3-2, 2-3
Steenbergen begon dit duel goed en kwam dankzij dubbel één en dubbel vijf op een 2-0 voorsprong in de set. Mitchell won de derde leg van de set op dubbel 10, voordat Steenbergen de vierde leg en daarmee de eerste set pakte op dubbel 16. 
Steenbergen mocht de tweede set beginnen en deed dat succesvol, want ze hield haar eigen eerste leg op dubbel 5. De Australische hield daarna ook haar eigen leg, via een 56-finish. Met een 76-finish wist Kym Mitchell daarna een break in 15-darts te plaatsen en pakte daarmee het voordeel in de set af. Steenbergen brak daarna direct terug via dubbel 13 en kwam daarmee op matchpoint. In de beslissende leg wist Mitchell nog een break te plaatsen, op dubbel 10, waardoor ze de setstand gelijktrok.
De beslissende derde set werd begonnen door de Australische, maar door diverse missers op de dubbel kon Steenbergen via dubbel 13 meteen een break plaatsen. Maar door een 96-finish van Mitchell werd ook die break meteen weer ongedaan gemaakt en pakte de Australische het voordeel weer terug. Steenbergen zorgde vervolgens voor de derde break oprij en kwam daarmee opnieuw op matchpoint. Mitchell forceerde een beslissende leg dankzij een 130-finish. In de beslissende leg wist Steenbergen uiteindelijk de winst te pakken met een 55-finish. 

Jamie Lewis (82,96) 0-2 Jarno Bottenberg (91,72)
0-3, 1-3
De eerste leg ging met de darts mee, omdat Bottenberg dubbel 10 wist te vinden. Met daaropvolgend een 41-finish voor een 12-darter break wist Bottie op 2-0 in de set te komen. Via dubbel 6 wist Bottenberg de derde leg daarna ook te pakken, wat hem in sneltreinvaart de eerste setwinst opleverde. 
Lewis mocht de tweede set beginnen en wist meteen in de eerste leg 100 uit te gooien om op het scorebord te komen. Via dubbel 10 maakte de Nederlander daarna de set gelijk. Met daaropvolgend een 17-darter, gefinisht op dubbel 4, wist Bottenberg op 2-1 en daarmee op matchpoint te komen. Met een 56-finish op dubbel 18 wist Jarno Bottenberg de partij naar zich toe te trekken en daarmee zich te plaatsen voor de tweede ronde. 

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
mei 2025
16
vr.
16 mei om 20:05
Wezep

16 mei: Singletoernooi Aanvang 19:00 uur, zaal open om 18:00 uur. Maximaal 128 singles Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten €15 p.p. Hoofdprijs minimaal €400,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
17
za.
17 mei om 20:05
Wezep

Aanvang 11:30, zaal open om 10:30 uur. Maximaal 128 koppels Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten €25 p.p. Hoofdprijs minimaal €700,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
juni 2025
01
zo.
01 juni om 10:24 - 01 juni om 10:24
Driebergen-Rijsenburg

De laatste Winmau NDB Ranking van het seizoen 2024-2025 is het NK Darts 2025. We gaan op zoek naar de beste darters in de verschillende categorieën! Komende editie01-06-2025 LocatieHealth Center Hoenderdaal,Hoendersteeg 7, 3972 NA, Driebergen-Rijsenburg Hall of FameKlik hier voor een overzicht van alle eerdere  Nederlands kampioenen.

07
za.
07 juni om 8:06 - 08 juni om 8:06
Arendonk

Open 2370 keert terug in het eerste weekend van juni Na eerdere succesvolle edities staat het Open 2370 Dartstornooi opnieuw op het programma. Op 7 en 8 juni 2025 wordt de Bemdhal in Arendonk het tafereel voor het grootste dartsfeest van België. Het evenement trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers, die de kans krijgen om topdarts van dichtbij te beleven. Na een reeks succesvolle edities maakt het Open 2370 Dartstornooi opnieuw zijn opwachting. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni 2025 verandert de Bemdhal in het grootste dartsfeest van België. Het tornooi staat garant voor twee dagen vol plezier en topdarts, en trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers uit gans de Benelux. Wedstrijden voor alle niveaus Het Open 2370 Dartstornooi biedt een gevarieerd programma voor spelers van verschillende leeftijden en niveaus. Er zijn tornooien voor Jeugd U12, Jeugd U18, G-Darts, Heren Singles, Dames Singles en Koppeltornooien. De toernooien wordt gespeeld volgens een poulesysteem met A- en B-rondes, waardoor deelnemers meerdere wedstrijden kunnen spelen en zich kunnen meten met anderen van vergelijkbaar niveau. Een gezellig dartsweekend Voor deelnemers en supporters van buiten de regio is het Open 2370 het perfecte moment voor een gezellige weekenduitstap. Arendonk en de omliggende gemeenten bieden tal van verblijfsmogelijkheden, van B&B’s en hotels tot vakantieparken. Ideaal om er met je team of club een dartweekend van te maken. Alle overnachtingsmogelijkheden zijn terug te vinden via de officiële website van Open 2370. Inschrijvingen en praktische info Online inschrijven kan tot en met 5 juni 2025 via www.open2370.be - Inschrijven op de dag zelf is ook mogelijk, maar er wordt dan een extra administratiekost van €7,50 aangerekend. Bezoekers kunnen gratis toegang krijgen tot het evenement.

Promotie
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: