Dit weekend stonden ADA Tour 17 tot en met 20 op het programma. De ADA is de Australian
Darts Association en de PDC-tour voor Australië. Naast prijzengeld staat er het nodige op het spel tijdens deze serie van toernooien. Zo mag de nummer 1 aan het eind van het jaar naar het PDC WK. Tevens zijn er vier startbewijzen voor de ANZ Premier League beschikbaar, waar de beste Australische darters tegen de Nieuw-Zeelandse top zullen strijden voor de titel en eveneens een ticket voor Alexandra Palace. Dit weekend was tevens de cut-off datum voor de 16 spelers die naar het Trans-Tasmanian Championship mogen op zondag 30 augustus, waar ook de top 16 uit Nieuw-Zeeland aanwezig zal zijn, en ook hier is een startbewijs voor het PDC WK te verdienen.
Brody Klinge nam de koppositie over na Australian Darts Tour 20 van Raymond Smith. Klinge was de sterkste op ADA Tour 17 & 20. Waar hij na 16 tours 1.100 achterstand had op Raymond Smith staat hij nu 1.650 pond voor op The Guru. Met nog een weekend en 4 toernooien voor de boeg heeft hij dus de beste papieren voor de koppositie en bijbehorend startbewijs voor het PDC WK.
Raymond Smith kende een moeizaam weekend. Op ADA Tour 17 strandde hij bij de laatste 16 tegen zijn zoon Ky Smith. Op ADA Tour 18 reikte hij tot de halve finale, waar hij met 6-5 zijn meerdere moest erkennen in de latere winnaar Tim Pusey. Ook op ADA Tour 19 kon hij al vroegtijdig inpakken. Op ADA Tour 20 moest hij wederom zijn meerdere erkennen in Tim Pusey. Ditmaal werd het 2-1 in sets.
Joe Comito deed goede zaken in de strijd om deelname aan de ANZ Premier League. Met twee finaleplekken en een halve finale behield hij de vierde plek op de ADA Tour ranking en houdt dankzij de 2.100 dollar die dit oplevert zijn naaste belager Michael Bajowski op 2.000 dollar achterstand met nog vier toernooien te gaan.
Tim Pusey won ADA Tour 18. Joe Comito moest voor de tweede keer op rij in de finale na 11 legs genoegen nemen met een tweede plek.
Michael Bajowski was de sterkste op ADA Tour 19. Hierdoor klom hij met de 2.000 dollar die hij dit weekend verdiende van de 6e naar 5e plek. Hij is met 2.000 dollar achterstand de naaste belager van Joe Comito in de strijd om de vier startbewijzen voor de ANZ Premier League.
ADA Tour 17
Kwartfinale
Ky Smith - Stephen Schmitt 6-4
Joe Comito - Howard Jones 6-3
Brody Klinge - Stuart Coburn 6-4
Bailey Marsh - Tim Pusey 6-4
Halve finale
Joe Comito - Ky Smith 6-0
Brody Klinge - Bailey Marsh 6-0
Finale
Brody Klinge - Joe Comito 6-5
ADA Tour 18
Kwartfinale
Michael Cassar - Robbie King 6-4
Joe Comito - Matt Dorotich 6-2
Raymond Smith - Michael Bajowski 6-0
Tim Pusey - Bill Aitken 6-3
Halve finale
Joe Comito - Michael Cassar 6-1
Tim Pusey - Raymond Smith 6-5
Finale
Tim Pusey - Joe Comito 6-5
ADA Tour 19
Kwartfinale
Jeremy Fagg - Michael Cassar 6-5
Robbie King - Carl Caton 6-5
Brody Klinge - Seamus Lynch 6-3
Michael Bajowski - Tim Pusey 6-2
Halve finale
Jeremy Fagg - Robbie King 6-0
Michael Bajowski - Brody Klinge 6-5
Finale
Michael Bajowski - Jeremy Fagg 6-4
ADA Tour 20
Kwartfinale
Brody Klinge - Stuart Coburn 2-0
Joe Comito - Harley Kemp 2-0
Raymond Smith - Mal Cuming 2-1
Tim Pusey - Jeremy Fagg 2-0
Halve finale
Brody Klinge - Joe Comito 2-0
Tim Pusey - Raymond Smith 2-1
Final
Brody Klinge - Tim Pusey 2-0