Klaasen "Niet alleen de pijn was weg, maar ook mijn zelfvertrouwen"

PDC
zondag, 29 maart 2020 om 13:59
WLDMTCHPLY RD1 KLAASEN5
Jelle Klaasen omschrijft zijn kwartfinaleplek op de UK Open 2020, welke zijn eerste tv kwartfinale was sinds oktober 2016, als een 'stap in de goede richting'. In maart dit jaar werd te Minehead nipt (10-9) verloren van Daryl Gurney.
De Nederlander kantelde de afgelopen twee jaar op de PDC Order of Merit en onderging ook nog een operatie aan de pols om een peesontsteking te verhelpen. Klaasen gelooft nu dat zijn zelfvertrouwen en vorm terugkomen, op de manier zoals hij zou willen.
"Voordat het toernooi begon, denk ik dat ik voor een kwartfinale getekend zou hebben. Maar na het toernooi vond ik de manier waarop ik verloren had best teleurstellend zegt Klaasen in gesprek met Weekly Dartscast. Als ik er 7-4 van gemaakt had en mijn eigen leg was begonnen voor de 8-4, denk ik dat ik die wedstrijd had gewonnen".
"Maar het is een stap in de goede richting. Ik voel me comfortabel op het podium en mijn pols is perfect. Ik ben tevreden met mijn huidige form. De laatste tijd is mijn zelfvertrouwen aan het groeien".
"Na de operatie aan mijn pols had ik in het eerste jaar heel veel pijn. Na een jaar was niet alleen de pijn weg, maar ook mijn zelfvertrouwen. Ik verloor wedstrijden die ik niet had hoeven te verliezen. Het zelfvertrouwen was weg en het heeft me veel tijd gekost om mijn zelfvertrouwen terug te krijgen. Ik speelde weer kleine toernooien in Nederland om overwinningen te boeken en het gevoel terug te krijgen dat je weer van mensen kan winnen".
"Het heeft veel tijd gekost, bijna twee-en-een-half jaar, om mijn zelfvertrouwen weer op de juiste plek te krijgen. Vorig jaar begon ik weer op het niveau te komen zoals het zou moeten zijn. Ik ben er nog niet maar het gaat de goede kant op".  
The Cobra kwalificeerde zich voor de German Darts Grand Prix in Munchen en hoopt zijn stempel te drukken als de schorsing, als gevolg van de coronacrisis, voorbij is.
"Ik denk dat de European Tour evenementen de belangrijkste zijn voor spelers buiten de top 16 van de wereldranglijst is de voormalige Lakeside kampioen van mening. Als je gekwalificeerd bent voor de Euro Tours, kan je grote stappen maken op de ranglijsten en kwalificeren voor de World Matchplay en World Grand Prix. Voor mij is het dus van enorm belang om mij voor een European Tour te kwalificeren".
"Uiteraard wilde ik mij voor meer Euro Tours kwalificeren maar ik had een beetje pech. Mijn doel voor dit jaar was proberen weer in de top 32 te komen en je moet je voor Euro Tours kwalificeren om dit te bereiken".
Ondanks Klaasen beseft dat het voor hem lastig zal worden om zich van een plek te verzekeren op de World Matchplay, zegt hij: "Ik zou mij graag willen kwalificeren. Het is een van mijn favoriete toernooien. Ik denk dat het de beste locatie is in de dartswereld en het zal geweldig zijn om daar te spelen. Om aan het eind van het jaar in de top 32 proberen te zijn is een zware opdracht voor mij, dit is dus mijn doel. Al het andere is een grote bonus".

Jelti

Plaats reactie

Oranjebar Mariahout

Populair dartsnieuws

Dart Evenementen
mei 2025
16
vr.
16 mei om 20:05
Wezep

16 mei: Singletoernooi Aanvang 19:00 uur, zaal open om 18:00 uur. Maximaal 128 singles Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten €15 p.p. Hoofdprijs minimaal €400,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
17
za.
17 mei om 20:05
Wezep

Aanvang 11:30, zaal open om 10:30 uur. Maximaal 128 koppels Eerst poulefase, daarna WR en VR. Kosten €25 p.p. Hoofdprijs minimaal €700,- Prijzen voor top-8 WR en top-4 VR Inschrijven via https://www.dartverenigingoldebroek.nl/wezep-open-darts-2025/inschrijven-wezep-open-darts

Promotie
juni 2025
01
zo.
01 juni om 10:24 - 01 juni om 10:24
Driebergen-Rijsenburg

De laatste Winmau NDB Ranking van het seizoen 2024-2025 is het NK Darts 2025. We gaan op zoek naar de beste darters in de verschillende categorieën! Komende editie01-06-2025 LocatieHealth Center Hoenderdaal,Hoendersteeg 7, 3972 NA, Driebergen-Rijsenburg Hall of FameKlik hier voor een overzicht van alle eerdere  Nederlands kampioenen.

07
za.
07 juni om 8:06 - 08 juni om 8:06
Arendonk

Open 2370 keert terug in het eerste weekend van juni Na eerdere succesvolle edities staat het Open 2370 Dartstornooi opnieuw op het programma. Op 7 en 8 juni 2025 wordt de Bemdhal in Arendonk het tafereel voor het grootste dartsfeest van België. Het evenement trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers, die de kans krijgen om topdarts van dichtbij te beleven. Na een reeks succesvolle edities maakt het Open 2370 Dartstornooi opnieuw zijn opwachting. Op zaterdag 7 en zondag 8 juni 2025 verandert de Bemdhal in het grootste dartsfeest van België. Het tornooi staat garant voor twee dagen vol plezier en topdarts, en trekt elk jaar een breed publiek van darters en dartliefhebbers uit gans de Benelux. Wedstrijden voor alle niveaus Het Open 2370 Dartstornooi biedt een gevarieerd programma voor spelers van verschillende leeftijden en niveaus. Er zijn tornooien voor Jeugd U12, Jeugd U18, G-Darts, Heren Singles, Dames Singles en Koppeltornooien. De toernooien wordt gespeeld volgens een poulesysteem met A- en B-rondes, waardoor deelnemers meerdere wedstrijden kunnen spelen en zich kunnen meten met anderen van vergelijkbaar niveau. Een gezellig dartsweekend Voor deelnemers en supporters van buiten de regio is het Open 2370 het perfecte moment voor een gezellige weekenduitstap. Arendonk en de omliggende gemeenten bieden tal van verblijfsmogelijkheden, van B&B’s en hotels tot vakantieparken. Ideaal om er met je team of club een dartweekend van te maken. Alle overnachtingsmogelijkheden zijn terug te vinden via de officiële website van Open 2370. Inschrijvingen en praktische info Online inschrijven kan tot en met 5 juni 2025 via www.open2370.be - Inschrijven op de dag zelf is ook mogelijk, maar er wordt dan een extra administratiekost van €7,50 aangerekend. Bezoekers kunnen gratis toegang krijgen tot het evenement.

Promotie
28
za.
28 juni om 17:22 - 29 juni om 17:22
Sittard

Zet het laatste weekend van juni maar vast in je agenda, want dan staat het Fortuna Sittard Stadion volledig in het teken van darts. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni keert een geliefd toernooi terug op de dartskalender: de Fortuna Sittard Masters 2025. Het belooft een groots en toegankelijk dartsevenement te worden voor jong en oud, ervaren spelers én recreanten. Na bijna een decennium afwezigheid maakt het toernooi, dat eerder in 2016 voor het laatst werd georganiseerd, een veelbelovende comeback. De businessruimte van het stadion verandert dit jaar in een indrukwekkende darthal met maar liefst 48 dartbanen. Een unieke locatie, die ruimte biedt voor honderden deelnemers verdeeld over diverse categorieën. Op zaterdag 28 juni starten de jeugdcategorieën voor spelers van 10 tot en met 20 jaar, gevolgd door een koppelkampioenschap in de middag. Op zondag 29 juni staan de singles voor dames en heren op het programma. Inschrijven kan vooraf online tot zondagavond 22 juni om 22.00 uur, maar ook op de speeldagen zelf is deelname mogelijk. Houd er in dat geval wel rekening mee dat de inschrijfkosten iets hoger liggen vanwege extra verwerking. Voor de jeugd is er een laagdrempelige instapprijs van € 7,50 bij voorinschrijving, terwijl koppels en volwassenen respectievelijk € 25 en € 12,50 betalen. Op de dag zelf komt daar een toeslag van € 2,50 tot € 5 bovenop. Naast sportieve strijd is er volop ruimte voor gezelligheid. Er zijn voldoende mogelijkheden om te genieten van een drankje of hapje. Let op: consumptiemunten zijn alleen tijdens het evenement te gebruiken en niet achteraf inwisselbaar. De organisatie roept iedereen op die van darts houdt, van competitie of gewoon van een leuke dag uit, om zich aan te melden. Meedoen is belangrijker dan winnen, maar wie weet ga jij wel met een mooie prijs naar huis. Inschrijven kan eenvoudig door de QR-code op de poster te scannen of via de contactgegevens onderaan de flyer. Meer informatie of vragen? Neem contact op via info@infynity.nl.

Promotie

Mis niets van het laatste dartsnieuws

Volg ons hier: