Dag 2 World Grand Prix Wattimena wint, Noppert onderuit tegen Price

PDC
maandag, 01 oktober 2018 om 23:42
GRANDPRIX RD1 WATTIMENA6
Op dag één wisten alle Nederlanders die in Dublin hun eerste duel speelde ook te winnen, The Hurricane Huybrechts verloren we wel in Dublin. De Antwerpenaar verloor van Jeffrey de Zwaan.
Op dag twee kwam The Machine Gun Jermaine Wattimena in actie tegen Mervyn King. ''Ik wil een paar rondes verder komen'' liet de Nederlander vooraf weten aan Arjan vd Giessen. Tijdens een Players Championship in Wigan wist de Nederlander ook al te winnen van The King. "Ik zit goed in mijn vel, het gevoel is goed. Ik heb wel eens problemen op de dubbel maar heb erg veel getraind waardoor ik sterker ben geworden op de dubbel". Vanavond bleek de man uit Westervoort in goede doen. Wattimena gunde een matig spelende King slechts één leg en won.
Ook de winnaar van Players Championship 20 Noppert kwam vanavond aan de oche, de Fries ontmoete Gerwyn Price. Noppert werd volledig uit zijn spel gehaald door de Welshman. The Iceman profiteerde van zijn acties en won met 2-0. Steve West de Nederlands sprekende Engelsman trof een ontketende Wright. De kleurrijke Schot won met ruim 101 gemiddeld zonder een leg af te staan.
Programma dag twee
Jermaine Wattimena (82.1) v Mervyn King (73.84) 2-0 (3-0; 3-1)
The Machine Gun gaat goed uit de startblokken met een break op King, de Nederlander weet ook 2-0 te maken nadat King twee pijlen op de re-break mist. In de derde leg kent King opstart problemen waardoor Wattimena zonder in de achteruitkijkspiegel te kijken de set met 3-0 pakt. In set twee krijgt de man uit Westervoort een ultieme kans om de leg te pakken, negen pijlen missen doel waardoor King op 1-0 komt in set twee. De runner-up uit 2012 weet echter de break niet te verzilveren waardoor de Nederlandse debutant 1-1 maakt. Wattimena komt ook 2-1 voor waarna de 52-jarige Brit leg vier mag beginnen, King gooit zijn tweede 180-score van de wedstrijd maar mist een 105-finish waardoor Wattimena de set pakt en daarmee zijn debuut afsluit met een overwinning.
Josh Payne (81.7) v Ian White (83.01) 0-2 (1-3; 2-3)
De eerste drie legs gaan met de darts mee, 96 weet Payne niet te finishen waardoor White uit Stroke-on-trent de eerste break weet te forceren waarmee hij de eerste set pakt. In de tweede set begint Diamond met een 13-darter echter met de overwinning in zicht begint White te missen. De 24-jarige Engelsman komt terug tot 2-2 waarna de 8ste wedstrijdpijl de beslissing brengt.
Danny Noppert (76.55) v Gerwyn Price (79.46) 0-2 (1-3; 2-3)
The Iceman weet de eerste set met een 13-darter te pakken. In de eerste drie legs vallen geen breaks, in de vierde leg gooit Price een sterke 13-darter voor de eerste set. In de opening van set twee staat Price na 12-darts op tops staat krijgt de leg niet uit. Ook Noppie heeft tien pijlen nodig om te finishen maar pakt wel de eerste leg. De Nederlander mist een kans op 2-0 waarna de Welshman via een 80-finish 1-1 maakt. Via een 108-finish komt de man uit Joure op 2-1 waarna Noppert op een belangrijk moment een maximale 180-score gooit. Alle energie voor niets als The Iceman 112-finisht voor 2-2, Price begint vervolgens met een 160-score waarna de Fries zich terugvecht in de leg en 104 mist op de bull.Price mist een 91-finish waarna de Nederlander nog een kans krijgt maar faalt.  
Peter Wright (101.07) v Steve West (88.44)2-0 (3-0; 3-0)
Wright gaat als een komeet van start en gooit in de eerste set een van de hoogste gemiddelden ooit op de World Grand Prix. Met 3-0 gaat de eerste set naar de Schot in 15- 14- en 14-darts waarbij Wright in de openingsleg een 124-finish noteerde. Ook in de tweede set gaat Wright goed van start met een 12-darter, West krijgt geen kans in de wedstrijd te komen. Snakebite staat geen leg af en wint het duel met Steve West, Wright eindigt met een dubbel-in dubbel-uit gemiddelde van 101.07
 
Rob Cross (78.03) v Steve Beaton (84.86) 0-2 (1-3; 0-3)
Twee wereldkampioenen in duel op de podium in Dublin. Cross is de regerend wereldkampioen en Beaton won de titel in 1996. The Bronzed adonis wist de eerste set te pakken met 3-1. Ook in set twee komt de 54-jarige met twee vijftiendarters op 2-0. Voltage gooit zijn eerste 180-score in de derde leg, Cross heeft het geluk dat Beaton een 134-finish mist op de dubbel. De regerend wereldkampioen krijgt de laatste dubbel er echter niet in waardoor Steve Beaton wint.
Mensur Suljovic v James Wade 2-0 (3-0; 3-2)
In de eerste set krijgt The Machine geen pijl op de afsluitende dubbel, de Oostenrijker pakt alle drie de legs met onder andere een 112-finish in leg drie. De Brit lijkt terug te komen in de wedstrijd door twee legs op rij te pakken. The Gentle slaat echter keihard terug door drie legs op rij te pakken.
Simon Whitlock (87.6) v James Wilson (86.46) 1-3 (3-1; 1-3; 0-3)
Voor het eerst deze avond kwamen de mannen tot een drie-setter, de finalist van vorig jaar Whitlock kwam 1-0 voor in sets. De 46-jarige Lethal Biscuit komt echter met onder andere een 13-darter terug in de wedstrijd door set twee met 3-1 te pakken. The Wizard kan in de beslissende set geen leg meer pakken waardoor de runner-up van de vorige editie naar huis kan.
Michael Smith v Adrian Lewis 1-2 (1-3; 3-2; 1-3)
Met vijf 180-scores en drie breaks hebben we een mooie afsluiter van dag twee, Jackpot Lewis kwam naar Dublin met een nieuw shirt en won met 3-1 de eerste set. Met een 160- en 171- score was Smith op weg naar de perfecte leg aan het begin van set twee. Bully Boy raakte ook het doel met pijl zeven maar miste de laatste triple. De 28-jarige Brit wist wel de leg te pakken. Smith mist nog een spectaculaire 135-finish op de bull waarna Jackpot 1-1 maakt. Een spannende tweede set komt vervolgens tot 2-2 waarna Smith zijn zesde 180-score gooit en in 14-darts de set beslist. In set drie komt Smith 1-0 voor waarna Lewis back to back 180-scores gooit en na een paar missers in 14-darts 1-1 maakt. Via een 76-finish komt Jackpot op 2-1, 145 krijgt Lewis niet uit voor de overwinning waarna Smith drie pijlen mist op dubbel 12. In de herkansing weet Jackpot de titanen strijd te winnen.
Met 13 maximale 180-scores weten Smith (6x) en Lewis (7x) een record te verbreken in de geschiedenis van de World Grand Prix.

Jelti

loading

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
december 2025
07
zondag
07 dec - 07 dec
Kerkeböske, Helden

De Helden Cup – Winter Edition belooft een dag vol spanning, precisie en gezelligheid. Er wordt gespeeld op 10 dartsbanen, met plek voor maximaal 128 deelnemers. We starten met poules en vervolgens een A en B ronde. Tevens zal er middels het 2K-Darts software gespeeld worden op tablets. 📍 Locatie: Kerkeböske – Aan de Koeberg 3, 5988 NE Helden 🕐 Tijden: Zaal open: 11:00 Inschrijven tot: 12:45 Start toernooi: 13:00 💶 Inschrijfkosten: Voorinschrijving: €10 Op de dag zelf: €12,50 🏆 Prijzengeld: A-ronde: 1e €200 | 2e €100 | 3e/4e €50 | 5e t/m 8e €25 B-ronde: 1e €50 | 2e €25 | 3e/4e €12,50 🎯 Inschrijven via: 2K-Darts software, klik hier om in te schrijven. 💶 Betaling via : link 📣 Hosted by: Kerkeböske, Peter Hendriks & Jerry “Electric” Hendriks

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier:

Loading