De Players Championship-serie gaat dinsdag en woensdag verder in Nederland. In Den Bosch staan Players Championship 29 en 30 op het programma. Door een groot aantal afmeldingen krijgen verschillende spelers zonder Tour Card opnieuw de kans om zich te meten met de vaste namen op de ProTour.
Daar profiteren ook drie Nederlanders van.
Martijn Dragt, Gilbert van der Meijden en
Levy Frauenfelder schuiven door naar het deelnemersveld. Vooral voor Dragt kunnen de twee extra toernooien belangrijk worden in de strijd om deelname aan de
Players Championship Finals in Minehead.
Vijftien Tour Card-houders ontbreken in Den Bosch
In totaal ontbreken vijftien Tour Card-houders bij de twee Players Championships. Onder anderen Luke Littler, Luke Humphries, Gerwyn Price, Gary Anderson, Stephen Bunting, Jonny Clayton, Ryan Searle, Rob Cross en James Wade zijn niet van de partij.
Ook Ross Smith, Joe Cullen, Niko Springer, Pascal Rupprecht, Rusty-Jake Rodriguez en de Belg Yorick Hofkens ontbreken.
De opengevallen plaatsen worden ingevuld door spelers zonder Tour Card. De
PDC gebruikt daarvoor de volgorde van de Challenge Tour Order of Merit. Daardoor krijgen onder meer Dragt, Van der Meijden en Frauenfelder opnieuw toegang tot het ProTour-circuit.
Players Championship 29 wordt dinsdag 22 september gespeeld. Een dag later volgt Players Championship 30, opnieuw in Den Bosch.
Dragt staat vlak onder belangrijke top 64
Voor Martijn Dragt komen de twee invalbeurten op een interessant moment. De Nederlander staat momenteel op de 67ste plaats van de Players Championship Order of Merit met 26.250 pond.
De beste 64 spelers na het laatste Players Championship plaatsen zich voor de Players Championship Finals. Shane McGuirk staat momenteel op de belangrijke 64ste positie met 27.250 pond. Dragt heeft daardoor slechts 1.000 pond achterstand op de huidige kwalificatiegrens.
De concurrentie zit bovendien dicht bij elkaar. Andy Boulton staat 65ste met 27.000 pond en Jim Long bezet met 26.750 pond de 66ste plaats. Dragt deelt daarachter zijn bedrag van 26.250 pond met Bradley Brooks, Wesley Plaisier en Mario Vandenbogaerde.
Met nog zes Players Championships te gaan, kan iedere gewonnen wedstrijd daardoor gevolgen hebben voor de strijd om Minehead.
Dragt al voor 152ste keer op Players Championship
Aan ervaring ontbreekt het Dragt in ieder geval niet. Voor de Nederlander wordt het in Den Bosch alweer zijn 152ste deelname aan een Players Championship. Hij heeft bovendien al bewezen dat hij op dit niveau ver kan komen. In 2024 bereikte Dragt de kwartfinale van een Players Championship.
Ook in 2026 heeft hij meerdere sterke resultaten neergezet. Vier keer bereikte hij dit seizoen al de laatste zestien. Mede daardoor staat hij nu zo dicht bij de top 64 van de Players Championship-ranking.
De twee toernooien in eigen land bieden Dragt dus niet alleen opnieuw speeltijd tussen de Tour Card-houders, maar ook een serieuze kans om zijn positie richting de Players Championship Finals te verbeteren.
Van der Meijden begint aan twintigste deelname
Ook Gilbert van der Meijden krijgt twee nieuwe kansen in Den Bosch. Voor hem wordt Players Championship 29 zijn twintigste deelname aan een toernooi uit deze serie. Een groot deel van zijn eerdere optredens ligt verder in het verleden. In zijn recentere periode wordt het zijn zevende deelname aan een Players Championship.
Van der Meijden wist tijdens zijn eerdere optredens nog nooit verder te komen dan de laatste 64. Op de huidige Players Championship Order of Merit staat hij met 1.250 pond op de 147ste plaats. In Den Bosch krijgt hij opnieuw de mogelijkheid om daar verandering in te brengen en extra prijzengeld te verzamelen.
Frauenfelder jaagt op eerste zege
Voor Levy Frauenfelder is het Players Championship-circuit nog veel nieuwer. De Nederlander begint dinsdag aan zijn zesde deelname. Tijdens zijn eerste vijf optredens strandde Frauenfelder telkens in de eerste ronde. Hij wacht daardoor nog op zijn eerste overwinning tijdens een Players Championship.
De twee toernooien in Den Bosch geven hem direct twee nieuwe mogelijkheden om die reeks te doorbreken. Waar Dragt inmiddels zeer ervaren is op dit niveau en Van der Meijden zijn twintigste optreden nadert, staat Frauenfelder nog aan het begin van zijn ProTour-ervaring.
Nijman ruim bovenaan de ranking
Bovenaan de Players Championship Order of Merit is
Wessel Nijman de opvallendste naam. De Nederlander voert de ranglijst aan met 146.000 pond aan prijzengeld.
Kevin Doets staat tweede met 96.750 pond, gevolgd door Chris Dobey met 94.500 pond. Ook Jermaine Wattimena staat met een zesde plaats uitstekend geklasseerd. Danny Noppert bezet momenteel de veertiende plaats. Dirk van Duijvenbode staat 23ste, Michael van Gerwen 36ste en Niels Zonneveld 49ste.
Voor veel spelers draait het de komende weken vooral om de grens van de top 64. Na PC29 en PC30 volgen eind oktober nog Players Championship 31 en 32 in Den Bosch. Begin november wordt de reeks afgesloten met PC33 en PC34 in Leicester. Daarna staan de 64 deelnemers voor de Players Championship Finals vast.
Afgemelde Tour Card-houders
Gary Anderson, Stephen Bunting, Jonny Clayton, Yorick Hofkens, Luke Humphries, Rusty-Jake Rodriguez, Ryan Searle, Niko Springer, Gerwyn Price, Pascal Rupprecht, Ross Smith, Joe Cullen, Luke Littler, Rob Cross en James Wade.
Invallers zonder Tour Card
Henry Coates, Joe Hunt, Daniel Klose, Tommy Morris, Tommy Lishman, Archie Self, Nathan Potter, Steve Lennon, Martijn Dragt, Lewis Pride, Gilbert van der Meijden, Florian Preis, Ted Evetts, Levy Frauenfelder en James Beeton.