De dertiende speelweek van de
SuperLeague heeft de titelrace in meerdere klassen verder op scherp gezet. In de Hoofdklasse verspeelde koploper Team Winsum Sneek een 5-0 achterstand nog nét niet, waardoor de Friezen met een 5-5 gelijkspel bij Twentse Ros alsnog een belangrijk punt meenamen.
Ook in de play-offs voor het seizoen 2026/2027 werd de eerste slag geslagen. T Voorhuys plaatste zich in regio B voor de volgende ronde, terwijl DC Nieuweinde in regio C een ware thriller won van Dart Team Roermond. De volgende wedstrijden in de SuperLeague en LaCo staan gepland voor zaterdag 21 maart, terwijl de volgende play-offronde op zondag 19 april wordt afgewerkt.
Titelstrijd in Hoofdklasse blijft volledig open
De spanning bovenin de Hoofdklasse is na dertien speelweken nog altijd groot. Team Winsum Sneek blijft weliswaar koploper, maar zag de marge slinken nadat het in Hengelo ternauwernood een punt pakte tegen Twentse Ros. De thuisploeg stond met 5-0 voor, maar de Friezen knokten zich volledig terug tot 5-5. Mats Gies zorgde uiteindelijk voor het beslissende punt door Ramon Leferink te verslaan in de captainsgame.
Van dat puntenverlies profiteerde vooral Goudenregenbar. De ploeg won overtuigend met 1-9 bij DKE HBC Wooncomfort en nam daarmee de tweede plaats over. Oranjebar moest genoegen nemen met een gelijkspel tegen SLT Langhenkel Vastgoed en mocht zelfs blij zijn dat Jimmy van Schie in de captainsgame nog een nederlaag voorkwam.
Onderaan de stand pakte Dart Team Venlo een zeer welkome overwinning. De hekkensluiter versloeg regerend kampioen Gouwetéén-Hemeco met 6-4 en deed daarmee uitstekende zaken in de strijd om lijfsbehoud. Ook Café De Dissel boekte een thuiszege door met 7-3 af te rekenen met Binnadorst.
Jimmy van Schie en Christian Kist vallen op
Bij de individuele prestaties viel in de Hoofdklasse vooral Jimmy van Schie op. De speler van Oranjebar noteerde met 98.36 het hoogste wedstrijdgemiddelde in de singles en captainsgame, gooide ook nog eens acht keer 180 en zag ploeggenoot Willem Mandigers de hoogste finish van de speelweek produceren met een 147-finish. Daarnaast kwamen Gouwetéén-Hemeco en Oranjebar tot liefst veertien maximale scores als team.
In Overgangsklasse A deed SLT de Brogge de beste zaken van het weekend. De koploper won met 7-3 van SLT Sneek en zag concurrent Café Kremer op 5-5 blijven steken tegen SuperLeague Stadskanaal. Daardoor groeide het gat naar de nieuwe nummer twee Twenty Six Urk naar vijf punten. Christian Kist eiste daar het hoogste wedstrijdgemiddelde op met 96.48.
De Snelpost en Tricolores zetten grote stap richting promotie
In Overgangsklasse B kwam SLT de Snelpost opnieuw dichter bij promotie naar de Hoofdklasse. De koploper won met 7-3 van Visco Urk en heeft nu zes punten voorsprong op Bosgenoegen, dat zelf wel met 6-4 won bij De Moriaan en daardoor de tweede plaats overnam van Sonny’s
Darts/Hart van Welberg. Op individueel vlak sprong Stef Kosters eruit met een wedstrijdgemiddelde van 98.56, terwijl Sander Voz met een 170-finish voor de hoogste checkout zorgde.
Ook in Overgangsklasse C kwam de koploper met de schrik vrij. Tricolores ’t Goirke ontsnapte in Breda aan puntenverlies tegen SL Haagse Poort en won uiteindelijk met 6-4 dankzij een beslissende zege van Arie van den Heuvel in de captainsgame. Nummer twee De Reünie-Adro Parket won zelf ruim met 8-2 van Pluym Schilderwerken, maar zag het verschil op vijf punten blijven. Bob Soudant noteerde daar de hoogste finish met 148.
Eerste play-offduels leveren direct spektakel op
Ook de play-offs leverden meteen spanning op. In regio B rekende T Voorhuys met 6-2 af met SLT De Oude Deel en stelde het daarmee al vroeg de volgende ronde veilig. In regio C was het verschil minimaal: DC Nieuweinde won met 6-5 van Dart Team Roermond, nadat de thuisploeg in de slotfase alsnog toesloeg via zeges van Ritchie Drijver en Michel Michiels.
Daarmee ligt de weg open naar de volgende ronde op zondag 19 april. Met nog enkele speelweken te gaan in de reguliere competitie en de play-offs die op gang zijn gekomen, breekt een beslissende fase van het SuperLeague-seizoen aan.
Uitslagen SuperLeague speelweek 13
Hoofdklasse
Twentse Ros - Team Winsum Sneek 5-5
DKE HBC Wooncomfort - Goudenregenbar 1-9
SLT Langhenkel Vastgoed - Oranjebar 5-5
Dart Team Venlo - Gouwetéén-Hemeco 6-4
Café De Dissel - Binnadorst 7-3
Overgangsklasse A
SLT de Brogge - SLT Sneek 7-3
Café Kremer - SuperLeague Stadskanaal 5-5
SLT Black Horse - Twenty Six Urk 3-7
SLT Café Old Pub - De Moriaanse Gladiolen 7-3
SLT Tasmania Groningen - SLT De Karre 8-2
Overgangsklasse B
Hippo Hilversum - Sonny’s Darts/Hart van Welberg 7-3
De Moriaan - Bosgenoegen 4-6
SLT de Snelpost - Visco Urk 7-3
De Stam - SL Watergoor Bastards 7-3
SL Rijnvogels Duurzaam - Café Sante Leiden 7-3
Overgangsklasse C
SL Haagse Poort - Tricolores ’t Goirke 4-6
Pluym Schilderwerken - De Reünie-Adro Parket 2-8
Fanatics Weert - SLT Bubbels Roermond 5-5
H@rt van Welberg United - Sport Pub Goes 5-5
Dartcafé Nouveau - Oranjebar 2 Mariahout 3-7
Play-offs SuperLeague
SLT De Oude Deel - T Voorhuys 2-6
DC Nieuweinde - Dart Team Roermond 6-5