WDF World Cup stand na dag 3: dames tweede, heren vijfde, jeugd zesde in virtueel algemeen klassement

WDF Hoofdnieuws
donderdag, 28 september 2023 om 22:53
team nl oranje nederlandsteam 2023 xl
Na drie dagen WDF World Cup is het tijd om de balans op te maken. Immers zal er zaterdag niet enkel in de verschillende toernooien om de prijzen gestreden worden, maar zullen ook de titels op basis van het algemeen klassement verdeeld worden.
De heren staan vijfde, terwijl de huidige top 4 al is uitgeschakeld in het teamtoernooi. Wesley Plaisier en Berry van Peer kwamen in de kwartfinale te kort tegen het Nieuw-Zeelandse koppel Haupai Puha/Ben Robb dat in de finale een Schots koppel treft. De top 3 is sowieso uitgespeeld, terwijl nummer 4 Oostenrijk enkel in het singeltoernooi nog een ijzer in het vuur heeft, waar Berry van Peer de overgebleven oranje vertegenwoordiger is. Nieuw-Zeeland is als enige land nog in alle toernooien actief en dus zal de huidige nummer 21 een flinke sprong gaan maken.
De Nederlandse dames staan virtueel tweede. In de poulefase moesten ze Schotland voor zich dulden, maar dat was voldoende om de laatste 16 te bereiken. Anca Zijlstra en Aileen de Graaf strandden in de halve finale tegen Beau Greaves en Deta Hedman. In het singeltoernooi houdt Noa-Lynn van Leuven met een halve finale, waarin ze Beau Greaves treft de Nederlandse eer hoog. Zweden gaat momenteel aan kop, maar is enkel nog in het teamtoernooi vertegenwoordigd. Engeland en Finland die nog in alle toernooien in de race zijn, zullen een flinke sprong maken en kunnen zich weleens in de titelstrijd gaan mengen.   
Bij de jeugd lijkt Engeland op dit moment de beste papieren te hebben, hoewel Ierland ook zeker nog meedoet en Australië de huidige koploper is. Enkel is het merendeel van de Australische jeugd al uitgespeeld. Zij hebben enkel nog een mixkoppel in het toernooi. Nederland staat momenteel zesde en heeft slechts nog twee mixkoppels in de race. België bekleedt de twaalfde plek en is net zoals Nederland alleen nog actief in het mixkoppeltoernooi.
WDF World Cup
Algemeen klassement
Heren

totaal (singeltoernooi, koppeltoernooi, teamtoernooi)
Punten worden enkel pas toegekend in de knock-outfase als het land eruit ligt.
Teamtoernooi: Nederland, Australië, Ierland, Schotland, Gibraltar, Canada, Engeland, Zweden, Finland, Tsjechië, Denemarken, Zwitserland, Wales, Nieuw-Zeeland, Spanje en VS zijn nog in de race 
Koppeltoernooifinale: Schotland tegen Nieuw-Zeeland
Singeltoernooi: Oostenrijk, Nederland, Australië, Canada, Wales, Nieuw-Zeeland, Catalonië en Duitsland zijn nog vertegenwoordigd

1. Kroatië 32 (9, 18, 5)
2. Noord-Ierland 31 (8, 18, 5)
3. Hongarije 28 (1, 20, 7)
4. Oostenrijk 25 (0, 20, 5)
5. Nederland 21 (2, 14, 5)
6. Australië 20 (9, 6, 5)
7. Ierland 18 (5, 8, 5)
7. Schotland 18 (13, 0, 5)
9. Gibraltar 17 (8, 6, 3)
10. Canada 16 (3, 12, 1)
24. België 8 (1, 0, 7)

Dames
totaal (singeltoernooi, koppeltoernooi, teamtoernooi)
Punten worden enkel pas toegekend in de knock-outfase als het land eruit ligt.
Teamtoernooi: Zweden, Nederland, Japan, Wales, België, Ierland, Australië, Zuid-Afrika, Engeland, Schotland, Finland, Duitsland, VS, Frankrijk, Slowakije en Zwitserland zijn nog in de race
Koppeltoernooifinale is Engeland tegen Finland
Singeltoernooi: Engeland (2x), Nederland en Finland zijn vertegenwoordigd in de halve finale.

1. Zweden 51 (18, 24, 9)
2. Nederland 41 (12, 22, 7)
3. Nieuw-Zeeland 36 (9, 22, 5)
4. Japan 31 (18, 6, 7)
5. Wales 30 (3, 18, 9)
6. België 29 (20, 2, 7) 
7. Ierland 23 (10, 4, 9)
8. Australië 21 (6, 6, 9)
9. Zuid-Afrika 20 (1, 12, 7)
10. Denemarken 18 (5, 8, 5)

Jeugd
totaal (mixkoppel, meisjessingels, meisjeskoppels, jongenssingels, jongenskoppels)
Punten worden enkel pas toegekend in de knock-outfase als het land eruit ligt.
Mixkoppel: Australië, Ierland (2x), Engeland (2x), Nederland (2x), Finland, Oostenrijk, Duitsland (2x), Denemarken, Schotland, België (2x) en Canada zijn nog in de race
Meisjessingelfinale is Ierland tegen Engeland
Meisjeskoppelfinale is Engeland tegen Schotland
Jongenssingelfinale is Engeland tegen Duitsland
Jongenskoppelfinale is Engeland tegen Duitsland

1. Australië 99 (8, 10, 17, 37, 27)
2. Ierland 90 (12, 6, 27, 28, 17)
3. Engeland 65 (14, 15, 5, 24, 7)
4. Hongarije 58 (6, 12, 1, 12, 27)
4. Mongolië 58 (6, 10, 27, 14, 1)
6. Nederland 54 (10, 0, 3, 22, 19)
7. Finland 53 (10, 6, 1, 33, 3)
8. Oostenrijk 52 (8, 6, 19, 2, 17)
9. Duitsland 42 (12, 16, 1, 8, 5)
10. Denemarken 40 (8, 0, 1, 28, 3)
10. Schotland 40 (8, 10, 5, 14, 3)
12. België 38 (10, 6, 19, 2, 1)


Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
augustus 2025
01
vrijdag
01 aug - 03 aug
Antwerpen

Het eerste weekend van augustus staat in Antwerpen volledig in het teken van darts. Dan vindt het prestigieuze Target Open plaats, een driedaags dartstoernooi met een rijke geschiedenis, een prijzenpot van 17.000 euro en een WDF-zilverstatus. Inschrijven kan tot en met 20 juli via eventsantwerpopen.com/registratie. Het dartweekend begint op vrijdag 1 augustus met het koppeldartstoernooi. De deuren van de locatie gaan open om 17.30 uur, het toernooi start om 19.30 uur. De inschrijfkosten bedragen 25 euro per koppel en het volledige inschrijfgeld wordt verdeeld als prijzengeld. Het aantal koppels is beperkt tot 128, dus snel inschrijven is aangeraden. Op zaterdag 2 augustus volgt het Open Antwerpen, een WDF B-categorie toernooi voor heren, dames, jeugd en G-darters. De heren en G-darters starten om 10.00 uur, dames en jeugd om 12.00 uur. Deelname kost 25 euro voor heren en dames, 15 euro voor jeugd en G-darters. Voor de G-darts wordt het volledige inschrijfgeld ook hier als prijzengeld uitgekeerd. Zondag 3 augustus is het tijd voor het Open België, eveneens een WDF Zilvertoernooi. De opzet is identiek aan zaterdag, met als extra vermelding dat het jeugdtoernooi voor jongens in A-categorie valt, een belangrijke kans voor jonge talenten om zich te laten gelden. Het Target Open Antwerpen kent een indrukwekkende erelijst. In 1988 won Steve Brown de allereerste editie. Phil Taylor schreef het toernooi op zijn naam in 1997 en 1998, en ook namen als Mervyn King, Colin Lloyd, Andy Jenkins en Martin Adams prijken op de lijst. In 2023 was Wesley Plaisier de sterkste en vorig jaar ging de titel naar Corné Groeneveld. Bij de dames was Lerena Rietbergen de winnares van de vorige editie. Wil jij deel uitmaken van deze dartstraditie? Schrijf je dan nu in en strijd begin augustus mee om de titels in hartje Antwerpen. Direct inschrijven: via eventsantwerpopen.com/registratie.

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: